Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araçtan gelen garip "dank" sesi

vallaha iyi niyetli bir o kadarda sabırlı kişilersiniz demekki benim sıfır aldığım araçta ilk alındığında olmayan sonra belirgin vaziyette çıkan ses olacak servise bırakırım ve aracın sorununu giderene kadarda teslim almam, makemeye kadar giderim, bence sizde kabul etmeyin ve sorunun çözülmesini talep edin,,,

Çok fazla dert edilecek bir durum değil ağbi çok dikkat edicen anca öyle duyuyorsun zamanla gidiyor bende kesti bir problem yok yani sıkıntı birtek bunlar olsun kafaya takmaya servise gerek yok :eek:key:

vallaha iyi niyetli bir o kadarda sabırlı kişilersiniz demekki benim sıfır aldığım araçta ilk alındığında olmayan sonra belirgin vaziyette çıkan ses olacak servise bırakırım ve aracın sorununu giderene kadarda teslim almam, makemeye kadar giderim, bence sizde kabul etmeyin ve sorunun çözülmesini talep edin,,,

Açıkçası dediğiniz en mantıklısı fakat bu tarz kronik sorunlu araçlar ile ilgili bilgim olduğundan ve yaklaşık 7 yıldır bu tarz şeyler başıma geldiğinden (golf marka aracım havalandırma sistemi yüzünden 6 kez servise girdi) kronik sorunların çözümünün aracın yeni kasalarının çıkması olduğunu kestirebilmekteyim :)

üzücü ama komik bir durum kısacası

Çok fazla dert edilecek bir durum değil ağbi çok dikkat edicen anca öyle duyuyorsun zamanla gidiyor bende kesti bir problem yok yani sıkıntı birtek bunlar olsun kafaya takmaya servise gerek yok :eek:key:

dediğin gibiyse dert edilmemeli tabiki ama kimisi aracı çok dinler (benim gibi) ses gelmeyecek benim aracımda olsa servisi bıktırıdım herhalde,,,

bu arada yanlış anlaşılmasın ben servisin başına yine de ufaktan ekşiyeceğim :)

Direksiyon tikirtisi arka kapı mandalina dolan hava nedeniyle arka cam açık hissinin yaratması,geri vitesde kalkışlarda gelen küt sesi,atlatmalardan geçerken bagaj kapağından gelen ses,vites geçişlerinde dsg sanziman kafalarından gelen kütültüler son olarak arac hareket halinde iken on konsolun icinden gelen sanki uzaktan spirel tası ile demir keserken çıkan sesin hissedilmesi( klima gazı sıkışmasıymis))) hepsi kronik...çözüm ariyorsun bir süre sonra bırakıp bu haliyle kabul ettin mı sorun çözülüyor..alışıyorsun kulağına gelmiyor bile...aksam kapının önüne gelip kumandanın kilitleme düğmesine bastın mı o aynalar kurt kulağı gibi yukarı dikildimi hersey bitiyor iki adım atıp bir arkana bakıyorsun Biraz daha suzup öyle gidiyorsun...

Aynı ses bizde de var takkk diye arkadan gelio :Dsorun yok devammmm...

Arkadaşlar tekrar selam :)

Servisle konuştum ve sorunu anlattım, servis müdürü olaya gayet güzel bir açıklama yaptı,

Bildiğiniz üzere vites geçişi yaparken frene bastığımızdan dolayı ve D'den R'ye atmamız esnasında fren balatalarının geri çekilmesi belirli bir süre alabiliyormuş, bu yüzden park sensöründen "dit" sesi gelene kadar beklemek ve aracın gazına hafifçe basarak geriye gitmeye başlamak bu sorunun hem çözümü hem de şanzıman ile balatalara zarar vermemek açısından en sağlıklısı olarak gözükmekteymiş.

Servisin bu bilgilendirmesinden sonra dedikleri şeyi uyguladım, bu sayede ne bir ses kaldı ne de bir gürültü şimdilik,

evet bu ses DSG olan araçlarımızda kronik bir sorun ama bu şekilde bir çözümü olması da bence oldukça iyi birşey..

içiniz rahatladıysa ne mutlu size keyifli sürüşler,,,

Geri
Üst Alt