Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bir CUPRA'ya Kaç Beygir Sığar?

Sene 2012 olmuş video izleyip araştırmadan yapılan yığınla gereksiz yorum var.Adam kafanız kadar emmesi olan turbo koymuş arabaya sanıyomusunuz stock bırakmış motor içini ? Arabanın kaputu açık en başında emmenin farklı olduğunu anlamadınız mı ? Herkes ah cupra olsa vah cupra olsa der şu forumda daha cupra emmesinin olduğu mu bilinmiyor :) O arabanın değişsen listesinde ; kol,piston,yay,şapka,subap,egzantrik,emme manifoldu,gaz kelebeği gibi bir yığın parça var.Öyle 2 gazladık kırdık yeniden topladık kafası yok ortada.Şuan gt30 la bile soft yazılımlarla 450-500bg aralığını stock motorla alan arabalar var.Böyle konularda eğer içte bir şüphe varsa önce en azından seatcupra.net,vwvortex gibi siteler okunmalı sonra olumsuz yorum yapılmalı ;)

gereken solenmıs zaten ... araca zaten saglam para ve parca gomulmus bi b.k olmaz...

bu 2.0 tfsi ye gereken parcalar kullanıldıgında hıc bırsey olmaz ...

bı arabanın bı yerı her gazlayısta bı sorun cıkartıyorsa sorun aracta degıldır uygulamayı yapandadır

aynen ciddi emek harcanmış uğraşılmış ki bu arabayı ben bi bir sene kadar önce felan görmüştüm şimdi çok daha sağlıklı çok daha sıkıntısız olduğunu düşünmek zor değil malum sitelerde bile stage 3 araç kaynıyo orası yurt dışı parça ucuz araba ucuz herşeyi yaparlar sıkıntısızda binerler:eek:key:

Sene 2012 olmuş video izleyip araştırmadan yapılan yığınla gereksiz yorum var.Adam kafanız kadar emmesi olan turbo koymuş arabaya sanıyomusunuz stock bırakmış motor içini ? Arabanın kaputu açık en başında emmenin farklı olduğunu anlamadınız mı ? Herkes ah cupra olsa vah cupra olsa der şu forumda daha cupra emmesinin olduğu mu bilinmiyor :) O arabanın değişsen listesinde ; kol,piston,yay,şapka,subap,egzantrik,emme manifoldu,gaz kelebeği gibi bir yığın parça var.Öyle 2 gazladık kırdık yeniden topladık kafası yok ortada.Şuan gt30 la bile soft yazılımlarla 450-500bg aralığını stock motorla alan arabalar var.Böyle konularda eğer içte bir şüphe varsa önce en azından seatcupra.net,vwvortex gibi siteler okunmalı sonra olumsuz yorum yapılmalı ;)
haklısın biz salağız motoru stok sandık dostum 600 hp nin stok motora yapılmıyacağını bu işi bilmeyen adamlar anlıyor sen o motoru altın kaplama yaptırsan 2000 cc yi sağlıklı kullanamassın etrafımda kaç tane modlanmış motor varsa bir süre sonra motor kırılıyor orjinal kullanılıyor bunun en güzel örneği cpr 67 ve ahmedin aracı dır 400 + lara çıkıldı şimdi birisi orjinal kullanıyor birisi dikiş tutmuyor bu işlere girmeden dışardan anlayamassınız kimse sizi arayıpta ben motor kırdım demez adam aracını kötü reklam etmez orda yapılan bir emek var yok değil 600+ lara çıkılmış ama maksat 2000 cc ye neler yapılabileceğini göstermektir 600 hp yaptık bunu 240 hp yapan mühendisler salaktır demek değil anlıyacağınız tekrar yazıyorum adam amg c63 alıyorsa 600 bin tl veriyorsa enayi değildir 6300 cc motora binip 600 kullansın ;) burda kimse çok bilmişlik yapmasın ufak tefe bilmediklerimiz çıkabilir ama şuda unutulmasın 4 düncü turbo aracımı kullanıyorum nekadar turbo araç varsa hepsi beni tanır bende onları tanırım bu işler dışarıdan göründüğü gibi olmuyor şimdi herkez cupraların yeni motorların tadını çıkarıyor biraz zaman geçsin o 480 lik 520 lik cupraları görürüm ben ;) NOT : NİYE MODLANMIŞ ARAÇLARDA EGT SAATİ VAR BELLİ SIKMADAN SONRA EGT YÜKSELİNCE AYAĞIMIZI GAZDAN ÇEKELİM DİYE NİYE EGT YÜKSELİR MOTOR ANORMAL DOLU DİYE ORJİNAL HP Sİ YÜKSEK ARAÇLARDA NİYE EGT YÜKSELMEZ MOTOR ONA GÖRE TASARLANMIŞ LİTRESİ BÜYÜK DİYE BAŞKA SÖZÜM YOK HAKİM BEY :) :) anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna bile az

