Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Son Hızımız Kaç?

Max torku verdigi devirlerden bahsettigin yazının ilk cümlesi:)

Arabanın her devrinde aynı Tork ve beygir gücü bulunmaz yani maximum ve minimum tork ve Beygir gücü devirleri vardır TSı motorların maximum tork devirleri çok düşüktür 1500 gibi ama Araç sadece torkla gitmez. Maximum beygir devrinede ulaşmak gerekir maximum hız için.. Zaten tork-beygir konvertasyonu olmaksızın Maximum güç ve maximum hızada ulaşılamaz bununda ana çarpanı krank turudur, yani devirdir, araç devir ister ve bu devri 6. vitesin overdrive'ı konumundaki 5. viteste bulur busebeple 1.4 TSI motorlarda max hız mütemadiyen 5. viteste görülür ha altıda görülemezmi evet görülür ama şöyle 15 - 20 kmlikbi yokuş aşağı yol bulmak gerekir önce ;)
Abi böyle tamam mı?

cumle dogru olmus her devırde aynı torku bg yı vermez demıs ıste ?

1.2 tsi

1.vites son 62 (sanırım)
2.vites son 94-95
3.vites son 145
4.vites son 187
5.vites son 222'ye kadar gittim daha gidemedim.

Ne kadar yokuş aşşağı olursa olsun 1.2 tsi'ların rüzgara direnme kuvveti 230'a hatta 225'e ulaşmaya yetmez. Hele ben 18 jantlarla artık 205'i görünce seviniyorum. Coiloverlardan sonra yazılım atıcam bakalım neler olcak :)
aynı yolda 16 larla gördüğün hızla tüm şartlar aynıyken 18 le kaç görüyorsun?
replika 18 ler ağır gibi değil,ama son hızda 16 larla yakaladığım hızı yakalamaya calısıyorum :D ,230 yada 225-230 arası 230 a yakın bişeyler gördüm max 18 lerle.gecen en son 210 yapabildim su an aracım full stok,ve tahminimce orta susturucu iptali yaramadı aracıma.

ben de bunu merak etmiştim

1.4 tsi lar son hızı 5. viteste goruyor.6. viteste ise o hızlarda devir cevirmeye gücü yettmiyor.Leonların makyajlı olanların altıncı vıtes dişlisi yanlış hatırlamıyorsam 301 km-h cıvarında bıtıyor.Bu hali ile leon cupradan bile daha uzun 6. vites dişlisine sahip oluyor.Orada gordugunuzde 6. vitestedir.

kendi arabamda defalarca 230 ile 235km/h çizgisi arasında görmüştüm ibreyi..gördüklerimin çoğunda egzostum da yoktu..ve bunlardan biri geçen yaz İzmir-Aydın otobanında Bodruma giderken 18" ile 50 derece sıcakta bi BMW 5'in arkasında gördüm bagaj ağzına kadar dolu +1 kişi ile..10-15dk. boyunca 220'nin altına hiç inmemiştik önümdeki arabayla birlikte..ve 235'e yakın gördüğüm bütün hızlarda araba 6. vitesteydi..

videoda 1.4 TSI 245'in görülmesi hoşuma gitti valla..şanzuman oranlarıyla ilgili bişi herhalde arabama 2 yıl boyunca yazılımlı bindim Leon TSI'ın 240'ı geçme ihtimali olsa geçerdim..bunun yanında videoda hafif yokuş aşağı olsa bile kaç kişi gördüğü max. hızları dümdüz yolda gördü ki..trafikte 0'dan kalkıp TR'de km'ler boyunca dümdüz giden bi yolda arabamı hiç deneme fırsatım olmadı..gördüğüm max. hızlarda ufak tepelerde tırmandım hafif yokuş aşağı da indim..bu nedenle yokuş aşağı 245 görse bile kadranda görülen değer yine 245km/h'dir.. :eek:key:

Geri
Üst Alt