Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18'' jant kullanan arkadaslara sorum

18" taktıracağım bu ay sonu gibi kış lastikleriyle beraber :)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

fiyatlara baktınız mı? 16 ve 18 kışlıklar arasında uçurum var :(.Sizin için sorun olmayabilir tabi ki .Eğer fiyatlara baktığınızda sorun olursa, benim için olmuştu :). Ben şöyle bir yol izledim. Bende golf bluemotion var .Bu arabayla beraber alışım 15 jant veriyorlar ve yol tutuş falan berbat gelmişti. Kışa kadar sabrettim kışın (geçen kış). 15 jantlara kışlık taktım( goodyear ug 8 tanesi 145 tl) lastik aldığım yerle de anlaştım yaz gelince 17 jant lastik aldım . Kışlıkları da jantlarla birlikte depoya attırdım. Yaz başından beride 17 jant lastikle istediğim gibi spor takıldım. Jant lastik saklamak hem daha problemsiz hemde kış lastiğinde ebat farkı fiyata korkunç yansıyor, ayrıca kışın konforlu yolculuk yapıp yakıttan tasarruf ediliyor :eek:key:

Ben 17 lik için fiyat aldım takasa giriyorum jant + kış lastiği alacağım tanıdık olduğu için janta para ödemeyip kışlıkları da indirimli alacağım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

15 16 17 18 hepsini kullandım. bazı aracalara 17 aracının tasarımından dolayı 18 gibi tok durur.yakışıyorsa jantın tasarımıda önemli.tabi..
15 oldukca hafif ve geneli 195 60 ve 65 yanak oldugundan pamuk gibi konfor esneme atiklik hissetirir..gaza bastınızda gücü yere aktarmasını hissedersiniz... 18de ise jant agırdır replika veya orjinal. lastikle beraber en 20kg.gelir hantallasma oluyor fakat sadece kalkışlarda durdunuzda kalkışlarda... bundan ötürü performansı düşürür derler ama 0.5saniye desen yeridir 0-100.de yakıta gelince dur kalk yaptıgından dolayı bir 16janta göre .0,5 fazla yakar yakmaz. arac leonsa zaten 18 takman şart görüntü;) fiat stio vardı spor paket 17jantları bana 18gibiydi. konfor tabiki 15 16 jant gibi olmaz hem yanak 40 hem yüzeyi 225 yo tutus farkını hissetmen yeticekdir.

Geri
Üst Alt