Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İşte iPhone 4S

42inch Led 200Hz, internetli vs. vs. Tv ler 1600-1800TL / 16inch ekranlı laptoplar 1100-1300TL falan; Yorumsuz.....

Siri iPhone4 lere gelmiyor maalesef. Cagri kardesim ahim sahim bir ozellik yok demissin ama bir cok yenilik guzellik var IOS5 te. En basta Notification geliyor. Cok daha iyi oldu boyle. Ikinci olarak Reminders var. Uc; iMessage. Dort; Gazete bayisi. Bes; iCloud. Ve daha si var, IOS5 in sitesinden bakabilirsiniz. Dun tanitimdan sonra IOS5 in GM surumu cikti. Yani 12 Ekimde cikacak olan surumun Developer lar icin olan versiyonu. Hicbir farki olmayacak desek yeridir. Su anda IOS5 kullaniyorum ki cok iyi. Hicbir kasma, takilma yok. Ozelliklerde cok guzel oldu. iPhone4 cok rahat tasir ama 3GS ne olur bilmem. Eger ki JB li kullaniyorsaniz telefonunuzu gecmeyiniz, cunku JB IOS5 icin yok maalesef. Tethered var ama bunda da telefon kapanirsa bilgisayar gerekiyor tekrar acmak icin. Yok JB siz kullaniyorsaniz hic dusunmeyin, terfi edin. Telefondan bir kez daha zevk alin:cool:

İşlemci gücüne, ram'e yoğun yük bindirecek özellikleri kastetmiştim aslında. :) Siri bu bağlamda ciddi bir uygulama. Gerek pil, gerekse işlemci olarak telefonu yoracağı aşikar. Notification zaten hali hazırda var. Android'deki gibi hepsi bir araya toplandı sadece. Aynısı BB'de de var sanırım. IMessage, Newsstand gibi özellikler zaten hali hazırda 3rd party application'lar ile mevcuttu. Aynı şekilde Icloud da telefondan bağımsız olarak daha önce duyurulmuştu.

Hafta sonunu bir görebilseydim developer'lar için olanı inceleme şansım olur sanırım. :)

iphone 4ün amerika fiyatı 600 dolar,bu teleonunun 199 dolar.isterse ios -5 olsun millet o fiyatlara iphone bırakmaz çifter çifter alır.

199 dolar olan fiyat'a artı abonelik ekliyorsun ayda 40-50 dolar gibi bir iki sene

İşlemci gücüne, ram'e yoğun yük bindirecek özellikleri kastetmiştim aslında. :) Siri bu bağlamda ciddi bir uygulama. Gerek pil, gerekse işlemci olarak telefonu yoracağı aşikar. Notification zaten hali hazırda var. Android'deki gibi hepsi bir araya toplandı sadece. Aynısı BB'de de var sanırım. IMessage, Newsstand gibi özellikler zaten hali hazırda 3rd party application'lar ile mevcuttu. Aynı şekilde Icloud da telefondan bağımsız olarak daha önce duyurulmuştu.

Hafta sonunu bir görebilseydim developer'lar için olanı inceleme şansım olur sanırım. :)

Dediginiz gibi dusunucek olursak o halde telefonu yorucak hicbirsey bulunmuyor :) Fakat maalesef ki oyle degil, bu ozelliklerin herbiri icin binlerce satir kod yaziliyor. Boyle olunca telefon bu satirlari islemek icin guce ihtiyac duyuyor. Siz ne kadar da guc gerektiricek seyler degil deseniz dahi bunlarin hepsi bir araya gelince ister istemez gerekiyor. Damlaya damlaya gol olur misali. Siri zaten iPhone4 te olmucak, dogal olarak endiselenmemize gerek yok :) Su anda kullanmaktayim ve bana gore hem batarya acisindan olsun hem de islemci gucu acisindan olsun gayet stabil calismakta.

iphone 4ün amerika fiyatı 600 dolar,bu teleonunun 199 dolar.isterse ios -5 olsun millet o fiyatlara iphone bırakmaz çifter çifter alır.

199 dolar fiyati sozlesme ile. Direk perakende satis fiyati degil maalesef. Bizde ki Turkcell paketleri gibi. O yuzden insanlar alamaz cifter cifter. Unlock halinde satilan, sozlesmesiz fiyatlari yine 699 dolar civarinda olucaktir. iPhone4 un fiyatida 100 dolar duser diye tahmin ediyorum. Elmanin satis politikasi boyle oldu hep. Yenisi cikinca eskisi hep 100 dolar indirimle, yenisi eskisinin fiyatina satildi.

Dediginiz gibi dusunucek olursak o halde telefonu yorucak hicbirsey bulunmuyor :) Fakat maalesef ki oyle degil, bu ozelliklerin herbiri icin binlerce satir kod yaziliyor. Boyle olunca telefon bu satirlari islemek icin guce ihtiyac duyuyor. Siz ne kadar da guc gerektiricek seyler degil deseniz dahi bunlarin hepsi bir araya gelince ister istemez gerekiyor. Damlaya damlaya gol olur misali. Siri zaten iPhone4 te olmucak, dogal olarak endiselenmemize gerek yok :) Su anda kullanmaktayim ve bana gore hem batarya acisindan olsun hem de islemci gucu acisindan olsun gayet stabil calismakta.

Aynen katılıyorum. Bu bahsedilen özelliklerin bir çoğu multi tasking olsun, notification olsun hali hazırda mevcut, düzgün çalışmakta. Sadece yazılım markası Apple olarak değişmiş oluyor. En azından görünürde. Yazılıma, kodlara okumakta olup uzattıkça uzattığım bölümden dolayı aşina olduğumdan dolayı mantıken böyle bir proses kurabiliyorum.

Şu developer'lar için çıkan sürümü bir kurayım da rahatlayım en iyisi :D

Not: Process'i kullandığım yerdeki Türkçe karşılığını bir Allah'ın kulu yazsın lütfen. Bir türlü bilemedim :D

Elma ile samsungu kıyaslamam diyenlere küçük bir hatırlatma......Elmann önmli açalarını samsung yapıyor...

Ersoy bizim 4'leri yavaşlatır mı acaba ios5? Çünkü şu anda 4.1 var bende alet esmen uçuyor..

Üstad biraz kasar gibime geliyo çünkü 4S de a5 işlemci ve çözünürlük yüksek olduğundan adamlar ona göre bi sistem yapmıştır mutlaka ama ben çıksın yükliycem hemen denemekte fayda var:) beğenmezsek eskiye döneriz..

Elma ile samsungu kıyaslamam diyenlere küçük bir hatırlatma......Elmann önmli açalarını samsung yapıyor...

Kiymet bilmedi Samsung, klonlamaya basladi Elmayi. Bunun uzerine de Elma isbirligini bitirdi, davalara basladi. Artik yapmiyor. Yedigin kaba s..mak bu olsa gerek. Dunya uzerinde butun herseyiyle kendi imalati urun yapan sayilidir. Su anda kullandiginiz bilgisayarda bile bir cok firmanin bir cok urunu mevcut. Kullandiginiz aracin bile oyle. Samsung Elmaya parca veriyor diye bir ayricaligi yok.

Geri
Üst Alt