Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18'' jant kullanan arkadaslara sorum

Haydaaa kafalar iyice karisti oylama mi acsak :D

18 jantta aracın kavrama noktası bilde değişir.konfor kaybı yaşarsın çukurlarda kütür kütür ses gelir aracı yorar yakıt azda olsa artar lastikte balon riski artar jant eğilme sorunu yaşarsın yay taksan da çok değişiklik olmaz takur tukur olur bana göre.16 iyidir orjinali neyse odur.

Her zaman da orjinal en iyisi diye bir sey yok her ne kadar fabrika degerleri olsa da satis mantigi daha dusuk jant, daha az donanim daha dusuk satis fiyatlari hele ki turkiyede bu yuzden orjinal diye kabullenmek zorunda olmamaliyiz

walla bnm bulundugum yerde yollar cok duzgun degıl ama azcık dıkkatlı kullanıyorum hepsı o aracımda 225-40-18 kullanıyorum yenı lastık alıcam zaman 225-45-18 alıcam dahada rahatlar arac sıkıntı olmaz bence 18 al ısıne bak karrdesım 17 alıcana hıc degısme daha ıı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ayrıca benmde bı sorum olsun 225-40-18 yerıne 225-45-18 kullansam nasıl olur surtme olur mu acaba 3,5 yaylarla ?

Merhabalar, forumda uzunca arastirdiktan sonra kisacasi 18'' jant arabayi yorar, yol tutusu artar, yakit artar, konfor azalir. Ben leon 5F coupe de 16 stocktan 17 ve ya 18 e gecmeyi dusunuyorum ama kararsizim gonul ister ki 18 goruntuden dolayi fakat nedir isin asli?

Yakit tuketimi ortalamada ne kadar artti?
2 inc buyutup de pisman olan var mi?
Replica jantin sikintisini yasayan oldu mu?

Yeterince teorik bilgi okudum ama denemis arkadaslari dinlemek isterim. Tesekkurler simdiden

dizelde 18 takma motoru yoruyor ve konforu düşürüyor 17 tak sıkıntı olmaz

walla bnm bulundugum yerde yollar cok duzgun degıl ama azcık dıkkatlı kullanıyorum hepsı o aracımda 225-40-18 kullanıyorum yenı lastık alıcam zaman 225-45-18 alıcam dahada rahatlar arac sıkıntı olmaz bence 18 al ısıne bak karrdesım 17 alıcana hıc degısme daha ıı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ayrıca benmde bı sorum olsun 225-40-18 yerıne 225-45-18 kullansam nasıl olur surtme olur mu acaba 3,5 yaylarla ?

Aşağıdaki linkten hesap yapabilirsin...

Lastik Jant Hesaplama

18 de karar kildim gibi su an arkadaslar tesekkurler hepinize

abıııı 18 al ısınree bak bırde duruma gore ya 5 lık yay yada 3,5 yay tak daha super olacak bende 5 lık vardı be 3,5 yaptım arac cok rahatladı saygıalar

Geri
Üst Alt