"Ateş Düştüğü Yeri Yaktı" Kınıyorum.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

"Ateş Düştüğü Yeri Yaktı" Kınıyorum..

Konu, 'Sohbet' kısmında Çöllü tarafından paylaşıldı.

 1. Çöllü

  Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  Mesajlar:
  4.794
  Beğenileri:
  3.972
  Ödül Puanları:
  113
  Hatayın Reyhanlı ilçesinde 46 Kişinin ölümüne neden olan bombalı terör saldırısını şiddetle kınar ailelerine başsağlığı yakınlarına sabır dilerim.. Ayrıca 100 den fazla yaralımızada acil şifalar dilerim..Umarım en yakın zamanda failler bulunup cezasını çeker.. Herşeye Rağmen Vatan Sağolsun..
   
  Bunu beğendi. 10 kişi bunu beğendi.
 2. yukcell88

  yukcell88
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.521
  Beğenileri:
  551
  Ödül Puanları:
  113
  Yayın yasağı, kimin yaptığının bilinip bizden saklanması, başbakanın USA gezisinin hemen öncesinde olması, yurtdışında bir medyanın söylenmeyen "ABD vurursa biz destekleriz" sözünü yanlışlıkla (!) servis etmesi... Bence hayra alamet değil... Allah ölenlere rahmet, geride kalanlarına sabır, yaralananlara da acil şifalar nasip eylesin inşaallah...
   
  Bunu beğendi. 3 kişi bunu beğendi.
 3. ceycey11

  ceycey11
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.264
  Beğenileri:
  335
  Ödül Puanları:
  83
  umarım fısıltı gazetesi yalanıdır ama kaybettiğimiz vatandaş sayımızın 100 küsür olduğu dedikoduları kulağımıza çalındı. şimdi hükümete göre bu mevcut barış sürecini baltalamaya yönelik ergenekonun veya suriyenin işi. ergenekondan içeri almadıkları adam kalmadı (ki böyle bir örgüt bile var mıdır somut kanıtı yok tutuklamalar deliller şaibe yüklü ve açık değil), suriye ise böyle bir saldırıyı yapabilecek/yapacak olsa neden muhaliflerin elinde olan filli olarak savaş halinde olduğu yerlerde yapmasın?

  Kim tarafından yapılırsa yapılsın ilgili patlayıcı ve eylemcilerin araçları ile hatayın(ki seçilen yer önemli olası suriyeye yapılacak müdahalede geçerli sebep olarak kullanılabilecek suçu kolayca suriyeye atılabilecek bir yer) içine girmeleri acaba PKK lıların sözde geri çekilmesi için yumuşatılan hatta ortadan kaldırılan sınır güvenliğinden ve iç güvenlikten kaynaklı olabilir ?

  Analar reyhanlıda ağlamadı mı? Ağlamıyor mu?

  Kaldı ki olayın PKK içinden yapılmadığına dair kanıt yok. Bugün PKK ile masaya oturup isteklerini habul ederseniz yarın özPKK, hasPKK, hakikiPKK'larla da muhatap olursunuz. Her azınlık aynı yolu izleyerek aynı başarıya farklı isteklere ulaşmaya çalışacaktır.

  @çöllü kardeşim çok yerinde konular açıyorsun bende kendimi tutmaya çalışıyorum olabildiğince kendimi frenleyip yazıyorum birşeyler. teşekkürler
   
  Bunu beğendi. 4 kişi bunu beğendi.
 4. arthur

  arthur
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  4.363
  Beğenileri:
  1.746
  Ödül Puanları:
  113
  hepsine acil şifalar
   
  Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
 5. mgencay

  mgencay
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.367
  Beğenileri:
  462
  Ödül Puanları:
  83
  Kimlerin parmağı olduğu belli, şimdi 9 Türk tutuklanmış. Altında neler var ki kapatılmaya çalışılıyor. Herkese acil şifalar ve başsağlığı dilerim.
   
 6. gfx

  gfx
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.164
  Beğenileri:
  557
  Ödül Puanları:
  113
  Basimiz sağolsun...
   