Osman yanlış kişi ile bilgi konusunda sidik yarıştırma bence :) Sen 4 turbo arabaya da binersin 10 tanesine de binersin olay onlara bilmek değil ıncık cıncık araştırmaktır bir şeyler idda etmek için.Tuğrulun arabasını gelip burada bence söyleme,o arabanın motoru en iyi parçalarla toplandı ki yapılırken neredeyse 3 günde bir görüyordum arabayı.Sorun yaşamasındaki tek neden teknik bir hata.Ahmet abinin motoru başından beri hatasızmıydı ki çıkmadı edemedi diyosun.2000cc yi sağlıklı kullanamamaktan bahsetmişsin bakınız Hulk kaç cc acaba ? Adamlar kaç bin km motor açmadan kullandılar stock motoru.Var mı rakibi ? Komple motoru topladılar yine kullanyolar bu sefer daha güçlü bir şekilde.Biraz dünyaya açıl şu araştırma öğrenme konusunda.Burada milletin söylemediği şeyleri elin avrupalısı amerikalısı vwvortexte adam bakın sonunda kırdım kolu pistonu diye konu açarak anlatıyor.Bu arabaların örnekleri Türkiyeden çıkmıyorki buradan araştıralım.Sen 2 litre motoru o güçlerde verimsiz bulurken miller amerikada 1.8t yi 1.9 a çıkarıp 0-400 de 10 sn altına düşüyor önden çeker olarak.O da verimsiz mi gelir acaba ? Ayrıca e63 amg nere kıçı kırık cupra nere allah aşkına geldin de onu mu örnek gösteriyosun bana :) Kim sana 6300 cc arabanın verimi ile 2000 litre 600 yapılmış arabanın verimini aynı dedi de onu yazıyosun buraya :) He fiyatlarını karşılaştırmak gerekirse mercedes içi deri koltukları ile heralde 2-3 tane cupra koltuğu satın alırsın.Kullandığı alt yapı ile 5 tane cupranın genel masrafı çıkar.O arabanın içinde motor olmasa da zaten cupranın hayli uzağında :) Sen kendi inanmadığın gerçeklere kendin inanmaya devam et bence.Bu olmaz etmez gibi gereksiz yorumlardan çok bu nasıl mümkün oluyor yorumlarının olduğu bir forum yönetmek benim amacım ;)

Su an o kullanilan yuklu tfsi ler ne basinclar basilip ve avanslar verliyor ve ne sartlarda kullaniliyor gozumle goruyorum her motorin bi cani var ama cupranin canini almak icin baya bi davar olmak lazim ve su anda o 450-500 hp lil tfsi ler haftasonu gazliyo hafta icide ise gidip gelebilen gayet saglam bi arac ... Birde c63 e gomule para sadece o 6.3 icim degil sacma bi karsilastirma olmus

