Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yedek depo hk. bilgisi olan..?

Depo aralıkları o şekilde eşit değildir. Mesela deponuzu doldurduğunuz zaman bir süre yerinden oynamaz. Işık yandığı zaman ibre neredeyse dibe gelmek üzeredir. Ama tüm depoyla yapılan yolun neredeyse 6'da 1'i kadar yol gider.
Ayrıca benzin ibresinin durduğu yer ortalama yakıt tüketiminize göre değişiklik gösterir. Ortalama yakıt tüketiminiz 25lt/100km gibi bir değerse ibre daha aşşağıda, 5lt/100km ise daha yukarıda duracaktır. Halbuki depodaki benzin miktarı aynıdır.

Yeni ibizalarda benzin göstergesi dijital, hiç bi yeri oynamıyor göstergenin kullanıma göre, anca lamba söndürüyor :D Ama analog olanlarda olabilir bu. Böyle birşeyi sanıyorum ki gözlemledim. Yolda giderken yarım deponun biraz altına iniyor mesela gazlarken ama sakin kullanmaya başlayınca yarım depo civarına çıkıyor tekrar.

Bilgiler için teşekkürler..geçen arkadaşlarla öyle bi konusu geçtide sorayım dedim sizlerede..yoksa ben tabanca atınca doldurmuyorum zaten üstüne fazlalık...

Yeni ibizalarda benzin göstergesi dijital, hiç bi yeri oynamıyor göstergenin kullanıma göre, anca lamba söndürüyor :D Ama analog olanlarda olabilir bu. Böyle birşeyi sanıyorum ki gözlemledim. Yolda giderken yarım deponun biraz altına iniyor mesela gazlarken ama sakin kullanmaya başlayınca yarım depo civarına çıkıyor tekrar.
Göstergenin dijital ya da analog olması ölçümle veya ölçü ile alakalı bir durum değil. O sadece gösterge. Ayrıca dijital gösterge, analoga göre daha az hassastır.

yedek depo diye bir şey yok. sadece malına zarar veriyorsn başka hiç bir işe yaramıyor.

ibre ise çok ilginç bir mevzu. golfte mesela ilk çeyrek 350 km kadar giderdi geri kalanıda 300 350 :D leonda ilk çeyrek 250 gidiyor leonun deposunun şekli daha düz sanırsam zira kalanıda 350 400 arası gidior. yani o olay tamamen deponun şekli ile alakalı. konik şekilli olanlarda şamandıra uzun süre yüksek seviyede kalıyr sonra birden düşmeye başlıyor.

Göstergenin dijital ya da analog olması ölçümle veya ölçü ile alakalı bir durum değil. O sadece gösterge. Ayrıca dijital gösterge, analoga göre daha az hassastır.

normal, 1/8 1/8 gösteriyor dijital olan. 1/8 1/8 gösterdiği için de öyle ufak oynamaları görmüyorum ben.

ben Kırıkkaleden uzun yola çıkarken ağzına kadar doldururdum yavaşşşş yavaşşşş. 250km boyunca ibre kıpırdamazdı bile yerinden :D

faruk abi sanırım makyajlılarda depo farklı. 80 km yi geçince ibre düşmeye başlıyor :)

Geri
Üst Alt