Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bu laptop alınır mı sizce?

bence i7 ye bağlama paranı, daha yüksek çalışma frekans ı olan bi i5 i tavsiye ederim ;) bende de i7 var ama keşke yüksek frekanslı bi i5 alsaymışım dedim gerçi öle bi zaman oluyo(bilgisayar sistemleri okuduğum için bazı programlar zorluyorda =)) ) ki i7 de farkını gösteriyor.
evet elimin altındaki dv6 serisi bi HP ısınıyo =)) (bende soğutucu ile kullanıorum ama oyunlarda açıyorum soğutucuyu) bundan dolayı amd nin işlemcilerini özellikle leptoplarda tavsiye etmem senin gösterdiğin leptopda da amd grafik işlemcisi var gene de bi düşün nvidia olanına bak bence belki ilk zamanlarda değil ama şöle bi 2 3 sene sonra sorun yaşayabilrsin.

teşekkür ederim faydalı bilgi için nvidia da ne önerirsin? napsam beklesem mi biraz daha bayağıdır araştırıyorum i5 fiyatına i7 görünce atladım hemen

Evet ışıklı. Ama zaten neredeyse hepsi ışıklı artık. Senin bu nasıl dediğinde de. Ama dediğim gibi benim söylediğim kasa hp'nin en tutulan kasası. Senin sorduğun da yeni çıkardığı bir seri ve ben pek tutulacağını düşünmüyorum. Git vatanda filan bi bak. Özellikle mouse kullanımına çok iyi bak. Ben çoklu seçim yaparken ctrl + sol mouse tuşunu sıklıkla kullanırım ve yeni kasada bunu yapmaya çalışırken mouse istinasız her seferinde abuk yerlere fırlıyor.

Donanıma gelince oyun için 1gb ekran kartı da yeterli ama sana tavsiyem hdd 1 tb alabiliyorsan öyle al. Sonradan harici diskle vb uğraşmak çok zor.

senin kasa üretimden kalkmış

o zaman da fiyat uçuyo br oynatıcı şu an işime yaramaz ben direk indiriyom zaten filmleri :))
alınabilir diyosun yani??

şimdi hb dan filtreleme yaptım bende hp nin 620et ve 620st çıktı, diger modeller aşagıda kalıyor.. bu ikisinin farkı ne bilmiyorum ama fiyat performans açısndan en iyi seçeneklerden birini seçmişssin.. diğer siteleride yokla derim ben, vatan vs kampanyalar yapıyor kdv almıyor falan :)

şimdi hb dan filtreleme yaptım bende hp nin 620et ve 620st çıktı, diger modeller aşagıda kalıyor.. bu ikisinin farkı ne bilmiyorum ama fiyat performans açısndan en iyi seçeneklerden birini seçmişssin.. diğer siteleride yokla derim ben, vatan vs kampanyalar yapıyor kdv almıyor falan :)

bunda da %25 indirim var zaten o yüzden zıpladım:D bu modelden başka sitelerde göremedim yeni galiba

senin kasa üretimden kalkmış

O zaman hp alma derim :) O kadar yani. Bende de i7 var ve memnunum her şeyinden. Isınma sorunu bende de vardı ama bios güncellemesinden sonra gitti. Yoksa benim de Zalman cooler'ım var ama çalıştırmıyorum sadece yükseltsin diye kullanıyorum bayadır. Hp'lerde ısınma problemini çok yaşadım ilk başlarda ama artık pek sorun yok. İlk hp'm ısınmadan dolayı yandı ve parasını aldım. Sonraki hp'm ısınmıyordu ama çalındı :( Sonraki hp'm yine pek ısınmıyordu ama askere giderken anneme verdim. Şimdiki hp'm de ilk başta çok ısınıyordu ama fan ile ilgili güncelleme içeren bios sürümünü değiştirince gitti. Ama bu sefer de harddisk'im bozuldu ve garantiden değişti. Daha sonra da işte anlattığım batarya olayı oldu. Ama hiç birinde de hp beni mağdur etti diyemem. Servis süresince bilgisayarsız kalmak dışında istedim batarya yolladılar istedim paramı yolladılar (ki 2600tl idi bozulan bilgisayarımın değeri ve muadil özellikte teklif ettikleri bilgisayar 1300 tl iken 2600 tl yolladılar. Tabi 1600 e en son çıkandan almıştım. )

