Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 1.2 TSI motor yağı

Hocam hiç gerek yok aracınız 15000 km yada 10000 km de bir değilmi servis bakım periyodu 1100 km hiç birşey eğer ki 7000 km de iseniz aracınız o km lere kadae hatta 1000 2000 km üstüne kadae bir sıkıntı olmaz he paranız çok ben illa değiştircem diyorsanız tercih meselesi ama hiç gerek yok

Merhabalar arkadaşlar. Aracım Toledo 1.2 tsi yaklaşık 7 bin km de servise 140 gün gibi bir zaman var. Önümüzdeki günlerde 1100 km lik bir yolculuğa çıkacağım motor sağlığı için yağ değişimi yapmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir. Yada ne kadar faydalı olur iyi gunler
Periyodik bakımı 15 bin km'de bir yapılan aracın yağ değişimini 7 bin km'de yapmak?

Sanırım bir takım rodaj videolarından etkilenmişsiniz. Bu konuyu takıntı yapıp daha 1000 km geçmeden ilk yağ degişimini yapanlar var. Yeni arabanın ilk kilometrelerinde pistonların silindirlere fazla sürtünüp silindir içine çapak düşürdüğünü hayal ediyorlar sanırım :)

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar. Aracım Toledo 1.2 tsi yaklaşık 7 bin km de servise 140 gün gibi bir zaman var. Önümüzdeki günlerde 1100 km lik bir yolculuğa çıkacağım motor sağlığı için yağ değişimi yapmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir. Yada ne kadar faydalı olur iyi gunler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bence boşuna masraf yaparsınız. Bu arada benzinli motorlarda yağa km olarak çok fazla takilmayin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba bencede gerek yok. Ama ılakı yag degımek ıstıyorsanız ve kalıtelı bır yag ıstıyor ve bıraz serı arac suren bırıysenız. Hıc kullanmadım ama methını cok duydugum ester bazlı bıraz pahalı ama ayrıca motor sporları tarafından kullanılan MOTUL 300 V yı tavsıye ederım.

Geri
Üst Alt