Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öğretmen kaç saat çalışır..

fakültenin sidik yarışına girmedim.eğer bu meslek bu kadar rahat bu kadar kolay ve havadan para kazandıran bir meslekse neden gidip okumuyor kimse diyorum...her işin kendine göre zorlugu vardır...ögrenimin boyunca bir tek adam gibi öğretmene rastlamadıgın konusuna katılıyorum...herkesin rıskını veren Allah..herkese daha cok versin en helalinden İnşallah
bı konuda sıze hak verebılırım dedıgınız dogrudur belkı her ogretmen aynı degıldır ama dedıgım gbı ben tum ogrenımım boyunca hıc adam akıllı bırsey veren bır ogretmene rastlamadım bu konuda emın olabılırsınız bu konudada daha fazla yazmıycam konu farklı yonlere kaymaya basladı cunku onun ıcın gereksız tartısmalara bu forumda gırmemek gerektgını dusunenlerdenım herkezın meslegı kendıne gore zordur dıyelım ozamn :eek:key:

ben de öğretmenim ve buraya sizlere cevap sayfalarca yazarım ama mümkün olduğunca kısa yazmaya çalışacağım. bunu da sinirimden değilde belki azcık bilgilenir, en azından bu meslek gurubuna bir saygı gösterirsiniz diye.
1- insanlara çalışma saatlerine göre maaş verilmez, yeteneklerine göre maaş verilir. örneğin bir futbolcu 90 dakika için 100000 TL alabiliyor veya bir şovmen. bu örnekleri arttırabilirsiniz.
2- öğretmen dediğiniz insanlar öss sınavından ve ona eklenen okul diploma notlarından yüksek puan almış (yani zamanında çalışmış) vede sonrasında 4 yıllık lisans programını da bitirmiş insanlardır. devlet memurluğu kademelerinde lise mezunu, 2 yıllık mezunu veya 4 yıllık açık öğretim mezunu bir çok çalışan vardır. onarla aynı maaşı mı almalıydı! boşuna mı okuduk yani!
3- ortalama 2-3 çocuğu olan ülkemizde kaçınız evde çocuklarınızla aralıksız 3 saatten fazla geçiriyorsunuz ve başım şişti sorularından demiyorsunuz. günde 6 saat sınıfta ortalama 25 çocuk, tenefüste okulda ne öğrenci varsa (allah ne verdiyse) kahrını çekiyoruz.sen başkasının çocuğunu sümüğünü silebilir misin? altına kaçırdı, ilgilenebilir misin? arkadaşım küfür etti diyen çocuğu dayak atmadan konuşarak eğitmeyi becerebilir misin?beden yorgunluğu istirahat edersen geçer, zihin yorgunluğu kolay kolay geçmez evde hala çocukların sesini duyarsın.
4- kaçınız evinize iş götürüyorsunuz! ben daha dün 3 saat performans ödevlerini okudum. hafta içide 124 tane öğrencinin yazılı kağıdını. notların ortalamasını verirken tek tek öğrenci öğrenci ne hakediyor diye düşündüm ve 2 saatte onu kontrol ettim. beden yorgunluğu istirahat edersen geçer, zihin yorgunluğu kolay kolay geçmez.
5- 2 ay önce 60 km ilçede seminere müdürümle beraber 1 hafta gittik geldik. masraflar cebimizden akşam 8 gibi döndük. seminer çıkar her dönem en az 1 seminere gidersin, masrafı geç vakte kadar durması.
6- veli ziyaretlerine gidersin evlerine. sen herkesin evine girebilir misin? düşün ki gitmek zorunda olduklarımız zaten sorunlu öğrenciler. veli konuşmayı bilmez, evin halini bile söylemiyorum.
7- 15:00 te mesai biter ama her hafta bir kuruluşun veya belirli gün ve haftalar dediğimiz olgularla ilgili bir kutlama vardır. ilk yardım haftası, orman haftası (mesela ben 30 tane fidan getirtip, öğrencilerle dikmiştim), kızılay haftası (bağış aracı çağırtıp, tüm köye çağırı yapmı ve okulda 18 veli ve öğretmenlerden kan bağışı yaptırmıştım), polis haftası,... 19 mayıs ve 23 nisan için en az 1 ay hergün öğrencilerle ders çıkışı 1 saat çalışırsın.
8- bunlar gibi dersten sonra yapılan veli toplantıları, okul idare ve öğretmenler toplantısı dahil hiç bir iş için ekstra para almassın.
9- öğretmenlikle ilgili bir çok büyük şahsiyetin sözleri vardır. ben sadece 1-2 tanesini paylaşayim.
- fatih sultan mehmet, hocası akşemseddinle yaptığı zikri sultan olmaya tercih ettiğini ancak hocası onun ülkeye liderlik yaparak hizmet etmesi gerektiğini söylemiştir.
- ulu önderimiz;
Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.
Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.
bunları istediğiniz kadar arttırırız da kıymetini bilmeyene 1000 defa deseler ne olur. konu ile ilgili olan bir tane daha yazmadan edemiyeceğim. ulu önder Atatürk' e sormuşlar,
-paşam millet vekili maaşları ne olsun (şuan vekillere yapılan zamlardan bahsetmiyorum, vekil kadar alalım demiyorum, sümme haaaşa. ama zam oranını malum hepiniz biliyorsunuz)
cevap;
-muallim maaşlarını geçmesin.

