Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Araçtan gelen garip "dank" sesi

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında tanilak tarafından paylaşıldı.

1. tanilak

tanilak SCW Üyesi

231
    75
    28
    Tekrar Merhaba arkadaşlar,

Daha 1 aylık olan 1.6tdi dsg copa plus aracım yaklaşık 1300km'ye geldi fakat garip bir sorunla karşı karşıyayım şu an için..

Malum aracımı "her ne kadar rodaj devresi yok" dense de bu süre zarfında olabildiğince yormadan ve dikkatli kullandım fakat nedense aracı R'ye aldığımda ve ardından gaza dokunduğumda aracımın sağ ön tarafından "dank" diye bir ses geliyor, bu ses araç geri gitmeye başlarken 1 defa geliyor ve ardından kesiliyor, sizce bu ne kaynaklıdır?

Aracımı sürekli kendim kullandığımdan öyle sağlam bir çukura falan da düşürmüş değilim, hatta aracı sürerken logar kapaklarından bile kaçıyorum diyebilirim..

2. freesezar

freesezar SCW Üyesi

1.342
    282
    83
    sanırım kronik sorundu kullanan arkadaşlar bilgi verecektir

3. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Kronik ön ve Arkadan gelebilir Sıkıntı yok [MENTION=23987]Duvi[/MENTION] en yetkil Ağızdan aynı problemi açıklayacaktır:eek:key:

4. tanilak

tanilak SCW Üyesi

231
    75
    28
    bu yüzden servise götürmem gerekli mi esasında benim için önemli olan konu o :) ses oldukça rahatsız edici çünkü

5. kaanoksuz

kaanoksuz SCW Üyesi

3.097
    1.288
    113
    Aynı olay bizde de oluyor tedavisi yok :eek:key:

6. cancancan

cancancan SCW Üyesi

106
    27
    28
    tanilak abi aynı araca bende sahibim 1 ay oldu 1500 km ye geldi ben daha öle bir ses duymadım R ye attığımda ama yaparsada korkmam çünkü tüm dsg ler yapıyor bir dolu arkadşımda scirocco a3 a4 ... var hepsi yapıyor sıkıntı yok yani copa nın keyfini yaşa derim :)

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
  7. Duvi

Duvi SCW Üyesi

2.322
    1.506
    113
    Kardes sıfır aracımdan gelen sesler başlıklı yazımda aynı şeyi bende yazmıştım Servislede görüştüm kontrol ettiler dsg nin geri vites takozları varmış plastik sert takozlar onlar yapıyormuş sonra zamanla alışıyorsun;-))) banada aynı şeyi soylemislerdi :)))

8. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    aynı sorun bendede oluyor geriye alıp genelde direksiyonu kırarken gaza bastığımda oluyor. birde bazen direksiyonu tam kırıp yavaşça dönerkende bu sesi duyduğum oluyor sanki bir bidona çarpıyormuş gibi

9. tanilak

tanilak SCW Üyesi

231
    75
    28
    çok teşekkürler arkadaşlar o zaman hiç boşuna servise götürmeyeyim aracı :)

10. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    vallaha iyi niyetli bir o kadarda sabırlı kişilersiniz demekki benim sıfır aldığım araçta ilk alındığında olmayan sonra belirgin vaziyette çıkan ses olacak servise bırakırım ve aracın sorununu giderene kadarda teslim almam, makemeye kadar giderim, bence sizde kabul etmeyin ve sorunun çözülmesini talep edin,,,

Sayfayı Paylaş