Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

95 oktan - 97 oktan

zaten 1,6 dan deil tsi motordan bahsediyoruz ayberk. 1,6 1,8 farketmez atmosferik makinelerin çoğunda gereksiz. ama bizm tsi ların yapısından dolayı yüksek oktan gerekiyor.
Alp, bende farkı hissettim diyince kendi aracı 1.6 olduğu için öyle bir yorum yaptım.
Benim depo kapağında 95-98 yazıyor. Ayrıca beyni, istenen oktana göre ayarlanmış bir araç, ne olursa olsun fark edecektir.

Alp, bende farkı hissettim diyince kendi aracı 1.6 olduğu için öyle bir yorum yaptım.
Benim depo kapağında 95-98 yazıyor. Ayrıca beyni, istenen oktana göre ayarlanmış bir araç, ne olursa olsun fark edecektir.

işte benim depo kapağında minimum 95 diyor :)

Ben Emrenin arabası için demiştim Ayberk. Çok önceden kendi arabamdada denedim birşey fark etmedi..

işte benim depo kapağında minimum 95 diyor :)
Emre ben TSI'dan bahsetmiyorum zaten :)

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

Birde depoya eklenen katkılar var yok temizleyici yok duman azaltıcı yok bilmemne onların gercek bi faydasını falan goren oldumu??? yada kullanan
Buda, yakıt katkılarının güç düşürdüğünün bilimsel olarak kanıtlandığı bir video:
http://www.youtube.com/watch?v=2jbcCr2ll3c

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:21 ----------

Ben Emrenin arabası için demiştim Ayberk. Çok önceden kendi arabamdada denedim birşey fark etmedi..

Alp, senin yerinde olsam 1.9 TDI Leon'a binerdim :D Biraz oynarsan keyifli araba olur o.

ayberkcim bu konuyu zaten TSİ a özgü bir durum olarak açtım. yoksa anlatmak istediğin noktayı bende biliyroum. bu arada alpi tdi içn bende gazladm yemedi ama hak vermek gerek her ne kadar yerden yere vurulan yanlarıda olsa yeni leondan inip eskiye binince insan acaip huzursuz oluyor :D kendimden biliorm.

ayberkcim bu konuyu zaten TSİ a özgü bir durum olarak açtım. yoksa anlatmak istediğin noktayı bende biliyroum. bu arada alpi tdi içn bende gazladm yemedi ama hak vermek gerek her ne kadar yerden yere vurulan yanlarıda olsa yeni leondan inip eskiye binince insan acaip huzursuz oluyor :D kendimden biliorm.
Valla kendi adıma, eskisi varken yenisinin yüzüne bile bakmam. Hele birde 1.6 8V ile, 1.9 TDI gibi bir etken varken. 140hp - 150hp'lere çıkabilecek bir araç. Hemde dizel ekonomisi ile.

Valla kendi adıma, eskisi varken yenisinin yüzüne bile bakmam. Hele birde 1.6 8V ile, 1.9 TDI gibi bir etken varken. 140hp - 150hp'lere çıkabilecek bir araç. Hemde dizel ekonomisi ile.

motora sözüm yok.iksiinde farklı ve güzel yanları var. ama artık toledoya her bindiğmde ben bu kazık gibi direksiyon ve debriyaja 280 bn km nasıl dayanmışım diyorum :D

Geri
Üst Alt