Türkiye' yi geçin avrupa, hatta dünyada komünist rejim, krallık, bileşik krallık, cumhuriyet her ne olursa olsun tüm yöneticiler ve yönetenler; bilirler ve uygulamaya çalışırlar ki bir ülkenin refah seviyesini ve de büyüklüğünü 2 şey gösterir.
1) ekonomi.
2) eğitim.
eğitilememiş, kötü niyetli insanlar başta olmadıktan sonra 1. şıkkı da istendik seviyeye çıkaramazsınız, çünkü kendi ceplerini doldurur ve yatlar, gemicikler alırlar :kizgin:

bu yazımı sonuna kadar okuma sabrını gösterebilenler için teşekkür eder, biz her çocuğun sorusu için mecburen bu şekilde sabırla açıklayıcı cevap vermek zorunda olduğumuzu belirtmek isterim.
bu arada öğretmenler içinde de % 10 a yakın işini layıkı ile yapmayan veya yapma kabiliyetinde olmayan insanlar olduğunu bende kabul ediyorum. ancak onları ayıklamakta baştakilerin görevi. bunu beceremeyip de tüm öğretmeni zan altında bırakanlara ben hakkımı hiç bir zaman helal etmeyeceğim. işin kolayı çamur at izi kalsın mantığı ancak bizim geleceğimize zarar verir.

son olarak ben aldığımız maaş durumundan ziyade şuan başbakan dahil, öğretmenin hallk, veli ve öğrenci gözünde düşürüldüğü durumu kendime ve ne çilelerle kurulmuş ülkemize yediremiyorum. bu öğretmenlerin sözünü hangi veli hangi öğrenci dinler. öğretmenin ve dolaysıyla eğitimin bu kadar ayaklar altına alınması geleceğimiz açısından beni kara kara düşündürüyor ve bu durumu hazmedemiyorum.

biz yıl başında diğer memurlara (sizin değişinizle günde 8 saat çalışan, bana görede bir çoğu masa başında 6-7 saatini bilgisayar oyunları oynayarak vakit geçirenler-hepsi demiyorum tabiki) verilen 250 TL civarındaki enflasyon farkını beklerken, böyle bir söylemden sonra bu sözleri duymasaydım da hiç zam dahi almasaydık diyorum.

insan gururu için yaşar. ben bu sözleri hazmedemedim. dediklerimin hepsini demiyorum, 1/3 ünü dahi empati kurup, düşünün. sayılarımla

ayrıca fakülte okumak boş önemli olan çok para kazanabileceğin mesleği seçmek diyen birisi öğretmen olmasın zaten..onların yetiştirdikleri bireylerden hayır gelmez ;)

arkadsım anlamada zorluk cekıyosun sanırım fakulte okumak derken her fakulteyı kastetmıyorum tabı sen bu yazdıklarımdan ısıne gelenı kendıne gore yorumluyosun bır cok fakulte okunmak ıcın okunuyor tamam hıc bırsey olunmuycagı bılınmesıne ragmen sırf unıversıteye gıdıp fakulte okudum demek ıcın gıdılen fakultelerı kastedıyorum ama sen bıraz yanlı baktıgın ıcın yazdıklarımı anlamakta bıraz sıkıntı cekıyosun bence neyse bu son mesajım onun ıcın benım yazdıklarım hakkında degıl kendı konun hakkında yorumlarına don bence ogretmenler herseyın en ıyısını hakkedıyor hatta maaaslrı yuzde ellı arttırılmalı turkıyede bıtek onlar herseyı hakkedıyor tamam en cok yorulanlar onlar ınsanlar onlar olmasa hıc bır konuda bısey yapamaz ıyıkı varsınız yanı tamam sız olmasaydınız ne olurdu hıc dusunemıyorum dunyayı sız kurtarıyorsunuz bak ne kadar onemlı seyler yapıyormussunuz ne mutlu bıze

arkadsım anlamada zorluk cekıyosun sanırım fakulte okumak derken her fakulteyı kastetmıyorum tabı sen bu yazdıklarımdan ısıne gelenı kendıne gore yorumluyosun bır cok fakulte okunmak ıcın okunuyor tamam hıc bırsey olunmuycagı bılınmesıne ragmen sırf unıversıteye gıdıp fakulte okudum demek ıcın gıdılen fakultelerı kastedıyorum ama sen bıraz yanlı baktıgın ıcın yazdıklarımı anlamakta bıraz sıkıntı cekıyosun bence neyse bu son mesajım onun ıcın benım yazdıklarım hakkında degıl kendı konun hakkında yorumlarına don bence ogretmenler herseyın en ıyısını hakkedıyor hatta maaaslrı yuzde ellı arttırılmalı turkıyede bıtek onlar herseyı hakkedıyor tamam en cok yorulanlar onlar ınsanlar onlar olmasa hıc bır konuda bısey yapamaz ıyıkı varsınız yanı tamam sız olmasaydınız ne olurdu hıc dusunemıyorum dunyayı sız kurtarıyorsunuz bak ne kadar onemlı seyler yapıyormussunuz ne mutlu bıze

konunun dışına sapmamaktan bahsediyorsun madem başka fakultelerin konumuzla ne alaksı var. son cümlelerinle lütüfta bulundun çok sağol..ilk mesajımı okursan kimsenin maaşında imkanında gözümüz olmadığı sadece öğretmen mesleğinin itibarsızlaştırılmasına karşı olduğumu belirttim olayı maaş boyutunda sıkıştırıp yorumlar yapan sensin..bilmeden ahkam kestiğin herşeyin cevabını konuyu baştan sona okuyarak bulabilirsin ha bulamıyorsan yapabileceğim bir şey yok.konuyu açma sebebim senin gibi at gözlüğü takanlara cevap olması mahiyetindeydi..:eek:key:

anlıyorum burakcım...allah kolaylık versin...kardeş anlıyorum iş şartların zor doğru...bu gün hükümet zammı yapmayınca milleti birbirine düşman etmeye çalışıyor burakım dolayısıyla kendi kurtuluyor üzerindeki baskıdan ve de bir nevi insanların senin gibi düşünmesini sağlayarak işin içinden çıkarak izlemeye geçiyor kardeş...bide genç yaşta bu denli zor işler adamı sıkar burakım bilirim sen de biraz sıkılmışsın...kardeş bak ben lise matematik öğretmenliğinden mezunum...tıp fakültesine yakın puan aldım ve tutturamayınca mat.öğrt.gittim...diyeceksin abi ne var bunda bak kardeş bizim bölümden mezun sayısı şu an bile 400 kişi civarlarındadır mezun olduğum yıla kadar yılda 2000 e yakın mat.öğretmeni atanıyordu açık ta bir hayli fazla idi...benim mezun olduğum sene bu oran 150 ye düştü birden ve de bu vatan haini tayyip ne yaptı biliyon mu 10 tane soru yapıp fen edebiyat fakültesi matematik bölümündekilere dedi ki siz de aynı öğretmenliğini okuyanlarla eşit haklara sahipsiniz....ve de onların mezun sayısı bir anda yaklaşık 10 000 kişi....ve sonuç o 150 kişiye müracaat eden yaklaşık 11 000 kişi oldu bizim ağzımıza etti....tek maaşlı gariban borçlu bir babanın çocuğu olan ben mecburen sigortasız ayda 700 tl ye 50 saat dersanede derslere girmeye başladım sonumuz belirsizce ve de umutsuzca kardeş.......9 yıllık öğretmenim ve de bu dersaneye geçen sene 40 000 tl para vererek ortak oldum abicim ve kaç tl maaş alıyorum biliyon mu 1800 tl...evet evet sadece işim garanti olsun diye 40 000 tl borç harç para bulup işimi garantiye aldık....şu an haftada 45 saat derse giriyorum motor gibi ders anlatıyorum popülerliği kaybetmemek için geleceğim yok mecburen de gelecek kurabilmek için gece saat 10 a kadar her akşam özel derse gidiyorum...şubat tatili5-6 gün yaz tatili yok gibi birşey kuslar devam hafta sonu yok öğle arası olmadan 2 günde 20 saat ders...millet para veriyorum diyo seni satın alıyor....eşim de şu an ardahan göle nin bir köyünde çalışıyor eylül de atandı 2 yıldır kpss ye çalışıyor(zaten 2 yıllık evliyim) atandı -40 ları düşmeyen bir yere...gittim lojmanı tamir ettim durulacak hal yok 7000 - 8000 tl param gitti geçen ay 1000 tl benzin ödedim oraya git gel den...eşimin maaşı kömüre gitti sene boyunca ve de benim oraya gezmeme...mecbur geziyorsun cahil yer köy yeri başı boş bayan öğretmen kimsesi yok demesinler diye gidip köyde geziyorum ki millet bu bayanın eşi var gelip gidiyor desin diye bu sene 20 000 tl ye yakın poaramız gitti ve ne oldu biliyon mu kardeş bu şerefsizlere ankaraya kadar sordurduk şubatta atama var mı diye yok denildi ama aralıkta eşimden çok düşük puanlılar artvine atandılar bizimki 2 yıl orada....abi bana ne deme sakın öğretmenlerin hemen hepsinin böyle hikayeleri vardır...aptal öğretmen çok mu çok haklısın...ama mesela cahil lise mezunu sadece günde 5 defa ezan okumaktan başka bir işi olmayan bir imam 1890 tl maaş ile işe başlıyor imamlıktan haberi yok arkalarından bile çoğunun namaz kılınmaz!!!ama tayyip e kayıtsız şartsız oy basar!!!ama öğretmenler her zaman adaletsizliğe isyan eder adaleti öğretir öğrencilere herkese...olayın ve de bu düşünce tarzının ortaya çıkarılmasının temel sebebi budur kardeş...senden ricam o yorumu kaldırman kaldırmasan da canın sağolsun elbet ama sistem bunun böyle yapılarak milletin birbirine düşürülmesini istiyor... buna hizmet etmemek için yoksa haklısın okulda çalışan arkadaşlarım var ulan 5 günde 15 saat derse girmiş cuma akşamı çıkışta of ya öldük bittik hafta sonu geldi bi dinlenelim ya offfff be...diyor adamlar ben ise o dediği ana kadar 25 saat derse girdim ve onun dinleneceği c.tesi pazar 2 günde de 20 saat daha gireceğim.....anlıyon demi burakım milli eğitimdekiler tam sopalık doğru...ama bu gözle baktığımız için eğitimin içine ettiler...ya kardeş başımızdaki m.e.bakanı bile tez hırsızı cezalı bir adam...yanlış anlama okulda şu an işini yapmayan aptal bir sürü genç-yaşlı öğretmen var ama kutuplaşmayalım kardeş olur mu:) kafanı şişirdim hakkını helal et yarın sabah 10 saat akşama da 3 saat toplamda yarın 13 saat dersim var eve 10 da eve gelecem yatacam 12 de...sabah 5 de kalkıp 200 km yola eşimin yanına gidip ertesi sabah 200 km ilçedeki şubede derse girip gece 40 km artvin merkeze gelip 3 saat de akşam dersine girecem....yine 10 da evde olacam...özel hayatım sadece bu forum:)kal sağlıcakla genç operatör kardeşim benim...anlayacağın öğretmenlerin bir de hakkını alamamış benim gibi mat.bölümünü dereceyle bitirmiş ama mal gibi çalışan bir kısmı da var:)

arkadaşlar burak kardeşin de üzerine fazlaca yüklenmeye gerek yok türkiyede herkes mutsuz...herkes çok ağır çalışıyor ve de herkes iş yükünden bıkmış...tayyip bey de yol göstererek %3 ün üzerini kapamak için milletin birbirine düşmesini sağlayacak yorumlarda bulunup izliyor...

anlıyorum burakcım...allah kolaylık versin...kardeş anlıyorum iş şartların zor doğru...bu gün hükümet zammı yapmayınca milleti birbirine düşman etmeye çalışıyor burakım dolayısıyla kendi kurtuluyor üzerindeki baskıdan ve de bir nevi insanların senin gibi düşünmesini sağlayarak işin içinden çıkarak izlemeye geçiyor kardeş...bide genç yaşta bu denli zor işler adamı sıkar burakım bilirim sen de biraz sıkılmışsın...kardeş bak ben lise matematik öğretmenliğinden mezunum...tıp fakültesine yakın puan aldım ve tutturamayınca mat.öğrt.gittim...diyeceksin abi ne var bunda bak kardeş bizim bölümden mezun sayısı şu an bile 400 kişi civarlarındadır mezun olduğum yıla kadar yılda 2000 e yakın mat.öğretmeni atanıyordu açık ta bir hayli fazla idi...benim mezun olduğum sene bu oran 150 ye düştü birden ve de bu vatan haini tayyip ne yaptı biliyon mu 10 tane soru yapıp fen edebiyat fakültesi matematik bölümündekilere dedi ki siz de aynı öğretmenliğini okuyanlarla eşit haklara sahipsiniz....ve de onların mezun sayısı bir anda yaklaşık 10 000 kişi....ve sonuç o 150 kişiye müracaat eden yaklaşık 11 000 kişi oldu bizim ağzımıza etti....tek maaşlı gariban borçlu bir babanın çocuğu olan ben mecburen sigortasız ayda 700 tl ye 50 saat dersanede derslere girmeye başladım sonumuz belirsizce ve de umutsuzca kardeş.......9 yıllık öğretmenim ve de bu dersaneye geçen sene 40 000 tl para vererek ortak oldum abicim ve kaç tl maaş alıyorum biliyon mu 1800 tl...evet evet sadece işim garanti olsun diye 40 000 tl borç harç para bulup işimi garantiye aldık....şu an haftada 45 saat derse giriyorum motor gibi ders anlatıyorum popülerliği kaybetmemek için geleceğim yok mecburen de gelecek kurabilmek için gece saat 10 a kadar her akşam özel derse gidiyorum...şubat tatili5-6 gün yaz tatili yok gibi birşey kuslar devam hafta sonu yok öğle arası olmadan 2 günde 20 saat ders...millet para veriyorum diyo seni satın alıyor....eşim de şu an ardahan göle nin bir köyünde çalışıyor eylül de atandı 2 yıldır kpss ye çalışıyor(zaten 2 yıllık evliyim) atandı -40 ları düşmeyen bir yere...gittim lojmanı tamir ettim durulacak hal yok 7000 - 8000 tl param gitti geçen ay 1000 tl benzin ödedim oraya git gel den...eşimin maaşı kömüre gitti sene boyunca ve de benim oraya gezmeme...mecbur geziyorsun cahil yer köy yeri başı boş bayan öğretmen kimsesi yok demesinler diye gidip köyde geziyorum ki millet bu bayanın eşi var gelip gidiyor desin diye bu sene 20 000 tl ye yakın poaramız gitti ve ne oldu biliyon mu kardeş bu şerefsizlere ankaraya kadar sordurduk şubatta atama var mı diye yok denildi ama aralıkta eşimden çok düşük puanlılar artvine atandılar bizimki 2 yıl orada....abi bana ne deme sakın öğretmenlerin hemen hepsinin böyle hikayeleri vardır...aptal öğretmen çok mu çok haklısın...ama mesela cahil lise mezunu sadece günde 5 defa ezan okumaktan başka bir işi olmayan bir imam 1890 tl maaş ile işe başlıyor imamlıktan haberi yok arkalarından bile çoğunun namaz kılınmaz!!!ama tayyip e kayıtsız şartsız oy basar!!!ama öğretmenler her zaman adaletsizliğe isyan eder adaleti öğretir öğrencilere herkese...olayın ve de bu düşünce tarzının ortaya çıkarılmasının temel sebebi budur kardeş...senden ricam o yorumu kaldırman kaldırmasan da canın sağolsun elbet ama sistem bunun böyle yapılarak milletin birbirine düşürülmesini istiyor... buna hizmet etmemek için yoksa haklısın okulda çalışan arkadaşlarım var ulan 5 günde 15 saat derse girmiş cuma akşamı çıkışta of ya öldük bittik hafta sonu geldi bi dinlenelim ya offfff be...diyor adamlar ben ise o dediği ana kadar 25 saat derse girdim ve onun dinleneceği c.tesi pazar 2 günde de 20 saat daha gireceğim.....anlıyon demi burakım milli eğitimdekiler tam sopalık doğru...ama bu gözle baktığımız için eğitimin içine ettiler...ya kardeş başımızdaki m.e.bakanı bile tez hırsızı cezalı bir adam...yanlış anlama okulda şu an işini yapmayan aptal bir sürü genç-yaşlı öğretmen var ama kutuplaşmayalım kardeş olur mu:) kafanı şişirdim hakkını helal et yarın sabah 10 saat akşama da 3 saat toplamda yarın 13 saat dersim var eve 10 da eve gelecem yatacam 12 de...sabah 5 de kalkıp 200 km yola eşimin yanına gidip ertesi sabah 200 km ilçedeki şubede derse girip gece 40 km artvin merkeze gelip 3 saat de akşam dersine girecem....yine 10 da evde olacam...özel hayatım sadece bu forum:)kal sağlıcakla genç operatör kardeşim benim...anlayacağın öğretmenlerin bir de hakkını alamamış benim gibi mat.bölümünü dereceyle bitirmiş ama mal gibi çalışan bir kısmı da var:)

kolay gelsin gökhan hocam.dershanenin ızdırabını da bilirim.2 ,5 yıl çalıştım ve biz matematikçiler için dershanecilik ölüm boş bir anımız olmuyor.karşılıgında ise aldığım ayda 200 tl idi ki hala o paradan dershanede alacağım var..baktım olmuyor kpss dediler girdik kazandık halimize şükür.ama keşke mebte ki öğretmenler diyerek genelleme yapmasaydın hocam.işini hakkıyla yapmayanı elbetteki tasvip etmiyor kınıyoruz.ama ne olursa olsun yaptığımız iş küçümsenecek itibarsızlaştırılacak bir şey değil benim anlatmak istediğim buydu konuyu açarak.ama maalesef olay sadece maaş boyutunda saplandı kaldı..

kolay gelsin gökhan hocam.dershanenin ızdırabını da bilirim.2 ,5 yıl çalıştım ve biz matematikçiler için dershanecilik ölüm boş bir anımız olmuyor.karşılıgında ise aldığım ayda 200 tl idi ki hala o paradan dershanede alacağım var..baktım olmuyor kpss dediler girdik kazandık halimize şükür.ama keşke mebte ki öğretmenler diyerek genelleme yapmasaydın hocam.işini hakkıyla yapmayanı elbetteki tasvip etmiyor kınıyoruz.ama ne olursa olsun yaptığımız iş küçümsenecek itibarsızlaştırılacak bir şey değil benim anlatmak istediğim buydu konuyu açarak.ama maalesef olay sadece maaş boyutunda saplandı kaldı..
aslında demek istediğimi yanlış anladın seçkin hocam...meb de öğretmen olup işinin hakkını vermeyen veremeyen bir çok öğretmen var... ya adam eğitim fakültesi bitirmiş ama asosyal insanların karşısına çıkamıyor çıkınca önüne bakıyor e peki neden öğretmen oldun???öğretmenlik bir sanattır ve de sanatçı olmayan bir sürü öğretmen var tek farkı dersaneler kapı dışarı ediyor ama m.e.b edemiyor ama bunu öğretmenliğe monte edersem ben de vijdansızlık yaparım hangi devlet dairesine gidersen git angut bir sürü memur var...yüzüne bakmaz...seni dinlemez...şimdi tüm işi öğretmenler yatıyor a getirmek de elbette vijdansızlıktır...benim bir sözüm vardır '''BİR AİLENİN EVDE TERBİYE EDEMEDİĞİ TERBİYESİZ AHLAKSIZ VELEDİNİ OKULDA ÖĞRETMEN TERBİYE ETMEK İÇİN SAÇINI BAŞINI YOLAR'''kesinlikle okullardaki öğretmenlerimize laf yok ama bu şartlar altında resmen harp vererken haftada 4 saat derste konusunu anlatamayarak konuda geri kalan matematikçilerin öğrenciler le haber gönderip''dersanede öğretmeninize söyleyin beni takip etsin konularda ileri gitmesin'''laflarından o kadar bıktım ki bir ikitane evde kalmış bayan öğretmen var burda yani karşıma çıksalar tokat yiyecekler benden canımızı boğazımıza getirdiler hani....öğretmenlerin maaşı enaz 3000 tl olmalıdır ki itibarı artsın....göreve yeni başlamış cahil bir imam 1900 tl ile işe başlıyor,yeni memur polisler 2500 ün üzerinde maaş alıyor...2 yıllık mezunu normal memur öğrencim var ya 1800 tl maaş alıyorlar...adliyeye geçen sene lise mezunu salak bir öğrencim atandı 2000 e yakın maaş alıyor daha ne diyeyim ya...eşim de öğretmen yeni atandı 1560 tl alıyor...ek ders ortalama yılda 1650 tl...cahil olmak varmış memlekette...hep babama kırgınım beni neden imam hatip e göndermedi diye...

aslında demek istediğimi yanlış anladın seçkin hocam...meb de öğretmen olup işinin hakkını vermeyen veremeyen bir çok öğretmen var... ya adam eğitim fakültesi bitirmiş ama asosyal insanların karşısına çıkamıyor çıkınca önüne bakıyor e peki neden öğretmen oldun???öğretmenlik bir sanattır ve de sanatçı olmayan bir sürü öğretmen var tek farkı dersaneler kapı dışarı ediyor ama m.e.b edemiyor ama bunu öğretmenliğe monte edersem ben de vijdansızlık yaparım hangi devlet dairesine gidersen git angut bir sürü memur var...yüzüne bakmaz...seni dinlemez...şimdi tüm işi öğretmenler yatıyor a getirmek de elbette vijdansızlıktır...benim bir sözüm vardır '''BİR AİLENİN EVDE TERBİYE EDEMEDİĞİ TERBİYESİZ AHLAKSIZ VELEDİNİ OKULDA ÖĞRETMEN TERBİYE ETMEK İÇİN SAÇINI BAŞINI YOLAR'''kesinlikle okullardaki öğretmenlerimize laf yok ama bu şartlar altında resmen harp vererken haftada 4 saat derste konusunu anlatamayarak konuda geri kalan matematikçilerin öğrenciler le haber gönderip''dersanede öğretmeninize söyleyin beni takip etsin konularda ileri gitmesin'''laflarından o kadar bıktım ki bir ikitane evde kalmış bayan öğretmen var burda yani karşıma çıksalar tokat yiyecekler benden canımızı boğazımıza getirdiler hani....öğretmenlerin maaşı enaz 3000 tl olmalıdır ki itibarı artsın....göreve yeni başlamış cahil bir imam 1900 tl ile işe başlıyor,yeni memur polisler 2500 ün üzerinde maaş alıyor...2 yıllık mezunu normal memur öğrencim var ya 1800 tl maaş alıyorlar...adliyeye geçen sene lise mezunu salak bir öğrencim atandı 2000 e yakın maaş alıyor daha ne diyeyim ya...eşim de öğretmen yeni atandı 1560 tl alıyor...ek ders ortalama yılda 1650 tl...cahil olmak varmış memlekette...hep babama kırgınım beni neden imam hatip e göndermedi diye...

biliyorum gökhan hocam dershanede çalışırken bu tür haberler bana da geliyordu.anlamadım diyen öğrenciye dershanede anlatsınlar diyenler..maalesef bu türler yüzünden genelleme yapılıyor ve bizlerde arada kaynıyoruz.ilk dönem bakanlık müfettişi geldi dersime girdi planlarıma baktı dediki : derste etkinlik yap meb kitabını kullan.meb kitabını görmüşsündür öğrenciye ne verebilir.bende etkinlik yaparsam müfredatın yetişmeyeceğini öğrencinin ise hocam etkinliği boşverin bize sorular nasıl kısa yoldan çözülür onu anlatın bana ygs lys de bunlar lazım dediğini söyledim.müfettiş ne dese begenirsin: öğrenci konuyu dershanede de öğrenir sen etkinliğini yap...bu bağlamda meb kendiyle okadar çelişiyorki dediklerini yapsak müfredat yetişmeyecek yapmasak denetlemelerde soruşturma geçireceğiz..ve mebte okadar çok gereksiz evrak işi varki adamı öldürüyor.bu baglamda dershaneciliği özledim desem yalan olmaz....maaş baglamında ise olay öyle bir hale geldiki işte görüyoruz söylenen:mesele fakülte bitirmek değil maaşı iyi olan bir bölüm seçmek!! aslında bi noktada da haklı bir düşünce..5 yıl lise mat öğrt liği okuyacağıma liseyi bitirip atansaydım ya da 2 yıllık bir fakülteyi hem üniversitede harcadığım paralar yanıma kar kalacaktı hem iş hayatına daha erken atılacaktım hem daha çok maaş alacaktım....ben küçük bir ilçede görev yapıyorum inanmayan olabilir ama okulumuz hizmetlisi benden çok maaş alıyor ve oğluda bizim okulda..maaşlarımızı yapan mutemedin oğluda bizim okulda yani öğrenciler hizmetliden düşük maaş aldığımızı biliyor ve dalga konusu olarak bize söylüyorlar.tüm bunlara rağmen ise en az çalışan biz oluyoruz nedense.maaş mevzuundan çok bizleri üzen bu.dershanede çalışırken ise 200 tl idi aylığım öğrenciler ise branşa göre kıyaslama yapıp en çok çalışanlardan birisi olduğumuz için maaşımızın çok yükek olduğunu sanıyorlardı :)

Geri
Üst Alt