Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 1.2 TSI motor yağı

Emree3825

Kayıtlı Üye
bakıma 25 gün kaldı araçta biraz yağ eksiltmesi var yağ takviyesi yapmalımıyım bakımı bekliyim mi ? ve motor yağı öneriniz nedir
[doublepost=1492360617,1492321664][/doublepost]araç leon bu arada

bakıma 25 gün kaldı araçta biraz yağ eksiltmesi var yağ takviyesi yapmalımıyım bakımı bekliyim mi ? ve motor yağı öneriniz nedir
[doublepost=1492360617,1492321664][/doublepost]araç leon bu arada

Benim de bakıma 60 gün falan kaldı. Ölçüm yaptığımda, yağ çubuğunun uç kısmındaki tırtıklı bölgenin biraz altında kaldığını görüyorum. Yağın yetersiz olduğu durumlarda yağ uyarısı verecektir diye düşünüyorum. İlk bakımdan önce de kafama göre yağ eklemek istemediğim için müdahale etmiyorum açıkçası.

Doğuş dışındaki yetkili servislerin mobil esp 5-30 koyduğu oluyor fakat tahminim sıfır arabanın yağı castrol edge dir.

yağ tamamlamanıza gerek yok zaten yol bilgisayarı uyarı veriyor servisdeki yoğunluktan dolayı ben uyarı ışığından 10 gün sonra götürdüm herhangi bir problem olmayacağı söylendi. Ayrıca yağ markası olarak castrol edge den şaşmayın

benimde 9500 de daha motor soğukken sıkmaktan oluyo heralde bunlar :D

Araçta yağ eksiltmesi normaldir çok olmamak şartı ile servisler castrol 5w30 kullanıyor dışardaki ustalar ne istersen onu koyar benim yıllardır tecrübem mobil 1 esp 5w30 dur

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt