Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

anlık gafletim ve yaptığım hata!!!

Konu, 'Jant - Lastik' kısmında haluk_dongel tarafından paylaşıldı.

1. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    hayırlı geceler arkadaşlar! görenler haturlayacaktır, 2 gün kadar önce "petlas snowmaster W651" başlıklı bi konu açmıştım.

bugün (cumartesi) sanayiye düşüncemi gerçekleştirmek için kışlık lastik almak maksadıyla gittiğimde akrabalarım kafamı çeldiler ve beni çıkma lastik almam konusunda ikna ettiler, sıfır lastik fiyatlarını da öğrenince de peki dedim. tanıdıklar vasıtasıyla çıkma lastik satan bi yerden 4 tane lastik aldım. lastiklerin diş derinlikleri (7 mm) iyiydi ancak üretim tarihleri kafamı karıştırdı.

lastikçi lastiklerin depo malı olduğunu, üretim tarihlerine takılmamam gerektiğini söyledi, lastiklerde çatlak, kırık olmayınca da kafama yattı, daha doğrusu yatar gibi oldu, lastikleri taktırdım, işlerimi hallettim eve geldim.

evde internette bira araştırınca lastik ömrünün 5 yıl olduğunu görünce moralim bozuldu, sinirlendim.

şimdi yukarıda bahsettiğim "petlas snowmaster W651" başlıklı konuma yorum yapan arkadaşlarım kızacaklar ama üretim tarihlerini yazıyorum ve sizden tekrar yardımlarınızı bekliyorum.

önler pirelli sottozero ve 2010 yılının 44. haftası.

arkalar ise michelin pilot alpin ve 2006 yılının 32. haftası.

önler bi nebze ama arkalar bu sebeple hiç içime sinmedi.

şimdi lastikçi malımın arkasındayım dediği için gidip arka lastikleri sıfır lastiklerle değişmeyi düşünüyorum. petlas bile olsa sıfır lastik iyidir diye düşünüyorum.

sizce arkadaşlar ne yapmalıyım?

komple mi yenilemeliyim yoksa arkaların değiştirilmesi düşündüğüm gibi yeterli olur mu?

çok kötü moralim bozuldu, yardımlarınıza ihtiyacım var...

2. cuprali

cuprali SCW Üyesi

2.467
    1.712
    113
    arkadakileri değiştir mümkünse önlerle aynı marka al

3. xcoderx

xcoderx SCW Üyesi

174
    13
    18
    lastik raf ömrü 5 yıldır. kullanılmayan lastik iyi değildir.içindeki yağlar ve çeşitli kimyasallar lastik hareketi ile ısınıp yüzeye dogru çıkar ve lastiği korur.

Bence 2006 olanları kesinlikle kullanmayın. 2 tane 0 alın önlere takın.öndekileride arkaya

4. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    abi önler için ne diyorsun iyi midir?

pirelli sottozero 2010 yılının 44.haftası üretiim tarihli...

yani arkaya petlas alsam olmaz mı diyosun?

5. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    evet lastık omru bes yıldır rafta dahı olsa bence arkalar omrunu coktan tamamlamıs sen bence alabılıyorsan 4nude sıfır al aama alamıyosan mutlaka arkaları degıstır

6. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    yol ile bağlantını sağlayan en önemli parça lastik iyi düşün biz burdan ne desek boş

Bunu beğendi. ZaferAykan bunu beğendi.
  7. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    yeni olanlar arkaya takılmaz mı? bi de petlas alsam olmaz mı sıfır olarak sence?

8. cuprali

cuprali SCW Üyesi

2.467
    1.712
    113
    ne kadar fark var pirelli ile petlas arasında

9. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    yekta abi 2010 lar için de kafam karıştı ama 2006 lar çok rahatsız etti.

10. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    pirelli 300 ü buluyo teki, petlas 170-180 değişiyo, yani 2 pirelli alacağıma komple sıfırlarım diye düşündüm. şu an ise 4 çıkma için verdiğim paraya 170-180 daha koysam iki sıfır petlas alabilirim.

Sayfayı Paylaş