5/30 yerine 10/40 zararı olur mu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

5/30 yerine 10/40 zararı olur mu

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında SfenkS tarafından paylaşıldı.

1. SfenkS

SfenkS
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar araçımın bakımını yaptırırken dikkat etmediğim ve sağdan soldan sorduğum için motor yağı olarak castrol 10/40 doldurduk ama geçen servise sordum ve 5/30 castrool kullanıyoruz dedi ben böyle böyle dedim 10/40 ın bi zararı olur mu dedim sadece sesli çalışır arac dedi gerçekten sadece ses dışında bi problem olmaz mı acaba ya da ne yapmalıyım sizce fikir verirmisiniz bana ??? ve bilgi :)

2. kfy

kfy
    ADMİNİSTRATOR

Beğenileri:
    5.507
    Ödül Puanları:
    113
    bir baba yavrusunun sağlıklı büyümesi için herşeyin en iyisini alır..sende öyle yap ve TDI aracına 5w-30 tam sentetik kullan..saygılar.

3. LeonRider

LeonRider
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    113
    10*40 aracın için çok uzun ömürlü olmaz tmm motoru kitlemezsin sıkıntı yaratmaz ama uzun vadede motoru etkiler bundan sonraki bakımını erkene çekip yağı değiştir aracın rahatladığını sesinden de hisedersin....:eek:key:

4. yalcingedik

yalcingedik
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    63
    :eek:key: supersin abi

5. LeonRider

LeonRider
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    113
    reklam sloganı gibi Cezmi abi helal :)

6. SfenkS

SfenkS
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    tamam peki turboya da bir zararı olmaz değil mi??

haklısınız en kısa zamanda (haziranda) servise gidiyorum ve yeniden bakım yaptırıyorum canavarıma

7. Ali

Ali
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    366
    Ödül Puanları:
    83
    yağ konusu açılmışken cezmi abi, bizim arabalara 4 Litre mi 5 litleri mi koymamız gerekiyor..

8. SfenkS

SfenkS
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    yaw bu yarı sentetik ve tam sentetik nedir yani nasıl bi fark yaratır (servis castrol 5/30 demişti yarı mı tammı bu ????)

9. kfy

kfy
    ADMİNİSTRATOR

Beğenileri:
    5.507
    Ödül Puanları:
    113
    yağ filitresi dahil 4.300gr.

10. kfy

kfy
    ADMİNİSTRATOR

Beğenileri:
    5.507
    Ödül Puanları:
    113
    http://www.seatclubworld.com/showth...D-Mineral-Sentetik-Yar%FD-Sentetik&highlight=
    5w-30 bir kaç markada yarı sentetik ve tam sentetik olarak piyasada mevcut.ör.super fe 5w-30 mobil veya ful sentetik 5w-30 var ve ürün üzerinde ne olduğu mutlaka yazar..

Sayfayı Paylaş