Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4tsi 2.ve3.vites hizlari

walla biz 1.6 cılar için 2 de 80 yapsak öper başımıza koyarız :D

benim 6700-6800 arası kesiciye giriyor. Ve 2-110 civarı, 3-165 civarı. 4-215 değerler böyle şimdi gelelim sizin sorduğunuza :) Kısa mı olması iyi uzun mu. Ekonomi için uzun olması iyidir, uzun yolda :) Bizim şanzımanlar optimum düzeyde. Çok fazla uzun değil. Ama yine de ekonomi odaklı olduğu için biraz uzunluk var. hondalarla kıyaslandığında.

Benim karşılaştırmamı söyleyeyim. DSG7 ve Manuel6 arasında kısalık olarak uçurum var

Manuel de 2-110, 3-165 4.215 iken, DSG'de 2-80, 3-115, 4-165.

2.vites 60'ta denediğimizde ben 2 viteste 165'te olurken DSG 3 viteste 165te oluyor dolayısıyla daha fazla üst devirlerde kalıyor ve daha iyi toparlıyor aracı.
Ama anlamadığım bir şekilde son hıza geldiğinde DSG7 180-200'den sonra manuele göre geride kalıyor. Uzunda manuel daha iyi gidiyor 1 vites avantajına rağmen.

Eğer şanzıman oranlarıyla oynama gibi bir düşünceniz varsa, bir bir komple bütün dişlileri büyütmeniz gerekecek :) Böyle birşeyle uğraşmaya değmez. Son dişliyi değiştiriyorlar (Ayna mahrutisi mi ne deniyor) böylece kısaltıyorlar ama çok fazla işe yarayacağını zannetmiyorum. 6.vites 300'de biterken bunu 260'a çekebilirsiniz ama sonucunda ne olur garantisi yok :)

2.vites 90.95 3.vites145 demistn.bide 2de 60da denediginizde 2.viteste 165 yazdn yanlis yazdn 3demek istedn sanirm dsgde 3.viteste165 dedin fark ney acaba merak ettim

Arkadaslar bide 1den 2ye atinca bi tıkırtı yapiyo sanzimandan bu sorun sizdede varmi?araci zorlamadigim zaman oluyo normal kullanimda

2. vites demedim orda, 2 vites dedim yani 2.vitesten ben 2ve3ü kullanıyorum. DSG ise 2-3-4ü kullanıyor 165'e ulaşmak için. Demek istediğim oydu. Şanzıman kısa olduğunda araç daha yüksek devirde kalıyor. Mesela ben her vites atışımda 6800de atınca 4500-5000 arasına düşüyor devir. Ama DSG'de daha yukarda kalıyor. 5000-5500 arasında oluyor :) Daha çok devir çeviriyor ve aracımızın maximum hp'yi 5800dd'de verdiğini düşünürsek o devire ne kadar yakın mesafede kalırsan o kadar çok güç üretirsin ve o kadar iyi yürürsün. Ama her viteste o devirden uzaklaşırsan bu sefer aracın o devire ulaşması için geçen zaman sana kayıp olarak geri dönecek. Örneğin DSG7lerle 2.viteste 60 denediğimde DSG öne atıyor. Çok çabuk topluyor kendini kısa şanzıman olduğu için :)

Bu aciklama iyi oldu:) bizim dsglere karsi hicbi sansimiz yok:)

Turbonun icindeki emme pali 4mm buyutuluyomus +10 15 hp veriomus yaptiran var 40000km sorunsuz binmis bu islem ve yazilimla twincharger 160lar gecilir:)ama bi arastirmak lazim

Turbonun icindeki emme pali 4mm buyutuluyomus +10 15 hp veriomus yaptiran var 40000km sorunsuz binmis bu islem ve yazilimla twincharger 160lar gecilir:)ama bi arastirmak lazim

Pek anlamam ama yapılan bir işlemde 10 yada 15 hp almak mümkünmüdür ki ?

Bu islem ve guzelbi yazilimla160lik sroccolar rahat geciliyormus

Geri
Üst Alt