Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi - dsg yakit tuketim sorunu

Bir de bu bizim leon larda mı öyle acaba... yağmur yağınca arabadan akmıyor su ya. Damla damla olduğu yerde kalıyor. Sizde nasıl acaba?

Şu koltuk altından gelen titreşimle ilgili sonuç alabilen varmı acaba? Bende yok diyordun? Bana motor ısındıktan sonra ses kesiliyor gibi geldi.

Bende yok kardeşim öyle bir titreşim.. soğuk kende yok

Bir de bu bizim leon larda mı öyle acaba... yağmur yağınca arabadan akmıyor su ya. Damla damla olduğu yerde kalıyor. Sizde nasıl acaba?

Araca herhangi bir boya koruma yaptırmamış olsan bile fabrika çıkışı aracın boyasının üzerinde bazı kimyasallar var.. olmasa bile yeni araç ve yeni boya suyu tutar hafif aşınma olunca kayar o su damlacıkları.. yani iyi bişeye işaret öyle olması.. tavsiyem eğimli yerlere park et yağmurlu günlerde :eek:key:

Bende yok kardeşim öyle bir titreşim.. soğuk kende yok

Araca herhangi bir boya koruma yaptırmamış olsan bile fabrika çıkışı aracın boyasının üzerinde bazı kimyasallar var.. olmasa bile yeni araç ve yeni boya suyu tutar hafif aşınma olunca kayar o su damlacıkları.. yani iyi bişeye işaret öyle olması.. tavsiyem eğimli yerlere park et yağmurlu günlerde :eek:key:

Bu arada aracına rns düşünüyormusun? Ben piyasadakilere güvensem alacam da çalıntı olmasından korkuyorum...

Bu arada aracına rns düşünüyormusun? Ben piyasadakilere güvensem alacam da çalıntı olmasından korkuyorum...

yok kardeşim 4s yada iphone 5 ile çözücem ben o problemi ama mültimedia cihaz olarak rcd 510 düşünüyorum.. sanada necvox tavsiye ederim çok yakın rns 510'a hemde 1500'e satan var spotcularda internet bağlantısı ve GPS bağlantısıda var :eek:key:

yok kardeşim 4s yada iphone 5 ile çözücem ben o problemi ama mültimedia cihaz olarak rcd 510 düşünüyorum.. sanada necvox tavsiye ederim çok yakın rns 510'a hemde 1500'e satan var spotcularda internet bağlantısı ve GPS bağlantısıda var :eek:key:

Ben daha çok navigasyon amaçlı istiyorum birde aracın ses sisteminden daha güçlü ses almak için. Necvox çin malı diyorlar o yüzden pek sıcak bakmıyorum ama rns de hatırı sayılır derecede pahalı.

Allah'a şükür ben de aracımın yakıtından cok memnunum. Su an 1300 km ve 8.5 tl ortalamam var ve hala düşmeye devam ediyor. Uzun yolda 5.5 - 6 lt de görüyorum. Daha ne olsun

Allah'a şükür ben de aracımın yakıtından cok memnunum. Su an 1300 km ve 8.5 tl ortalamam var ve hala düşmeye devam ediyor. Uzun yolda 5.5 - 6 lt de görüyorum. Daha ne olsun

Fr'ım la ilk uzun yol maceramda yaklaşık 1100 km yol yaptım memlekete giderken 7.4 ortalamayla gittim dönerken 6.8 lere kadar düştü.

benım aracımda dsg 1 ay sonra ıkıncı yılımı doldurcam 36000 km deyım agra jantlarımda var ve ne kadar dıkkat edersem edeyım daha 7.4 ün altına hıc dusmedım defalarca servıste baktırsamda gecmedı ve artık kafama takmıyorum

5.3lt 2 nolu ortalamam araç 6600 km :) aracım 17 jant..

Dizel dsg aracımla işim gereği hergün ortalama 250 km yol yapıyorum 2012/5 çıkışlı aracıma geçen hafta 30000 bakımı yaptırdım suan 32000de 16 style jantları yine bu jantlara taktığım kar tipi lastiklerle ve 17'' Fr jantlarımla kullandım aracımı...şehir içi 16 style jant sakin kullanım 5.5 sıkıştırarak 6,5 şehir dışı sakin 4,5 sıkıştırarak 6 litre tüketim kar tipi lastiklerlede soğuk havalarda aşağı yukarı aynı değerleri aldım..17'' Fr da ise şehir içi sakin kullanım 6 sıkıştırınca 7,5 hatta 8 olduğu zamanlarım oldu.Ama genel itibariyle 1 depo şehir içi 770-780 depoda kalan 50,60 range gözüküyor.. Her alımda depo fulleyip opetten alıyorum yakıtı.. 30 bin bakımı yaklaştığında 1 LT kadar yakıt artışı oldu ama bakımdan sonra araç rahatladı düştü..dsg güncellemesi 15bınde yapılmıştı...

dizel dsg kullanan arkadaşların 9-10 Litreleri görmeleri tamamen sürüş tarzlarından kaynaklandığı kanaatindeyım.bu araçlar kalkışta içiyor kış arabası değil bide soğuk motor ile kısa mesafe kullanıyorsanız gördüğünüz değerler normal..soğuk motorda evin önünde dik rampada 49,99u gördüm ilk kalkışta..ama 3-5 km yoldan sonra direk düşüyor 7lere sakn kullanırsan düşüyor 5-6 lara..basarsan 7 lerde geziniyor...

Geri
Üst Alt