Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni EDS Sistemi!!!

Pascal

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
2,570
Yaş
41
arkadaşlar daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama siz yine de dikkatlice okuyun!!!

İstanbul Belediyesi ve ona bağlı kuruluş olan İSBAK A.Ş. tarafından elektronik denetleme sistemi ile ilgili hız tespiti konusunda yeni bir uygulama başlatılmıştır.

Daha önceki uygulamalarda eds sistemine ait kameranın bulunduğu noktada ki hızınız tespit ediliyor ve eğer limit üzeri ise ceza düzenleniyordu. Kullanıcı EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) noktasına yaklaştığınızda hızını düşürüp limit dahilinde geçiş yaptığında ceza uygulanmıyordu.

Yeni hız tespit sisteminde ise şehir içi hız limitleri, aracın "A noktası" ile "B Noktası" arasındaki mesafeyi katettiği (geçiş) süre ölçülerek ortalama hızınız alınıyor ve eğer limit üstünde ise ceza uygulması yapılıyor. Yani 2 eds arasındaki ortalama hız limitiniz baz alınıyor ve eds noktasında ki yavaşlamanız ve belirlenmiş hız limitine hı zınızı düşürmeniz hiç bir işe yaramıyor.

Aşağıda ekli bulunan 2 dosyada Ataköy sahilyolu ve Sarıyer Çayırbaşı'nda yapılan 2 uygulamayı fotoğraflı olarak görebilirsiniz. Bu uygulama İstanbul genelinde bir çok noktada yapılmakta olup uygulama noktaları çoğaltılmaktadır. Tabii gelecekte otoyollarda da giriş gişesi ile çıkış gişesi arasındaki mesafeyi katetme süresi de baz alınacak demektir.

50 km/hz sınırının aşılmasında ortaya çıkan trafik para cezaları şu şekildedir;
• 50 km/hz üzerine %30 oranına kadar aşıldığında 130,00 TL trafik para cezası gelmektedir.
• 50 km/hz üzerine %30 oranın üzerine çıkıldığında 270,00 TL trafik para cezası gelmektedir.
 
ozaman yöneticilerimizden gereğinin yapılmasını arz ederim :)
 
bana bugün bitane geldi. ortalama 91 diye yazmış... :p :p :p
 
bana daha geçen hafta geldi, mümkünse bir daha gelmesin hiç sevmedim:eek:
 
ben artvine taşıncam orada bu muhabbetler yok :D
 
atakoy ve sariyerden baska nerelerde var bu sistem? bilelim de ona gore hareket edelim.
 
Geri
Üst Alt