Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç ses sisteminden anlayan varmı?

paylaştığım videolar izledinizmi uzman ne diyor...akü dengeleyiciden bahsediyor.aracın elektriksel donanımı sistemden koruman lazım.yoksa bu tesisat seni cok üzer
@kirlisakal videoyu izledim büyük tesisatlar için kapasitör kullanması gerekir diyor benim tesisat normal bi tesisat
[doublepost=1453988961,1453988833][/doublepost]
Olmazmi teskosuz arabaya binmiyim

Burda Bitmez..
@murateren kardeşim senin aküden tesisata çıkışı nasıl yaptılar sigortayı nereye taktılar benim tesisatı aküden alamadılar direksiyonun altında kalın kırmızı bi kablodan aldılar zahmet olmazsa aküden kabloyu nerden çekmişler bi resmini atabilirmisin?

Tesisata kablo direk aküden çekilmeli ve sigorta hemen aküden tesisata giden kablonun aküye bağlandığı noktaya konulmalı ben kendi aracımın tesisatını kendim çekmiştim çekmeden önce baya araştırmıştım öğrendiğim böyleydi.

Trakya'dan gönderildi..

Tesisata kablo direk aküden çekilmeli ve sigorta hemen aküden tesisata giden kablonun aküye bağlandığı noktaya konulmalı ben kendi aracımın tesisatını kendim çekmiştim çekmeden önce baya araştırmıştım öğrendiğim böyleydi.

Trakya'dan gönderildi..
@AdeM59 kardeşim kabloyu aracın neresinden almıştın tesisatı çeken yer kabloyu geçirecek yer bulamadı

@AdeM59 kardeşim kabloyu aracın neresinden almıştın tesisatı çeken yer kabloyu geçirecek yer bulamadı
Benim aracımın farklı marka model oldugu için sizin aracınız için kesin bişey diyemem ama büyük ihtimal aynı olması lazım ancak @Pulse59 idris abiminde 2013 ibizasının tesisatına baya hakim oldum ayar yaparken mid takımı takarken onunda aynı.Aküden tesisata giden kabloyu kaputun altından direksiyon hizasında fren merkezinin altında bulunan ufak delikten pedalların oraya geçirdim sonrasında sol alt taraftaki plastikleri sökerek kabloyu plastiklerin altından arka tarafa uzattım.(Bu arada genelde tesisat kablosu kalın kırmızı olur sizde pedalların orda sanırım onu bulmuşsunuz birde bass vurdukça göstergeler veya diger far,tavan lambası,plaka lambası gibi lambalarda dalgalanma oluyorsa akünüz yetersiz kalıyo demektir aynısı başımıza geldi orjinal akü 51 amperdi 60ampere ile değiştirip 6farad kapasitör baglayıp sorunu ortadan kaldırdık tabi bizim başımıza gelen tesisatta 2takım mid 1takım pioneer oval ve 1200watt kenwood bass besleniyordu)

Benim aracımın farklı marka model oldugu için sizin aracınız için kesin bişey diyemem ama büyük ihtimal aynı olması lazım ancak @Pulse59 idris abiminde 2013 ibizasının tesisatına baya hakim oldum ayar yaparken mid takımı takarken onunda aynı.Aküden tesisata giden kabloyu kaputun altından direksiyon hizasında fren merkezinin altında bulunan ufak delikten pedalların oraya geçirdim sonrasında sol alt taraftaki plastikleri sökerek kabloyu plastiklerin altından arka tarafa uzattım.(Bu arada genelde tesisat kablosu kalın kırmızı olur sizde pedalların orda sanırım onu bulmuşsunuz birde bass vurdukça göstergeler veya diger far,tavan lambası,plaka lambası gibi lambalarda dalgalanma oluyorsa akünüz yetersiz kalıyo demektir aynısı başımıza geldi orjinal akü 51 amperdi 60ampere ile değiştirip 6farad kapasitör baglayıp sorunu ortadan kaldırdık tabi bizim başımıza gelen tesisatta 2takım mid 1takım pioneer oval ve 1200watt kenwood bass besleniyordu)
@AdeM59 eyvallah sağolasın akü kesin zayıf en kısa zamanda değişeceğim

@AdeM59 eyvallah sağolasın akü kesin zayıf en kısa zamanda değişeceğim
Sadece bir bass için yetersiz kalıyomu onun için bişey diyemem önce akünüzü ölçtürmede bir fayda var bence kendi aracımdan örnek vermek gerekirse dizel aracım orjinal 60amper akü var üzerinde amfi olarak 4.100rms üzerinde sadece 1takım 160watt sony mid ve 1200watt 400rms kendwood bass var genelde hiç bi sorun çıkarmıyo anca kuvvetli baslarda kısa farlar çok hafif dalgalanma yapıyo zoda herzaman degil zaten dahada fazlasını açamıyom teyp kendini korumaya alıyo :)

Geri
Üst Alt