Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4tsi 2.ve3.vites hizlari

Geçebilme ihtimali var öylece. Sanırım bu 4mm büyütmeyi techte okudunuz. Bende okumuştum aslı astarı var mı bilmiyorum. Twin konusuna gelince iyi bir yazılım gerekli çünkü twinlerde,
1500-4500 arası 240nm tork
5800dd'de 160hp güç üretiliyor. Bu araçlar alt devirde supercharger, üst devirde ise turbocharger ile yürümektedir. Her devirde aşırı besleme vardır. Fakat 125'liklerde sadece düşük devirlerde turbo açılmaktadır. Devir yükseldikçe turbo basıncı azalmaktadır. Bu nedenle 125'liklerin twinleri geçebilmesi için üzerinde sağlıklı ve iyi oynamalar yapılması gerekmektedir.
Özellikle üst devirlere çıkıldığında twinler bayağı değişiyor.

Şöyle denememi söyleyeyim, 3.vites 100'de 125lik yazılımlı, ve benim araç denedik. 200'e ulaştığımda dikiz aynasında tek far görebiliyodum.
Sonra ben 4.vites 100, o 3.vites 100 denedi. 145'e kadar biraz kendini öne attı. 145'ten sonra benim araç 4000dd'ye ulaştı ve turbo açıldı, o an hiç zorlanmadan geçtim.

O araçta birde yazılım vardı, bana göre çok çok başarılı uygulamalarla ancak twinler geçilebilir. Onun dışında bu farkı kapatmak için ciddi değişiklikler yapılması gerekir :)

Bizzat kendim konustm techde 125lik araca bu islem yapildiktan sora ve guzelbi yazilimla 160liklarin gecilebilecegini soyledi ve geciyormusta:)Ben konusulanlari soyluyorum bu isi yapan yeri ve fiyatina kadar biliyorum:)istanbulda olsam yaptiricam fakat kibristayim

Geri
Üst Alt