Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2. Ve 3. Vites geçişlerinde gelen garip ses

Arkadaşlar geçen ay 2017 model sıfır leon fr aldım bayiden eve geldim 17 km de baskı balata seti yandı kullanıcı hatası dediler yani evin önüne geldim daha sonra aracımı çekici ile götürdüler nazar dedik nasıl oldu anlamadık yani baskı balata seti değişti şuan debriyajı bırakınca 2 ve 3 te sanki dişli sesi mi desem kavrama sesi mi desem bi ses var kafamı karıştırıyor olaydan beri 2000 km yol yaptım ancak ses bu vites geçişlerinde devam edyor servis bi sorun deil siz 17 km de arıza yaptığı için biras psikolojik dio ses yok normal dio ama geliyo yani bi yardım lütfen

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Mart ayında Leon Fr aldım 2017 model 0 forumda da bununla ilgili bi konu açmıştım benim aracım hatalı şanzuman çıktı 1. Vitese geçmiyodu ve aracımı değiiştirmediler 1 ay uğraşıp anca şanzumanı değiştirtebildim aracı 4 kere servise bıraktım en sonunda 2 hafta almanyadan 0 şanzuman getirip değişim yaptılar

Şöyle bir video var, arıza yaşayan arkadaşlar bunlara dikkat ediyor muydu?

Benim aracımın ayıplı mal olduğunu doğuş oto zaten kabul etti ben aldığım günde bunu yaşadım ve aylarca servisle uğraştım

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Videoya yapılan yorumlardan biri şöyle :)

"millet otomatiği rahat etsin diye alıyor ona dikkat et buna dikkat et şunu yapma bunu yapma bu nedir arkadaş böyle uğraşacağıma manuel alırım kafam rahat olur kendi görüşüm"

Benim aracımda manuel zaten ben manuel fr da bu sorunu yaşadım :)

Aaa ben burada DSG'den bahsedildiğini sanıyordum :)

Manuel vitesli şanzımanlarda da bu arızalar meydana geliyorsa pes diyorum...

Ha bunu duymak istiyodum hocam ya normal yani dimi ... evet dediğin gibi küçük viteslerde ekseriyette geliyo ayrıca dikkak ettim yokuşta 2. Vitesten 2. Vitese attım aynı sesler biraz daha yoğunlukla geliyor

Servisin de herşeye bir bahanesi vardır o da ayrı mesele. Neyse geçmiş olsun diyelim hocam inşallah bir daha böyle şeyler yaşanmaz. Bu arada benim aracımda manuel küçük viteslerde cam açıkken geçişlerde şıkırt şıkırt sesler duymanız normal kafanıza takmayın kullanın.

Aynen küçük viteslerde sesler geliyo bugün dikkat ettim yokuşlardaki değişmlerde daha çok geliyo ... bunu duymak istiyodum

Servisin de herşeye bir bahanesi vardır o da ayrı mesele. Neyse geçmiş olsun diyelim hocam inşallah bir daha böyle şeyler yaşanmaz. Bu arada benim aracımda manuel küçük viteslerde cam açıkken geçişlerde şıkırt şıkırt sesler duymanız normal kafanıza takmayın kullanın.

İnşallah hocam teşekkürler

Geri
Üst Alt