Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5/30 yerine 10/40 zararı olur mu

http://www.seatclubworld.com/showth...D-Mineral-Sentetik-Yar%FD-Sentetik&highlight=
5w-30 bir kaç markada yarı sentetik ve tam sentetik olarak piyasada mevcut.ör.super fe 5w-30 mobil veya ful sentetik 5w-30 var ve ürün üzerinde ne olduğu mutlaka yazar..

abi ben castrol kullanıyorum bilmiyorum iyi mi ediyorum ama ve 5/30 da da castrol düşünüyorum buna ne diyorsun

bide castrol sitesinde ibiza için Ayrıca tavsiye edilir, Edge 5W-30 / Edge Turbo Diesel 5W-40 diyor sizce hangisi???

abi ben castrol kullanıyorum bilmiyorum iyi mi ediyorum ama ve 5/30 da da castrol düşünüyorum buna ne diyorsun

bide castrol sitesinde ibiza için Ayrıca tavsiye edilir, Edge 5W-30 / Edge Turbo Diesel 5W-40 diyor sizce hangisi???

Faik bey kardeşim ben marka ismi vermem bu konuda.araştır dilediğini satın al.

10/40 her zaman için 5/30 kullanan motorlarda muadildir (spesifik olarak seat ın tavsiyesini bilmiyorum), bu arada, üretici tavsiyesi üstü vasıfta/fiyatta yağ kullanmayın, cüzdana zarar dışı yararı olmaz.

arkadaşlar araçımın bakımını yaptırırken dikkat etmediğim ve sağdan soldan sorduğum için motor yağı olarak castrol 10/40 doldurduk ama geçen servise sordum ve 5/30 castrool kullanıyoruz dedi ben böyle böyle dedim 10/40 ın bi zararı olur mu dedim sadece sesli çalışır arac dedi gerçekten sadece ses dışında bi problem olmaz mı acaba ya da ne yapmalıyım sizce fikir verirmisiniz bana ??? ve bilgi :)

Aslında ben de bu konu üzerinde bir başlık açmıştım: http://www.seatclubworld.com/showthread.php?10210-Motor-yagi-spesifikasyonlari

VW yağ konusunda bir servis bülteni yayınlamış. yağın viskozitesi (10-40 ya da 5-30 ya da 5-40 olması) değil de, vw sınıflandırması üzerinde duruyorlar. 2009'e kadar üretilen dizel vw'ler PD (pompa enjektör) kullanıyorlar. bu motorlarda eksantrik mili, süpap iticileri ve sübaplar, çok yüksek basınçlar altında çalışıyor. VW bu basınç altında yalnızca 505.01 sınıflandırmasına sahip yağların özelliklerini koruyabildiğini söylüyor.

Bu sınıflandırma, vw'nin kendi laboratuarlarında yaptırdığı testleri geçebilen yağlara veriliyor. ama bütün yağ üreticileri de, geçebilecek olsalar bile bu testleri yaptırmıyormuş. piyasada vw'nin 505.01 onayına sahip bir kaç yağ var (castrol edge turbo dizel, elf ve total 507). ancak castrol 10/40 bu sınıflandırmaya uymuyor. arkadaşların dediği gibi, kısa vadede bir şey olmaz, ancak uzun vadede, 505.01 dışındaki yağlar eksantrik mili, iticiler ve subaplara zarar veriyormuş.

Geri
Üst Alt