Araç Satımı Vergi Takibi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Araç Satımı Vergi Takibi

eengineer

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, bir yıl içinde 2 adet araç satanın gelir vergisi ödemesi gerekiyormuş diye bir haberler varmış? Yani çok araba değiştirenlerin başını ağrıtacakmış, Kar olmadan vergi olur mu? Nereden bilecek ki ne kadar kar etmişsin, belkide zarardasın?

Konu hakkında bilgisi olan, başına gelen var mı? Bilgilendirebilir mi bizi :)

patrıot

Kayıtlı Üye
Aynı yıl ıcın 2-3 arac satan bıreysel kısıler dıyelım buna vergı daıresınden bır yazı gelıyormus.Boyle bır durum var.Sitenın bırınde bu konuda bayagı yazan cızen olmuştu.

ekremsensoy

Kayıtlı Üye
benım 2011 yılı ıcınde 6 satışım var , keyfıme göre değiştiriyorum kım ne karısırki buna...

eengineer

Kayıtlı Üye
benım 2011 yılı ıcınde 6 satışım var , keyfıme göre değiştiriyorum kım ne karısırki buna...
Bende öyle düşünüyordum ama bundan birkaç yıl sonra elinde milyarlık vergi borcu ile kapıma gelen memur düşünmek bile istemiyorum :rolleyes: malum iyice şişene kadar haber de vermezler..

mevlut911

Kayıtlı Üye
valla haber söylenti olsada bana mantıklı geldi olurmu olur hiç şaşırmam söz konusu vergi olunca nefes alma vergisi çıksa onada eywallah derim

patrıot

Kayıtlı Üye
Cevap hayırlı olsun.....

Eve bu gün vergi dairesinden bir yazı gelmiş.
2010 yılında aldıgımız arabayı uğraşmamak için babam benim adıma yapmıştı. Kendı arabamıda o sene değiştim babam da değişti
yani o sene 3 veya 4 alım satım oldu
Eve de yazı gelmiş
Araç alım satım işi yaptığınızın tespiti üzerine gelir vergisinden mükellefiyetiniz açılmıştır evraklarınızı tamamlayın.
Ne yapmam gerekiyor benım araç ticareti yapmıyorum nasıl bir yol izlemem gerekir ?-

evrak bu
Techturkey.com Post 1

Alıntıdır.

patrıot

Kayıtlı Üye
Konunun devamınıda yazayım.Magdur arkadas vergi dairesine gidince 9-10 bın tl arası borc cıkarılmış.Bence dıkkatlı olun......

eengineer

Kayıtlı Üye
eyvah eyvah, vergi dairesini bir ziyaret etsek iyi olacak gibi...