Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni fiyat listesi Haziran 2020

ÖTV oranlarının düşeceğini düşünmüyorum, en fazla ÖTV matrahlarında değişiklik olur. (örneğin 120.000 TL den sonra %60 lık dilime geçiliyor, bunu 130-135 bine yükseltebilirler)

Bunlar nasil fiyatlar

Milletin alim gücü bunun ceyregine dusmus durumda saf fiyati 116 bin vergi otv kdv ekle babam ekle arac olmus 207 bin ispanya ve almanyadaki satis fiyati 22 bin euro yani bu insanlarin kendi ulkesinde 22 bin birim para iken vergili vs fiyati bizde 207 bin birim para bilmem kac kati siz dusunun

Bu fiyatlara bu arabalar yazık günah. Şubat sonunda sıfır leon almıştım 159bin tlye 1.5 150 beygir dsg style. Şimdi 187bin tl liste fiyatı. Vallahi yazık günah ya bu para. Milletin 22bin birim para ödediği arabalara ödediğimiz paralara bakın. Bakalım yerli üretim olacak olan Togg'u 30bin tlye satacaklar mı? İmkansız.

Şu an aracı olanlar satıp üstüne krediyle bir şekilde alıp sıfır tutkusunu sürdürebilir. Ancak hiç aracı olmayıp sıfır alacak olanlar için gerçekten çok sıkıntılı bir durum.

Öte yandan Türkiye de artık çıkan fiyatlar inmez.. taa ki ciddi anlamda ekonomide sıkıntı olmadığı sürece sıfır alma olasılığı gün be gün azalıyor..

Son düzenleme:
Bu fiyatlara bu arabalar yazık günah. Şubat sonunda sıfır leon almıştım 159bin tlye 1.5 150 beygir dsg style. Şimdi 187bin tl liste fiyatı. Vallahi yazık günah ya bu para. Milletin 22bin birim para ödediği arabalara ödediğimiz paralara bakın. Bakalım yerli üretim olacak olan Togg'u 30bin tlye satacaklar mı? İmkansız.

Ustadim bu is vestelin yerli telefon uretmesine benzer. Vestel telefon uretti satamiyorum diye sikayet etti iki defa yurtdisi urunler (telefonlar) vergi yedi. Akla zarar vergiler hemde... Kimse heveslenmesin togg ucuz olur diye. Hicte ucuz olmaz. Olmadigi gibi satilmazsa yurtdisi araclar ekstradan vergilendirilir. Maalesef isin kolayi bu. Mecburiyet olan arabayi dahi bu devirde LÜKS TÜKETİM olarak goren bir yapimiz var...

Allah herkesin yardımcısı olsun.
Ben aracımı bu sartlarda degistiremiyorum Allah değiştirecek olanlara yardım etsin.

Çok zor bir durum araç piyasası kötü ama 2.el araç piyasası da aynı şekilde bizden kaynaklanıyor adam arabayı 120bin e almış 170 bin istiyor neymiş araç fiyatı artmış
Yani biraz bizim de suçumuz var bu işleyişte o yüzden araç alacaklara allah kolaylık versin satan kişi de biraz vicdanlı davransın

Geri
Üst Alt