Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2009 -2011 leon

Furkan'cım, elindeki miktar nedir paşam? Kendini çok kasmayacaksın umarım? 19 yaşında 2009-2011 Leon'lara baktığına göre araba meraklısı bi delikanlısın. Bence fazla açılmadan hallet ilk aracını... Evde hesaplayarak araç almak olmuyor ne yazık ki. Hele hele kredi boyutu biraz büyükse.

Şöyle diyeyim, aylık oto kredisi masrafın 300-500 TL arasında kalacak ise alman uygun OLABİLİR. Ne iş yaptığını, nerede çalıştığını, iş yerindeki konumunu vb. bilmiyorum. Seni kendi öz kardeşim yerine koyup ayağını sağlam basmanı tavsiye ediyorum. Elindeki paraya göre şimdilik (yani 2 senelik mesela) bir ibiza alıp iki sene boyunca para biriktirip daha az kredi çekerek araç alman daha mantıklı olacak. Çalıştığına göre askerlik derdin de çıkacak yakında. Kredini kim ödeyecek o zaman?
Aman dikkat kardeşim. Aman dikkat....

ayrıcan bu arabanın vergısı ne kadar kı ? kasko ve sıgorta ucretlerını ben belırleyebılıyomuyum

Kaskoyu belirlemen mümkün değil bildiğim kadarıyla. 19 yaşında olman kaskonu epey pahalı hale getirecektir.

Örnek: 30.000 TL'lik Leon aldığını varsayalım. Lastikleri sağlamsa güzel, değilse 800 TL'den başlayan fiyatlara lastik alacaksın (takım fiyatı).
Araç belli bir km'yi devirmiş ise triger seti değişmen gerekebilecek fiyatı ortalama 500 TL.
1.6 alırsan (ki 30.000'e ancak onu verirler) LPG olmayabilir. Leon'a atiker önermem, BRC vb. 1700 TL gibi fiyatlarda...
Yağ-hava filtresi vb. gibi her 15000 km'de yapılacak bakımları yaptırman zaten gerekecek alınca. (Ne kadar yaptık deseler de güvenmek pek mantıklı değil aldığın kişi tanıdık değilse) fiyatı minimum 200 TL.
Kaskon tahminimce 2000 TL'yi geçecek.
Ankara'da sigorta 300 TL'yi geçecektir diye tahmin ediyorum.

Bunlar OLABİLECEK masraflar, ne kesin yaparsın diyebilirim, ne de gerek yok. Ha son iki tanesi garanti, sondan 3. ise sana bağlı...

yuksel bey öncelıkle tavsıyelerınız için sagol. 10 bın lira peşin var 25 bınde ben kendım cekerım . kötü eskı bi araba almak ıstemıyorum son cıkan vergılere göre zaten eskı arabaların vergısı yukselecek. askerıyede sıvıl işçi olarak calısıyorum 2.500 küsür alıyorum 3 ayda bır yarısını 6 ayda 5 lira para alıyorum. askerlık meselesıne gelınce 4 yıllık acıktan unıversıte okuyorum. 2017 gıbı gıdecem buyuk ıhtımal. kasko meselesıne gelınce babamın ustune alacam arabayı. bakımlarını ben kendım de yaparım helıkopter tamırıyle ugrasıyorum askerıyede. lıseyı motor bölumu bıtırdım wv de 3 yıl calıstım özel servıste. sızın hesabınıza göre yıllık 2500 lira ödeyecegım o parayı çift maaşlarımda zaten öderim diye dusunuyoorum. bakımlarda sadece parça parası gıder.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ayrıca 25 lira ceksem en fazla kamu görevlısı oldugum ıcın 30 lira öderım aylık 1.000 küsür ödersem. sizce 1.2 tsi ıbızamı bakmalıyım leon mu ?

sız de böyle dedınız nedır bu yanı yıllık 2.300 kasko+sıgorta verılır. 1.2 tsi alırım alırsam . zaten araba bınecek arkdasşlarım benzın parasını verırler essek degıller ya :D aylık 1000 lira kredıme kesılse bana gene 1500 lira kalıyo yetmez mı bana sızce ?