Eski kasa hp bulabiliyorsan kaçırma derim ama yenisi ı ıh.. i7 konusuna gelince de i7 her türlü iyi ya. Yeni gelen i5'imle 1 senelik i7 mi karşılaştırıyorum i7 hala üstün o kadar yorulmasına rağmen.

O zaman hp alma derim :) O kadar yani. Bende de i7 var ve memnunum her şeyinden. Isınma sorunu bende de vardı ama bios güncellemesinden sonra gitti. Yoksa benim de Zalman cooler'ım var ama çalıştırmıyorum sadece yükseltsin diye kullanıyorum bayadır. Hp'lerde ısınma problemini çok yaşadım ilk başlarda ama artık pek sorun yok. İlk hp'm ısınmadan dolayı yandı ve parasını aldım. Sonraki hp'm ısınmıyordu ama çalındı :( Sonraki hp'm yine pek ısınmıyordu ama askere giderken anneme verdim. Şimdiki hp'm de ilk başta çok ısınıyordu ama fan ile ilgili güncelleme içeren bios sürümünü değiştirince gitti. Ama bu sefer de harddisk'im bozuldu ve garantiden değişti. Daha sonra da işte anlattığım batarya olayı oldu. Ama hiç birinde de hp beni mağdur etti diyemem. Servis süresince bilgisayarsız kalmak dışında istedim batarya yolladılar istedim paramı yolladılar (ki 2600tl idi bozulan bilgisayarımın değeri ve muadil özellikte teklif ettikleri bilgisayar 1300 tl iken 2600 tl yolladılar. Tabi 1600 e en son çıkandan almıştım. )

Eski kasa hp bulabiliyorsan kaçırma derim ama yenisi ı ıh.. i7 konusuna gelince de i7 her türlü iyi ya. Yeni gelen i5'imle 1 senelik i7 mi karşılaştırıyorum i7 hala üstün o kadar yorulmasına rağmen.

tavsiyene uyacağım biraz daha bekleme kararı verdim ama tercihim i7 olacak yorum yapam herkese teşekkür ederim arkadaşlar:)

teşekkür ederim faydalı bilgi için nvidia da ne önerirsin? napsam beklesem mi biraz daha bayağıdır araştırıyorum i5 fiyatına i7 görünce atladım hemen

benimki GeForce GT 230M 1GB şu ana kadar COD, GTA 4 serisi oyunlarda teklediğini görmedim çok şükür =)). ama yeni bi seri değil diye biliyorum benim ekran kartımın. daha yeni serisi olsa gerek bi araştırmanı öneririm donanımhaber.com sitesinde bulabilrsin.
aslında teknoloji işi birazda şans işi gibi beklersen aklına başka alternatifler girecek, alsan daha iyilerini bulacaksın e bide kampanyalar var işin içinde kaçmaması lazım =)) bence çok yüksek performansta kullanmayacaksan bilgisayarı i5 in orta seviyesi işini rahat görür.

elimde şu laptopun siyah kasalısı var. bimeksten almıştım 1200 liraya vermeyi düşünüyorum. 6-7 saat şarjı gidiyor

Samsung da düşünebilirsin servisleri cok güzel ben fazlası ile memnunum :) toshibada güzeldir 1200-1400 tl ye güzel ekran kartlı laptoplar var ama tavsiyem ekran kartı ATİ olmasın performanceden doalyı değil fanı olmadığı için cok ısınıyor Geforce düşünebilirsin GT serisi cok güzeldir İ5 den asağısını alma casperden uzak dur derim cok fazla sıkıntılı(Elektronik cihazlar sans işi) Hp bildiğim kadarıyla ısınıyor Asus genel itibari ile iyi ama istisnaları var :)

Geri
Üst Alt