Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Son Hızımız Kaç?

aynı yolda 16 larla gördüğün hızla tüm şartlar aynıyken 18 le kaç görüyorsun?
replika 18 ler ağır gibi değil,ama son hızda 16 larla yakaladığım hızı yakalamaya calısıyorum :D ,230 yada 225-230 arası 230 a yakın bişeyler gördüm max 18 lerle.gecen en son 210 yapabildim su an aracım full stok,ve tahminimce orta susturucu iptali yaramadı aracıma.

205 görünce havalara uçuyorum :) benim 18ler 11.8 mi 11.3 kg mi ne. BBS seat sportlar var. çok tutuyo aracı son hızda. ara hızlanmalarda 1saniye filan fark ettirmiyordur bile :)

benim tam 200 filandı.ama devir kesici 6700 civarı filan olması lazım.ben daha kesiciye gelmeden 180 de 5 e atarım 5900-6000 gibi.

kuzenimin civic 1.6 elegance ile 238km gördüm bugunden itibaren leonu satıyorum :)

187'yle kesiciye giriyor. 1.4'te 200ü görmüyor 4.viteste. Fabrika verilerinden şanzıman oranlarına baktığımda 6 ileri manuel 1.4 ve 1.2 tsi arasında hiçbir fark yok.1. 3.6152. 1.9553. 1.2814. 0.9735. 0.7786. 0.646R. 3.182Son Dişli : 4.0552sininde aynı fabrika verisi. farklı olması imkansız ki short shifter takacağım zamanlarda da baktığımda shifterları aynıydı mq200 müydü neydi kodu :)
Dogrudur o zmn yukarda 4te 200 falan demsler bnde ole bisi yok cnku:) birde bnm izledgm videoda 1.4 un ayni viteste yaptigi hizi bn 200 rpm yukarida yapiyorum belki sanzimaniyle oynanmistir:)

beyler yüksek hızlar için torkun da önemi var elbet ama iş nerdeyse tamamen hp'de biter..
motorun max. hp'sini aldığı devirler çok kısıtlıysa şanzuman da ona uygun değilse vs. sonuç daha verimsiz olur..ama tork ve hp grafiği birlikte yükseliyosa o tarz motorlarda şanzuman uzunluğu daha az sorun olur..olay sadece torkta bitseydi dizeller son hızlarda daha verimli olurlardı ki..son hız konusunda her daim benzinli araçlar daha iyidir..dizelin az devir çevirmesi ve torkun büyük bölümünün alt devirlerde olmasından kaynaklı olarak vs..ara hızlanmalarda daha keyifli bi hissiyatları oluyo sadece..

durum böyle olmasa aşağı yukarı 2.5-3L dizel kadar torku olan F1 motorları bu kadar yüksek hızlara bu kadar kolay çıkamazdı..ama hp'nin yüksek olması ve torkun da aynı çizgide yükselmesinden kaynaklı olarak çok başarılılar..

Dogrudur o zmn yukarda 4te 200 falan demsler bnde ole bisi yok cnku:) birde bnm izledgm videoda 1.4 un ayni viteste yaptigi hizi bn 200 rpm yukarida yapiyorum belki sanzimaniyle oynanmistir:)

muhtemelen fabrikasyon final ratio'su farklıdır..namı değer ayna mahrutisi..

Cümleyi bittiği yere kadar yani noktaya kadar okursan bir tezatlik oluşuyor Can..max torku 1500 den 4700 e kadar sürekli veriyor..

Babaerkan yazmış işte o cümleyi diyordum tork eğrisi giderek düşmüyor tsi da 1500 ile 4000 küsür arasında asılı kalıyor 200de:) yoksa geri kalanları doğru:)

Ben 1.4 TSI ların maximum alt tork devrinin 1500 olduğunu yazmışım işte maximum tork üst devrini yazmadım diyeyse bu şamata hemen onuda yazıvereyim 1.4 TSI motorlarda (Leonda Kullanılan) Maximum Üst Tork Devri 4000 Küsurdur daha üst devirlerde ise bilinenin aksine artmaz azalır.. Bunu yazmayı gereksiz görmemin amacı ise herkesin zaten bunu bildiğini düşünmemdi..

Ben 1.4 TSI ların maximum alt tork devrinin 1500 olduğunu yazmışım işte maximum tork üst devrini yazmadım diyeyse bu şamata hemen onuda yazıvereyim 1.4 TSI motorlarda (Leonda Kullanılan) Maximum Üst Tork Devri 4000 Küsurdur daha üst devirlerde ise bilinenin aksine artmaz azalır.. Bunu yazmayı gereksiz görmemin amacı ise herkesin zaten bunu bildiğini düşünmemdi..

1550-4100 arası bizde 175nm sonrasında değer düşmeye başlıyor 5000'de ise hp en yüksek değerine geliyor yani aracı son hıza yürütmek için deviri 5000 yakınlarında tutmamız gerek. bir üst viteste en yüksek devirden başlamak gerek ben vites atarken son gaz gittiğimde 6000'e gelince vites at diyor ve 2-3 saniye sonra biraz daha devirlenip atınca çok daha iyi yürüyor. Aracı yürüten sadece tork olmadığı için 1500'de tork veriyor demeye gerek yok son hıza etki eden en büyük etken beygirdir :)

Geri
Üst Alt