Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Araç Satımı Vergi Takibi

Konu, 'Yurttan Haberler' kısmında eengineer tarafından paylaşıldı.

1. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    Arkadaşlar, bir yıl içinde 2 adet araç satanın gelir vergisi ödemesi gerekiyormuş diye bir haberler varmış? Yani çok araba değiştirenlerin başını ağrıtacakmış, Kar olmadan vergi olur mu? Nereden bilecek ki ne kadar kar etmişsin, belkide zarardasın?

Konu hakkında bilgisi olan, başına gelen var mı? Bilgilendirebilir mi bizi :)

2. patrıot

patrıot SCW Üyesi

2.839
    290
    83
    Aynı yıl ıcın 2-3 arac satan bıreysel kısıler dıyelım buna vergı daıresınden bır yazı gelıyormus.Boyle bır durum var.Sitenın bırınde bu konuda bayagı yazan cızen olmuştu.

3. ekremsensoy

ekremsensoy SCW Üyesi

63
    7
    8
    benım 2011 yılı ıcınde 6 satışım var , keyfıme göre değiştiriyorum kım ne karısırki buna...

4. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    Bende öyle düşünüyordum ama bundan birkaç yıl sonra elinde milyarlık vergi borcu ile kapıma gelen memur düşünmek bile istemiyorum :rolleyes: malum iyice şişene kadar haber de vermezler..

5. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    valla haber söylenti olsada bana mantıklı geldi olurmu olur hiç şaşırmam söz konusu vergi olunca nefes alma vergisi çıksa onada eywallah derim

6. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    Mevlüt bugün beylikdüzünde shell'den yakıt alan senmiydin yahu? arabayı yıkatıyordum sanki sendin :)

Bunu beğendi. mevlut911 bunu beğendi.
  7. patrıot

patrıot SCW Üyesi

2.839
    290
    83
    Cevap hayırlı olsun.....

Eve bu gün vergi dairesinden bir yazı gelmiş.
    2010 yılında aldıgımız arabayı uğraşmamak için babam benim adıma yapmıştı. Kendı arabamıda o sene değiştim babam da değişti
    yani o sene 3 veya 4 alım satım oldu
    Eve de yazı gelmiş
    Araç alım satım işi yaptığınızın tespiti üzerine gelir vergisinden mükellefiyetiniz açılmıştır evraklarınızı tamamlayın.
    Ne yapmam gerekiyor benım araç ticareti yapmıyorum nasıl bir yol izlemem gerekir ?-[​IMG]
    evrak bu
    [​IMG] Techturkey.com Post 1

Alıntıdır.

8. patrıot

patrıot SCW Üyesi

2.839
    290
    83
    Konunun devamınıda yazayım.Magdur arkadas vergi dairesine gidince 9-10 bın tl arası borc cıkarılmış.Bence dıkkatlı olun......

9. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    eyvah eyvah, vergi dairesini bir ziyaret etsek iyi olacak gibi...

10. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    allah allah ne denirki buna

Sayfayı Paylaş