 7. sinceler

  sinceler
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.048
  Beğenileri:
  305
  Ödül Puanları:
  83
  Söylesem tesiri yok
  Sussam gönül razı değil
  FUZULİ
  Arkadaşlar tesiri olmasa bile gönül razı olmuyor işte.En azından sosyal paylaşım sitelerinden düşüncelerimizi ve duygularımızı bir parça olsun paylaşmaya çalışıyoruz...
  Hatay'da böyle bir saldırı olacağı aşikardı.Neden mi?Gaziantep'te yaşanan vahim olaydan sonra hedef Hatay olmuştu.Ağustos'ta tanıdığım bir İHA savaş muhabiri arkadaşımla konuştuğumda Gaziantep ve Suriye'de yaşananları bana bizzat anlatmıştı.Ve sırada Hatay olduğunu oradada bir saldırı beklendiğini söylemişti.Zaten Cilvegözü'nde yaşanan olay bunu kanıtlamıştı.
  Ara sıra Reyhanlı'ya gider gelirim.Zaten 2007-2011 yılları arasında Reyhanlı'daydım.Reyhanlı çoğunluğu suni Arap kökenli halktan oluşuyor.Dolayısıyla Suriye'de çoğunun akrabası bulunmakta.Zaten Suriye karışmadan önce bayramlarda pasaportsuz bayramlaşma ziyaretine gidip gelinirdi.Bu yüzden Suriye'de savaş başladıktan sonra savaştan kaçanlar ilk olarak soluğu Reyhanlı ve köylerdeki akrabalarında almaya başladılar.Daha sonra Suriye'deki savaşın dozu arttıkça gelen mülteci sayısı artmaya başladı.Yasal yada yasal olmayan yollarla onbinlerce mülteci Reyhanlı'da yaşamaya başladı.Tabi bu yaşayanların hepsinin mülteci olduğuda şüpheliydi.Saç sakal birbirine karışmış ne olduğu bilinmeyen insanlar gezmeye başladı.Suriyeliler dağdan kaçak yollarla giriş-çıkış yapmaya başladılar.Reyhanlı'da bomba ürettiklerini bile söyleyenler var.Reyhanlı'da güvenlik zaafiyetinin olduğu belliydi.Üstelik MİT uyardığınıda söylüyor.Madem senin istihbaratın böyle bir bilgisi var,nasıl önlem alınmadı diyeceksiniz.Bence alınması zordu.Nedenmi biraz öncede bahsettiğim gibi Reyhanlı iyice heterojen bir yapı haline gelmişti.Kimin yaşayıp ne yaptığı belli değildi.Sahte Suriye plakalı araçlar bile geziyordu.Kimdir,neyin nesidir,nerden bileceksiniz.Benim oturduğum apartmanda bile Suriyeli mülteciler yaşıyorlar.Cilvegözü'nde yaşanan patlamadan sonra gerekli önlemler alınmalıydı ama ne yazıkki yine alınmadı ve 46 olarak açıklanan ama gerçek rakamın ne yazıkki 170 civarı olduğu söylenen masum vatandaşımız hayatını kaybetti.3 yaşındaki çocuktan 85 yaşındaki yaşlılara kadar erkek kadın her yaştan suçsuz,masum insan sebepsiz yere öldüler.Bunun hesabını kim verecek?Yazık bu vatanın insanına...Şİmdi Reyhanlı'daki insanlar çok tedirgin,gölgelerinden bile korkar hale geldiler.Reyhanlılı gençler ise gördükleri Suriyeli araçları parçalayıp ters çeviriyorlar.Reyhanlı'da yaşanan çoğu olay yayın yasağı nedeniyle televizyonlarda izleyemiyorsunuz.Zaten yayın yasağı olmasada medya yayınlayamaz o yaşananları.Suriyeli mülteciler ise evlerinde dışarı çıkamıyorlar.
  Suriye'deki olayları cumartesi günü itibariyle Hatay'a da taşımış oldular.Vahşetin sorumlusunu Devlet büyükleri el muhaberat olarak açıkladı ama diğer kesime göre sorumlunun nusra cephesi olduğu yönünde.Zaten Suriye devleti tarafından olayda üstlenmedi.Kim yaptıysa yapsın amacın bizi savaşa çekmek olduğu aşikardır.Birde basın yayın yasağı getirildi.Neden? Çünkü saçma sapan dizilere ve eğlence programlarına yani uyumaya devam...
  Silopi'deki kaçakçılar öldüğünde hergün canlı yayın yaptınız ey medya.Şehit bile ilan ettiler.Yabancı basın yayın organlarının patlamayla ilgili başlıklarını hepiniz okumuşsunuzdur.Burda yayınlamaya gerek duymuyorum.
  Arkadaşlar içim çok dolu anlatamıyorum daha fazla...Ama bu vatan kolay kazanılmadı.Ülkemizin üzerine oynanan bu oyunları görmemiz lazım.Beraber kurduğumuz cumhuriyeti dil,din,ırk ayırımı yapmadan kardeşce yaşayabiliyorsak; menfaati, çıkarı bırakıp vatana,dinimize,istiklal marşımıza ve bayrağımıza sahip çıkmalıyız.Allahu Teala ezan sesini şu güzel ülkemizden mahrum etmesin...
  Bu vahim olayda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet,yakınlarına sabır dilerim.Mekanları cennet olsun...
   
  Bunu beğendi. 3 kişi bunu beğendi.
 8. Ziya

  Ziya
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.379
  Beğenileri:
  733
  Ödül Puanları:
  113
  Şu üç günlük dünyada birçok şeyi bildiğimi zannederdim ama bildiğim bir şeyi aslında tam anlamıyla bilmiyormuşum. Ta ki beyaz kefeni giyip, mezara girdiğinde; ölümden başkası yalan.

  O kadar masum insanı öldürünce ne geçti bunu yapanların eline? Ne oldu da o kadar masum insanların ölümünden ele geçen mükafat?
  İnsan gibi, kardeşlik, dostluk, hoşgörü ve sevgi içinde el ele yaşamak varken nedir bu savaş ve kazanma hırsı. Neden insanlar birbirini yok etme peşinde. Bu cinayete sebep olanları kınamak yeterli gelse keşke.

  Keşke kınamak yerine insanlığa faydalı bir şeyler yapsalardı da bu katiller; adam akıllı ölümsüz bir isim yazdırsalardı hem bu dünyada hem de ahirette.

  Keşke bir olmuşa, bir de ölmüş(ler) e çare olunabilse.

  Keşke...


  Ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.
   
  Bunu beğendi. 2 kişi bunu beğendi.
 9. YEKTA

  YEKTA
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  6.728
  Beğenileri:
  2.400
  Ödül Puanları:
  113
  Az önce 1 arkadaşimla konuştum orada 177 şehit var
   
 10. habildinar

  habildinar
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.414
  Beğenileri:
  637
  Ödül Puanları:
  113
  Yazdıklarının her harfine kadar sana katılıyorum kardeşim. milletimiz yavas yavas herşeye alıştırılıyor...
   
  Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş