Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öğretmen kaç saat çalışır..

arkadsım ınsanla makınayı bır tutan yok benım meslegım bu meslegını merak edıyorum dedın ya benım senın gbı aylık tatılımde yok yaz boyunca yıllık tatılım var ama ıstenıldıgınde yarıda kesılıp tekrardan cagrılabılıyorum herhangı bırseyde neyse ben kendı gorususumu yazdım bu sıtede herkezın yorum yapabılecegı bır forum sıtesı yorumlarımdan memnun olabılırsınde olmayabılırsınde bunlar benım goruslerım

devlet kurumundayım ama totalde senden düşük alıyorum yazdığına göre makinayla uğraşmak ile insanla uğraşmayı kıyaslıyorsun demektir! tatil olayına gelince sanıldığı gibi yazın 3 ay değil 2 ay tatilimiz var..aldığımızı seminerler ve yazın yapılan sınavlar oluyor.ha o 2 ayda çağırırlar seminer olur yine gideriz bu konuda da problem yok. elbetteki burası bir forum sitesi ve herkes yorum yapabilir ki ben neden yorum yapıyorsun demedim..ve her insanın bir görüşü olabilir bunu belirtir.biz de mesleğimizden de kaynaklı yanlış olan görüşleri doğrusuyla değiştirmeye çalışırız.

dostum hıc kusura bakma ama bende ogretmenlerın cok maas aldıgını dusunenlerdenım ben hftalık 45 saat calısıyorum ve bende devlet kurumundayım senın gbı ve senle totale vurdugumuzda daha az maas alıyorum ve gercekten hıc bır ıs yapmadıgınızı dusunuyorum helekı su zamnda sımdıkı okulda okuyan ograncıler sınıfta ders gormuyor ogretmen odev verıyor onlarda ınternetten arastırıyor nerden mı bılıyorum kuzenlerımden bılıyorum bır performans odevıdır bır ev odevıdır derken sureklı ders calısıyorlar ogretmenlerde sadece sınıfta duuryor evımın oldugu bolgede bır suru okul var bundan 4 yıl oncesıne kadar okulların onunde araba yoktu sımdı okulların onu ogretmenlerın luks araclarından gecılmıyor hıc kusura bakma ama bu konuda konu acaman bıle yersız dıye dusunuyorum

resımde yazılanlarda cok komık dıye dusunuyorum orda yazılanların bır cogu sacmalık kendınızı bole avutmayın
burak kardeşim hangi okul mezunu olduğunu çok merak ettim????sanırım bayağı iyi bir bölüm mezunusun ve zor şartlar altında çalıştığından şikayetçisin aydınlatırsan çok sevinirim bende çok zor şartlar altında çalışıyorum paylaşalım...

tcdd nın acmıs oldugu raylı sıtemler bolumu erzıncan unıversıtesını bıtırdım

ben bir öğretmenim..bugün evime ekmek götürebiliyorsam bunu öğretmenlerime borçluyum..

davulun sesi uzaktan hoş gelir..her mesleğin kendi içinde zorlukları vardır..allah herkese helal para kazanmayı nasip etsin..

ben bir öğretmenim..bugün evime ekmek götürebiliyorsam bunu öğretmenlerime borçluyum..

davulun sesi uzaktan hoş gelir..her mesleğin kendi içinde zorlukları vardır..allah herkese helal para kazanmayı nasip etsin..

amin öğretmenim :eek:key:

atay dostum keske sende cok zor şartlar altında çalışmak yerine bir egitim fak. kazansaydın mis gibi önünde lüks arabalı öğretmen olsaydın...yaptıgı iş beş para etmez öğretmenler vardır benim cevremdede var aksama kadar gazete okuyup ders dolduran fakat genelleyerek yorum yaparsak işini yapmaya calısan birşeyler vermeye calısan emeğini esirgemeyen ögretmenlerin günahına girmiş oluruz...Herkezin meslegi kendine zor...ben matematik ögretmenıyım kazanana kadar canım cıktı...ögretmene laf atan yerinde olmak isteyen arkadaşlar kazansın bi eğitim fakültesi okumanın yaşı yok 2 ay tatil yapsın yatsın akşama kadar performans yaptırsın ögrencilerine...

atay dostum keske sende cok zor şartlar altında çalışmak yerine bir egitim fak. kazansaydın mis gibi önünde lüks arabalı öğretmen olsaydın...yaptıgı iş beş para etmez öğretmenler vardır benim cevremdede var aksama kadar gazete okuyup ders dolduran fakat genelleyerek yorum yaparsak işini yapmaya calısan birşeyler vermeye calısan emeğini esirgemeyen ögretmenlerin günahına girmiş oluruz...Herkezin meslegi kendine zor...ben matematik ögretmenıyım kazanana kadar canım cıktı...ögretmene laf atan yerinde olmak isteyen arkadaşlar kazansın bi eğitim fakültesi okumanın yaşı yok 2 ay tatil yapsın yatsın akşama kadar performans yaptırsın ögrencilerine...

ben maasımı solemedıgım ıcın bılmezsın dımı ben ısımden cok memnunum sadece arkadasımızın anlattıgı gbı bıtek ogretmenler bazı seylerı yapmıyor tamam allaha sukurler olsun ıyı para kazanıyorum suan fıestam var ve bır yıldır calısıyorum sımdılerdede sıfır araba almayı dusunuyorum yanı anlayacagın fakulte bıtırmek felan bos onemlı olan ıyı paralar kazanabılecegın bır bolumu bıtırmek bende bolum secrken dogru karar vermısım dıye dusunuyorum cevremde cok arkadasım var makına muhendıslıgı gıbı ıyı bolumlerı bıtırıp asgarı ucret altında maaslarla ozel sektorde calısmak durumunda kalanları senınle fakulte tartısmasına gırmem tamam onun ıcın konuyu uzatmıycam bunlar benım goruslerım bana gore hala ogretmenlerın ıs yapmadıgını dusunuyorum bende ılkokul ortaokul lıse ve unıversıte okudum ve sımdıye kadar adam akıllı bır tane ogretmene denk gelmedım bılmem anlatabıldım mı

fakültenin sidik yarışına girmedim.eğer bu meslek bu kadar rahat bu kadar kolay ve havadan para kazandıran bir meslekse neden gidip okumuyor kimse diyorum...her işin kendine göre zorlugu vardır...ögrenimin boyunca bir tek adam gibi öğretmene rastlamadıgın konusuna katılıyorum...herkesin rıskını veren Allah..herkese daha cok versin en helalinden İnşallah

soner hocam edebiyat öğretmenimiz bizlere beddua etmişti inşallah öğretmen olursunuz diye :) büyük bedduaymış ama öğretmenlik gönüllük işi. anasının babasının okula gitse de kurtulsak dediği çocuklarla uğraşıyoruz.bir şeyler öğretebilelim diye girmediğimiz şekil kalmıyor.sonra işte fakulte bitirmenin boş olduğunu düşünen,adam akıllı bir öğretmene rastlamadığını söyleyip kendi dahiyane öğrenme kabileyetiyle birşeyler öğrenip makina operatörü olup ahkam kesenler oluyor..olay ortada boşuna demiyorum öğretmenlik gönüllülük işi diye :eek:key:

Geri
Üst Alt