Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araçtan gelen garip "dank" sesi

tanilak

Kayıtlı Üye
Tekrar Merhaba arkadaşlar,

Daha 1 aylık olan 1.6tdi dsg copa plus aracım yaklaşık 1300km'ye geldi fakat garip bir sorunla karşı karşıyayım şu an için..

Malum aracımı "her ne kadar rodaj devresi yok" dense de bu süre zarfında olabildiğince yormadan ve dikkatli kullandım fakat nedense aracı R'ye aldığımda ve ardından gaza dokunduğumda aracımın sağ ön tarafından "dank" diye bir ses geliyor, bu ses araç geri gitmeye başlarken 1 defa geliyor ve ardından kesiliyor, sizce bu ne kaynaklıdır?

Aracımı sürekli kendim kullandığımdan öyle sağlam bir çukura falan da düşürmüş değilim, hatta aracı sürerken logar kapaklarından bile kaçıyorum diyebilirim..

sanırım kronik sorundu kullanan arkadaşlar bilgi verecektir

Kronik ön ve Arkadan gelebilir Sıkıntı yok [MENTION=23987]Duvi[/MENTION] en yetkil Ağızdan aynı problemi açıklayacaktır:eek:key:

bu yüzden servise götürmem gerekli mi esasında benim için önemli olan konu o :) ses oldukça rahatsız edici çünkü

tanilak abi aynı araca bende sahibim 1 ay oldu 1500 km ye geldi ben daha öle bir ses duymadım R ye attığımda ama yaparsada korkmam çünkü tüm dsg ler yapıyor bir dolu arkadşımda scirocco a3 a4 ... var hepsi yapıyor sıkıntı yok yani copa nın keyfini yaşa derim :)

Tekrar Merhaba arkadaşlar,

Daha 1 aylık olan 1.6tdi dsg copa plus aracım yaklaşık 1300km'ye geldi fakat garip bir sorunla karşı karşıyayım şu an için..

Malum aracımı "her ne kadar rodaj devresi yok" dense de bu süre zarfında olabildiğince yormadan ve dikkatli kullandım fakat nedense aracı R'ye aldığımda ve ardından gaza dokunduğumda aracımın sağ ön tarafından "dank" diye bir ses geliyor, bu ses araç geri gitmeye başlarken 1 defa geliyor ve ardından kesiliyor, sizce bu ne kaynaklıdır?

Aracımı sürekli kendim kullandığımdan öyle sağlam bir çukura falan da düşürmüş değilim, hatta aracı sürerken logar kapaklarından bile kaçıyorum diyebilirim..

Kardes sıfır aracımdan gelen sesler başlıklı yazımda aynı şeyi bende yazmıştım Servislede görüştüm kontrol ettiler dsg nin geri vites takozları varmış plastik sert takozlar onlar yapıyormuş sonra zamanla alışıyorsun;-))) banada aynı şeyi soylemislerdi :)))

aynı sorun bendede oluyor geriye alıp genelde direksiyonu kırarken gaza bastığımda oluyor. birde bazen direksiyonu tam kırıp yavaşça dönerkende bu sesi duyduğum oluyor sanki bir bidona çarpıyormuş gibi

çok teşekkürler arkadaşlar o zaman hiç boşuna servise götürmeyeyim aracı :)

vallaha iyi niyetli bir o kadarda sabırlı kişilersiniz demekki benim sıfır aldığım araçta ilk alındığında olmayan sonra belirgin vaziyette çıkan ses olacak servise bırakırım ve aracın sorununu giderene kadarda teslim almam, makemeye kadar giderim, bence sizde kabul etmeyin ve sorunun çözülmesini talep edin,,,

Geri
Üst Alt