Kardeş benim signom ortalama yoğun trafikte lpg 10 lt yakıyor. Ama leon hiç kullanmadım ama 1.2 tsi al yakıtı çok övüyorlar.

anladım bakalım uyarsa eger bı leon alırım uymassa ıbıza :)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ıbızada kör noktası varmıs boyum 1.85 rahatca görebılırmıyım önumu. arka koltukta darmıs babam sıgarsa sorun yok :D

Dostum madem niyetine girdin 1.2 tsi al yıllık vergi 530 falan, kasko araştır benim 2350 ye yaptılar 4500 lere kadar çıkıyor. Ayrıca 12 taksit yapıyorlar diyede duymuştum. Yakıt konusunda da eğer çok aksiyonlu kullanırım diyorsan 1.4 kadar yakar. İşe arabayla gidip gelmiyorsan ve genellikle yaşadığın semtte takılıyorsan fazla bir yakıt masrafın olmaz. 1.2 tsi 1.6 alıp tüp takmaktan iyidir. Bana sorarsan o fiyata alabileceğin en iyi araç kesinlikle çok memnun kalırsın ve performans olarak ta motorun 1.2 olmasından dolayı şüphen olmasın gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Araç 30.000 bakımı serviste 550 falan tutuyor. Ben dışarıda yaptırdım 300 civarı tutmuştu. Nasıl bir araç almalıyım diye sorarsan öncelikle düşük kilometreli bir araç alman senin için daha avantajlı olacaktır. Son bir şey daha depo 260 tl.ye doluyor diye hatırlıyorum ilk bir kaç ay için 3 depo yakıt paran cebinde hazır dursun çünkü içinden inmek istemeyeceksin :)

Dostum madem niyetine girdin 1.2 tsi al yıllık vergi 530 falan, kasko araştır benim 2350 ye yaptılar 4500 lere kadar çıkıyor. Ayrıca 12 taksit yapıyorlar diyede duymuştum. Yakıt konusunda da eğer çok aksiyonlu kullanırım diyorsan 1.4 kadar yakar. İşe arabayla gidip gelmiyorsan ve genellikle yaşadığın semtte takılıyorsan fazla bir yakıt masrafın olmaz. 1.2 tsi 1.6 alıp tüp takmaktan iyidir. Bana sorarsan o fiyata alabileceğin en iyi araç kesinlikle çok memnun kalırsın ve performans olarak ta motorun 1.2 olmasından dolayı şüphen olmasın gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Araç 30.000 bakımı serviste 550 falan tutuyor. Ben dışarıda yaptırdım 300 civarı tutmuştu. Nasıl bir araç almalıyım diye sorarsan öncelikle düşük kilometreli bir araç alman senin için daha avantajlı olacaktır. Son bir şey daha depo 260 tl.ye doluyor diye hatırlıyorum ilk bir kaç ay için 3 depo yakıt paran cebinde hazır dursun çünkü içinden inmek istemeyeceksin :)
işim iyi oldugundan dolayı maaşımda cok ıyı ılk 3 ay ıyı bı gezerım dedıdgınız gıbı :) 2350 kasko yaptılar dedınız bu fıyat sıgortayla bırlıktemı tuttu bu ucret. ?

yok kardeşim yanlış hatırlamıyorsam 120 falan sigortası vardı. Kaskoyu da anadolu sigortadan yaptırdım onların anlaşması varmış sanırım o yüzden en düşük fiyatı onlar verdi. Ben 1.2 tsi aracımı şubatta aldım 2011 model 27000 km.de sunroof lu tek parçada lokal boyalı 34000 e eğer bu civarda araç bulursan al bence haberlerini bekliyoruz...

yok kardeşim yanlış hatırlamıyorsam 120 falan sigortası vardı. Kaskoyu da anadolu sigortadan yaptırdım onların anlaşması varmış sanırım o yüzden en düşük fiyatı onlar verdi. Ben 1.2 tsi aracımı şubatta aldım 2011 model 27000 km.de sunroof lu tek parçada lokal boyalı 34000 e eğer bu civarda araç bulursan al bence haberlerini bekliyoruz...
Anladım servet bey paylaştıgınız bılgıler ıcın teşşekkür edıyorum inşallah yazın almayı dusunuyorum

Geri
Üst Alt