Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yardim!Arabaya alci bulasmis!!

ylmz26

Kayıtlı Üye
Herkese selam.maalesef bir sikintim var.dün anlamagigmiz bir sekilde abimin arabasinin sol lastikleri ve camurluklari alci olmus!araba da siyah olunca damali bayrak gibi gözüküyor!bu alcilari cikarmanin bir yolu var midir?ne yapmak gerekir?acil fikirlerinizi bekliyorum.

NOT:yanlis yere actiysam tasinabilir

walla bence sıcak su ıle bıraz yumusatmaya calıs sonra boyaya zarar vermeyen tıner ıle bıraz bısıler yapabılırsın.

boyaya tiner vurmak hiçde akıllıca değil, yanlış bir tiner seçersen boyayı çözmeye çalışır. bu çözücü kimyasalı bilmeden direk tiner diye isteme.

kabasını ince ince temizle kalankısmı su ile yumuşatarak süngerle ovala çıkar birşeyde kalmaz

suyla biraz yumuşat bencede
ondan sora dokulur alcı zaten ıslanınca kendını bırakan bişey

suyla biraz yumuşattıktan sonra tazyikle alçılar çıkar diye düşünüyorum

temizleme tineri var boyanın üstünden temizleyen..
boyacıların çelik dedikleri levha ile kabasını aldıktan sonra temizleme tineri gerisini halleder..

doğru tineri alırsan hiç bişi de olmaz..
ben 3-4 defa kullandım hiç bişi olmadı..

basınçlı su en pratik en kolay en kısa süreli çözüm en yakın basınçlı su olan petrole gidip 1 TL ile çalışan makineye 1TL attıgında 5 dk da tamamdır:)

ben tınerını sureklı kullanırım bole boya ıslerınde sentetık alırsan mahfeder selulozık alıp onuda cok surmucen ama.ama yınede ııcearasıtr derım.

Herhangi bi yıkamacıya götür onlar yıkama aşamasında böyle şeyleri hallediyolar zaten görünce.. :)

Geri
Üst Alt