Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi - dsg yakit tuketim sorunu

Aynen Kardeşim..

İkinci yani Genel kullanım ortalamam Bayiden çıkarttığımda 13.4 lt idi o düşe düşe bu gün 7.6 ya geldi ve şehir içi bile çok nadir 8'i görüyorum oda sıkışık trafikte onun dışında genelde 7 litrelerdeyim.. Ev ve okul arası inişli çıkışlı ve çok dur kalklı 8'e yaklaşmasının sebebi de bu.. düz yerlerde 7 lt nin üzerine çıkmayacağını zannederim.. bunlarıda göz önüne alınca Dizelde 8-9 litre yakıyor diyen arkadaşlara şaşıyorum..

Ayrıca bu gün tekrar kontrol ettim bizim FR lar ile Style 1.4 TSI ların Fabrika çıkışı yakıt ortalamalarında 1lt fark var FR daha aza yakıyor :eek:key:

Dizelde 8-9 nasıl görülür anlatayım. Aracınızı kısa mesafelerde ve dur kalklı trafikte kullanırsınız, motor ısınmaz, ozaman da fazla yakar. Örnek vermek gerekirse işe giderken 6 lt ortalama ile, dönerken de 11 litre ortalama ile gidiyorum. ev-iş arası 2 km ve biraz yokuş aşağı, yolda 5 yerde tamamen durup tekrar hızlanıyorum. ortalamasını alırsak 8,5 yapar ki bu da küçük şehirler de bir çok kişinin başına gelebilecek bir güzergahtır. Aracımı da gayet sakin kullanıyorum yani.

Uzun yolda FR'a bassan bile 8-9 ları görmen biraz zor. Sürekli yüksek devirde olmadığın sürece. Aracım yaklaşık 6000 km oldu genel anlamda 6.8 ile 7.4 arasında değerler veriyor. Normal kullanımda. Biraz ateşli kullanırsan 8 leri ancak bulur. ;)

değerler gerçekten böyle ise çok çok iyi ;) ben daha rodajdayım ve geçen bi konuya yazmıştım da bi müddet 180i görmeme rağmen şehir içi dışı toplam 100kmde 8.1 yaktı

Bence 1.6tdı dsg ler genel anlamda çok yakıyor bir depo ile 600 km geçtiğimi hatırlamıyorum..

1 aydır kullanıyorum 1,6 tdi dsg yi... 9 km sabah git 9 km akşam gel.. 3 4 tane ışık var....normal trafik...genellikle 7 lt ortalama oluyor.. +- 0,2 lt oynuyor...istesemde düşüremiyorum daha aşağı..uzun yolda ne olur daha hiç deneyemedim..

Geri
Üst Alt