arkadaşlar ben amg yi örnek gösterirken sadece örnek amacı ile gösterdim bir ton böyle araç var bana hulku övüyosun hulkun kaçıncı motor kırışı haberin varmı senin hulk hulk olmadan önce gidip incelemiştim ben o aracı bu işlerde uzun ömür yok bunu anlamanız lazım soruma kimse cevap vermedi egt niye ısınınca ayak gazdan çekiliyor devam edilsin ozaman ben onu kastediyorum anlıyacağınız bu cc lerde anca anlık basarsınız uzun yolda sabit 290 la cupra anca 5 dakka gider 6 cı dakka patlar ben onun peşindeyim ha dersinki anlık bas bırak birşey olmaz ona katılırım 30000 de kıracaksan 60000 de kırarsın 4 cü turbo aracıma biniyorum derken hava atma amacı ile söylemedim bırakta biraz bilgimiz olsun amacı ile söyledim tuğrulla hergün telde görüşüyorum sen olaya dışından bakma içine gir nedemek istediğimi anlarsın

Osman tuğrulun motoru yandı zaten kırılmadı.Hala oradan yürüyeceksek yürüyelim.En sağlam alt yapıyı anlık bir alev alma mahvetti zaten.Ayrıca kimse burada 100k o motor kırılmadan gazlanır topspeed gidilir demiyor.Sen o motor 2 gazlamada kırılır diye başladın bende her şeyi ona istinaden söyledim.Ayrıca her şeyin raconu var,sen sanıyomusun stock araba zorlandımı limp moda almıyor kendini ? tsi ların en büyük olayıdır.Eğer 600+ b araba yaparsan sorun egt mi gidersin egt 700 derece olunca arabayı kıs diye girersin beyine yine devam edersin yoluna.Hulk örneğini verdim evet cünkü adamlar bir kere stock motoru draglara hazırlanırken kırdılar sonra komple topladılar.Onu da geçtim hadi hulk falan olmasın konu,yurt dışında o güçlerde günlük kullanılan 1.8 t ler var.Ve adamlar kırdılar mı bakın denedik kırıldı diye yazan çizen adamlar.Bizim ülkemizdeki gibi arabasını altından sanan 3 e alıp 5 e satma derdinde olan adamlar değiller.Son cümlene de gönderme yapim boş kalmasın,ben olaya dışardan bakan biri değilim merak etme benim hiç turbo arabam olmadı,ne 1.8 t sahibi oldum ne de tfsi ama merak etme kullanıcısından daha çok şey bilecek kadar bilgi sahibi oldum ;)

Osman 290 la normal araclarada gityiginde egt firliyor ayrica can mutevazilik yapiyor ama ben soliyim adamin su an saga sola yuklu 1.8t ve tfsi ile gudiyor temkinli davaranincada sorun cikmiyor...

bak aslında aynı şeyden bahsediyoruz ama sen benim ilk cümlelerimi yanlış çekmişsin benim birtane yazımı bulsana 2 gazlamada kırılır diye böyle bir cümlem yok benim cümlem 5 dakka sıkarak gitsin kırılır cümlem var burdada topsped den bahsediyorum anlayacağın yazılarımı anlayarak okursan sorun kalmıyacak birde kırıcı konuşmassan tabi (2012 olmuş halen videolar üzerinden yorum yapmak gibi ) emin ol okuyarak öğrenmek pratik yaşayarak öğrenmekten farklı şeyler cebin yanınca bunu daha iyi anlarsın yanlış anlama ben sana bilgisiz demiyorum ama karşındaki insanlarıda bilgisiz sanma diyorum ;)

Su ana kadar pratik yaparak ogrendim ayrica 4 yila yakin tfsi kullanmaktayim ve aracimin 20 bin km ye yakinini ipsalaya git gel ile yaptim sabit 290 degil ama devamli 120-250 arasi yuksel devirlerde kullaniyorum benzin tuketimi disinda hic bi sıkıntida yasamadim

Tfsi nin inceliklerimi bilmessen uzun km lerde itici degistirmeesen basincin tavan acip gazlarsan cam i kirip ehzantirigi de eline alirsin

Geri
Üst Alt