Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1500-2000 devir arası gelen tuaf tıkırtı sesi...

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında darkness tarafından paylaşıldı.

1. darkness

darkness SCW Üyesi

77
    14
    8
    herkese selamlar
    4 aydır askerde olduğum için araba bu 4 ay süre içersinde çok az kullanıldı... öncelikle leon 1.6mpi motora sahip ve lpg li... 1300 2000 devir arasında 1. ya da 2. vites farketmez hafiften gaza yüklenince tuaf bi tıkırtı sesi geliyor motordan sanki plastik bişeye sürtermiş gibi... aracın gidişinde performansında herhangi sıkıntı yok...
    bu sesi bu gece arkadaşla denedik dışardan duyulmuyo sadece arabayı kullanan anlıyabiliyor...
    böle bir sorun yaşayan oldu mu acaba aranızda??

2. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Benzer sorun 9bindeki tsi motorlu aracımda mevcut. Garantiden servise bırakıcam. İlk başlarda sesi benden başkası farkedemiyordu. Fakat şes artmaya başladı. Yağ pompasından süpheleniyorum. Siz gaz verirken ya da sizin yerinize biri gaz verirken karterin yakınından sesi dinlemenizi tavsiye ederim. Eğer ses daha da belirgin duyulursa, yağ pompası olabilir. Ya da karterin içindeki parçalardan biri.

3. darkness

darkness SCW Üyesi

77
    14
    8
    yok normal dururken araç boştayken gaz verince ses yok sadece viteslerdeyken benm sorunum sanki bişey sürtme yapıyo gibi...

4. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Motor Kulağından geldiğini zannederim.

5. masmavi

masmavi SCW Üyesi

37
    16
    8

Katılıyorum. Yağ kadehlerden süzülürken gecikme oluyor ve yağlamayı iyi gerçekleştiremiyorsa, yağ pompası veya karterle ilgili elemanlardan biri olabilir.

6. Çöllü

4.805
    3.977
    113
    Bende merak Ettim şimdi aslında tam olarak ne sesi ve ne yaptığınızda ortaya çıkıyor bunu tarif edebilseniz daha net anlaşılır ;)

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  7. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    ilginç ama bu tür seslerin sebebi birden fazla olabilir güvenilir bir yerde kontrolü en mantıklısı bence

8. darkness

darkness SCW Üyesi

77
    14
    8
    kalkışta 2000 devire kadar böle az bi ses war... ve ses dışardan duyulmuyo sadece arabının içinden anlaşılıyor... araba boştayken olduğu yerde gaz verince falan yine bi ses yok... debriyajdan olma ihtimali üstündeyim :/

9. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Debriyaja basarken gaz verince ve ayagınızı debriyajdan çekip de gaz verince gelen ses aynı mı?

10. Çöllü

4.805
    3.977
    113
    Ben yineliyorum takırtı şeklinde ise ses motor kulağından kaynaklanıyor demektir...

Eğer dişli sesi ve Şakırtı şeklinde geliyorsa büyük ihtimalle volandan :eek:key:

5 vites 60km/h hızda boş ve düz bir yolda gaza basıp bırakın eğer aynı ses gene geliyorsa yine volandandır kroniktir yapabileceğiniz bişey yok baskı balatayı değiştirince azalır ama balata eskimeye başladığında gene yapar hareketli volan bulunuyor aracınızdaki motorda ;)

Sayfayı Paylaş