Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2013 ibiza sunroof tam açılması için yardım

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında ahmett879 tarafından paylaşıldı.

1. ahmett879

ahmett879 SCW Üyesi

333
    252
    63
    abilerim kardeşlerim benim sorunum 2013 model ibizaların malum sunroofları tam açılmıyor sadece arka tarafı açılıyor. tam olarak açılması için bişey yapılabilirmi? tavan yapısından dolayı tam açılamıyormuş ama biraz önce bir şahin gördüm onda bile sunroof vardı yani bizimki de sanayide filan yaptırılabilirmi? tavsiye edebileceğiniz bi yer varmı istanbul anaodolu yakasında? çok maliyetli olurmu ya da çok külfetli olurmu? orjinalliği bozulmadan tavanı filan kesmeden yapılabir mi? arabayı alalı 2buçuk ay oldu ve aldığımdan beri aklımda. yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

2. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

9.428
    1.443
    113
    öyle bir özellik olsaydı fabrikada yaparlardı diye düşünüyorum

3. ahmett879

ahmett879 SCW Üyesi

333
    252
    63
    Fabrikada maliyeti düşürmek için yapılmamış olabilir

LT18i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    Bu sunroof camı tavan arasına giriyorsa tavan barlarından dolayı daha fazla gitmeyecektir.
    Eğer cam tavan uzerine cıkıyorsa zaten mekanizmadan dolayı tamamen açılamıyacaktır .
    Bu yüzden bence yapılabilecek birsey yoktur diye düşünüyorum.(panaromik acılır cam tavan diye biliyorum )

5. alikemal4242

alikemal4242 SCW Üyesi

413
    103
    43
    Eğer öyle birşey olsaydı külfetli pahalı olması gayet normal olurdu ama tam açılma durumu maalesef yapılamıyor tavanin tasarımından dolayı kaldı ki zaten öyle bir islemide ben asla sanayide yaptırmazdım.

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. KaraRR

KaraRR SCW Üyesi

126
    17
    18
    Aslinda ayni ebattaki ve mekanizmadaki sunroof polo ve a1 de geriye de aciliyor. Bizde acilmiyor, yeni ray, yeni hidrolik kollar ile mevcut kisma cok biraey yapmadan geriye kayabilir sanki.... Ama cesaret gerek elbet (duzgun yapilsa arac orijinalligine hic ellenmez)

7. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

9.428
    1.443
    113
    pola veya a1 çıkması sanroof la değiştirebilirsin ozaman

8. boommmm

boommmm SCW Üyesi

33
    19
    8
    Aman arkadaşlar bu tarz yerler ile oynamayin aman aman içindeki sunroff teli bile müsade etmez kaldiki mekanik ve kollar :) doğan aracinda gördün ise webasto firmasinin dir ve bayagi geriye acilabiliyor ama kiyaslama yapmayin :)

9. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    aracı alırken acaba hıc bakmadınızmı nasıl bır arac alıcaksınız dıye bu tur orjınallıgın dısında yapılıcak uygulamaları kesınlıkle onermıyorum satın baska bır arac alın bence tam acılan cunku dıger turlusu hem cok malıyetlı hem cok rısklı olucak

10. H.GÜMÜŞ

H.GÜMÜŞ SCW Üyesi

46
    19
    8
    Uğraşılırsa olur ama risk çok. Hem de dışa açılan sunroof bence şık durmuyor. Ben bilerek aldım ve memnunum...

Sayfayı Paylaş