Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

AUDİ TT 1.8 Quattro hakkında

Can senin araçlar hakkındaki bilgilerini okudukca kendimi direksiyon soförü gibi hissediyorum:D

Bencede binilecek bir araç,yakıt senin için sorun değilse.

estagfurlah abı saolasın :)
TT ıkı kısıden fazla bınılemıcek kesınlıkle kullanılması gereken b audı,ayrıca 1.8 t olması ve 4 ceker olması ayrı b zevk zaten.yakıt konusunda efendı kullanıldıgında araba tanındıktan sonra 6-7 lıtre arası yakar trafıge saplanılmadıgı surece

Doğru söylüyorsunda Can bu aracı alacak kişi efendi kullanamaz,madem efendi kullanacaksın neden bu aracı aldın diye sorarlar adama:D BEn olsam sorarım.

Sanırım aracınız 1.6 8V ve verdiginiz tüketim degerleri benzin kullanımı..acaba istanbulda hangi bölgede bu tüketimler ile geziyorsunuz merak ettim..tesekkurler

can da yazmış zaten..1.6 16V aracım.. istanbuldayken de bir depo ile 600 km hatta üsütnde de gittiğim oluyordu..küçükyalıda oturuyorum.genelde kadıköye giderim ama başka yerlere de giderim..küçükyalıdan e-5 çıktığımda yeri gelir trafik başlar..trafik bittiğinde zaten sinilenmişimdir trafiğe..ve 4 bin 4500 devir çeviririm...çok nadir 5inci vites aklıma geliyor..en fazla 4 üncü vitesle gidiyorum...uzun yolda da 4bin devir çeviririm genelde hatta üstü olur..
örnek bolu metrodan doldurdum 130 135 gibi bir hızla geldim yağışlı idi hava 5 gündür istanbulda geziyorum 420 km oldu şu an yarım depoya yakın benzin var tahmini bir 200-250 daha gider inşeAllah Yok aracın MaşeALLAH'I var çok şükür..

onun dışında gaziantep de kullnıyorum..nizip den gaziantepe gittiğim yol 40 km kadar otoban ondan sonra 13 km kadar şehir içi otobanda gene aynı değerlerde kullanıyorum ortalama 140 km hız ile 120 de oluyor 160-170 de...antep içinde 70 i geçmem ceza kesiyorlar..onu da genelde 3 üncü vites kullanıyorum..aklıma gelirse ha dur tasarruf yapalım dediğim zamanlar da olmuyor değil o zaman hemen 4 ve 5 inci vitese atsamda trafik tıkanınca küçültüyorum vitesi..genelde fren kullanmam motor freni..şeklinde kullanıyorum..
ancak şu da var elimden geldiğince de bakıyorum .o da bana bakıyor maşeALLAH

1.6 16V abı ve varol abının yazdıgı degeler de cıdden gaza basılarak kullanım seklındekı degerler,8v ıcın cok gorulebılcek degerler degıl :)

teşekkürler Can yok MaşeAllah güzel bilgiler veriyor sağolsun

performans iyi
yakit normal üstü

fakat bence performans :D bütçeye gore degisir tabi.

Bende k04 varken CupraR normal kullanımda 1,6 leonumdan az yakıyodu. Özellikle uzun yolda 6ya atınca 5,5lar falan çok gördüm. ama TT nin arka koltuğuna 5 yaşından büyük çocuk zor sığar:D

Tamamen bir keyif arabası bence alınır

kanka haklısın da dediğini yaptım :D açtık konuyu bakalım :)

varol abiiiii öle deme 1 depoyla 550 600 km gidiyor depoda 200 e doluyormuş
benim arabadan tasarruflu olmasın da yine de dierlerine göre iyi bi grafik çiziyor bence.
benim araba 60 milyona 350 km yapıyor :D :D

bi saniye 60 liraya 350km hem de 1.6 Leon' la????

can da yazmış zaten..1.6 16V aracım.. istanbuldayken de bir depo ile 600 km hatta üsütnde de gittiğim oluyordu..küçükyalıda oturuyorum.genelde kadıköye giderim ama başka yerlere de giderim..küçükyalıdan e-5 çıktığımda yeri gelir trafik başlar..trafik bittiğinde zaten sinilenmişimdir trafiğe..ve 4 bin 4500 devir çeviririm...çok nadir 5inci vites aklıma geliyor..en fazla 4 üncü vitesle gidiyorum...uzun yolda da 4bin devir çeviririm genelde hatta üstü olur..
örnek bolu metrodan doldurdum 130 135 gibi bir hızla geldim yağışlı idi hava 5 gündür istanbulda geziyorum 420 km oldu şu an yarım depoya yakın benzin var tahmini bir 200-250 daha gider inşeAllah Yok aracın MaşeALLAH'I var çok şükür..

onun dışında gaziantep de kullnıyorum..nizip den gaziantepe gittiğim yol 40 km kadar otoban ondan sonra 13 km kadar şehir içi otobanda gene aynı değerlerde kullanıyorum ortalama 140 km hız ile 120 de oluyor 160-170 de...antep içinde 70 i geçmem ceza kesiyorlar..onu da genelde 3 üncü vites kullanıyorum..aklıma gelirse ha dur tasarruf yapalım dediğim zamanlar da olmuyor değil o zaman hemen 4 ve 5 inci vitese atsamda trafik tıkanınca küçültüyorum vitesi..genelde fren kullanmam motor freni..şeklinde kullanıyorum..
ancak şu da var elimden geldiğince de bakıyorum .o da bana bakıyor maşeALLAH

teşekkürler Can yok MaşeAllah güzel bilgiler veriyor sağolsun

Gercektende bu kullanım şekliyle bu tüketim degerleri çok güzel..bakımlı aracın sahibini her konuda tatmin ettigi bir gercek.. bir Maşallah ta benden olsun:)

1.6 16V abı ve varol abının yazdıgı degeler de cıdden gaza basılarak kullanım seklındekı degerler,8v ıcın cok gorulebılcek degerler degıl :)

Ben 8V zannediyordum Can.. Ama bir önceki aracım 8V 1.6 motorlu jetta ile km düşük ve çok bakımlı olmasına rağmen Varol üstadın dediği şekildeki kullanımlarda 12-13lt.nin altına asla dusmuyordu.o yüzden merak ettim:)

Gercektende bu kullanım şekliyle bu tüketim degerleri çok güzel..bakımlı aracın sahibini her konuda tatmin ettigi bir gercek.. bir Maşallah ta benden olsun:)

teşekkür ederim..ben litre bazında hesaplamıştım işte hep çok yakıyor çok yakıyor diyordum..kendime..aslında gene çok yakıyor diyorum ama tabi millet dizel 260-180 kuruş yakınca..çok geliyor bana..geçen bir konu vardı onu okurken oturup hesapladım..o zaman bu değerler ortaya çıktı aslında şaşırdım ve tekrar hesapladım tekrar hesapladım benim yerime hesapladılar ve yazdığım değerler çıktı..hep

Geri
Üst Alt