Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2012 fr için aklıma takılanlar! (Bluetooth,farlar,hoparlör)

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında omerfrk tarafından paylaşıldı.

1. omerfrk

omerfrk SCW Üyesi

10
    1
    3
    1) Telefonu bluetooth a bağlıyorum, aramayı gösterge panelinin ordaki ekrandan gerçekleştirebiliyorum. Fakat karşı tarafın sesi gelmiyor. Sorun nedir?
    2) Far auto moddayken araca binmeden kapıları açtığımızda farlar yanıyor. Tam tersi durumda da aracı terk edip eve gittiğimizde de bir süre yanmasını istiyorm. Nasıl ayarlanır?
    3) Araçta müzik dinlerken ses arka hoparlörlere gidiyo bazen (sanırım gaza yüklenildiğinide). Sesi 4 hoparlöre sabit bir şekilde nasıl verebiliriz?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. cuprali

cuprali SCW Üyesi

2.467
    1.712
    113
    sitedeki fr cılaaaar hadi bakalım ömer kardesimize yardımcı olun

Absolut ve omerfrk bunu beğendi.
  3. Absolut

Absolut SCW Üyesi

6.092
    2.401
    113
    farlar için araçı kapattıktan sonra bir kere selektör ü çek bırak kapıyı açtıktan sonra yanacaktır yanış saniyesini gene yol bilgisayarın ayarlar bölümünden gerçekleştire bilirsin:eek:key:

ses ayarını teyıp deki ayarlar bölümünden kontrol ettiysen problem olmaması lazım gaza bastığımda arkaya gidiyo diye birşeyi ilk defa duydum geri viteste sesi kısması var ama başıma hiç gelmedi böle birşey açıkcası

KAPTAN ve omerfrk bunu beğendi.
  4. platinne

platinne SCW Üyesi

657
    347
    63
    Karşı tarafın sesi gelmiyorsa iki tane ihtimal var. Ya telefondan sesi kısık ya da teypten. Bunları kontrol edin lütfen. Eğer değilse telefonunuzun bluetooth sistemiyle uyumlu olmama ihtimali de mevcut. Seat'ın sitesinde bir liste olacak. Oradan kontrol edebilirsiniz.

Coming home özelliği arabalarımızda yol bilgisayarında açık gözükmesine rağmen aslında aktif değil. Bunu serviste ya da vag-com ile açtırabilirsiniz. Diğer türlü sellektör ile uğraşmanız gerekecektir. Aslında bir çok özellik aslında arabada bulunmasına rağmen kapalı geliyor. Bu özellikleri açtırmanız gerekecek.

Servisler bu işlem için ücret talep etmezler normal şartlarda, etmemeleri de lazım. Bilginiz olsun :)

omerfrk ve Absolut bunu beğendi.
  5. platinne

platinne SCW Üyesi

657
    347
    63
    Bu arada OPS mevcut bu arabalarda. Mesafeyi teyp ekranında gösterebiliyor. Bunu yine vag-com ile açmak mümkün. Saçma bir şekilde bu özellik de VW'lerde açık gelirken bizde kapalı.

OPS ile alakalı araştırma yapmam lazım :)

KAPTAN, omerfrk ve Absolut bunu beğendi.
  6. Absolut

Absolut SCW Üyesi

6.092
    2.401
    113
    çağrı şu araştırmayı yapta bana bi dön söz benden sana çorbacıda bir çorba :D

KAPTAN ve omerfrk bunu beğendi.
  7. firozat

firozat SCW Üyesi

717
    377
    63
    Bunu daha önce bende merak etmiştim, park sensörünün mesafesini teyip ekranında göstermesi lazım diye.. VW araçlarındaki ile aynı cihaz, onlarda var bizde yok :p

Bunu beğendi. omerfrk bunu beğendi.
  8. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    En sonunda alacam bi kabo bizzat kendim giricem bu işe de şu nazaralığı bi halledeyim hepsini kendi elcazladımla yapıcam:eek:key:

Bunu beğendi. kaanoksuz bunu beğendi.
  9. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    ya ben de bişey soracak ben seatın sitesinden baktım benim telefonla uyumlu gözüküyo fakat ben hiç açamadım şu bluetoot sis temi nasıl çalışıyo benim arabada olup olmadıgını nerden anlayacaz araba 2011 model

10. omerfrk

omerfrk SCW Üyesi

10
    1
    3
    Hepinize ayrı ayrı teşekkürler. Blutooth da telefon uyumlu fakat ses yok başka telden denycem sonuçları size aktarıcam.
    Tabi anlaşılan bir servise gözükmek şart

Sayfayı Paylaş