Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yag çubuğu.

cnyd43

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba. Hayırlı ramazanlar. Bugün arac soğuk iken, aldigimdan beri ilk defa merak edip yag seviyesine bakayim dedim. Yag çubuğunu yukariya doğru çektim. Cekerken zorlanarak sıkı bir sekilde cektigim çubuk geriye takarken çok gevşek bir sekilde yerine oturdu. Suan hala bol duruyor.Eskisine oranla çok daha rahat yerinden çıkıyor. Bilmeden birşey mi yaptım diye korkuyorum. Sizce nolmus olabilir. Çalıştırıp biyere gitmeye korkuyorum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

O kısımda mıknatıs var galiba TDI benim aracım serbest bir şekilde çıkmıyor takarkende serbest bir şekilde takilmiyor.Ama sen takip çıkardığında yumusadigini söylüyorsun bir sorun olabilir sende.

herşey normal kafaya takılcak bir sorun teşkil etmiyor...asılırken sert hissi takarken gevsek hissi hep vermiştir...ayrıca aklınızda bulunsun yağ değişimlerinde vakkumla cubuk bölgesinden cektirin ...tıpa açmak tarih oldu traktör mü bu :)

herşey normal kafaya takılcak bir sorun teşkil etmiyor...asılırken sert hissi takarken gevsek hissi hep vermiştir...ayrıca aklınızda bulunsun yağ değişimlerinde vakkumla cubuk bölgesinden cektirin ...tıpa açmak tarih oldu traktör mü bu :)
Eyvallah üstad. insaallah bir sıkıntı yoktur. Birdaha denedim motor sicakken cektirdigimde sıkı motor sogukken cektirdigimde gevşek çıkıyor.

diyelim ki yağ değişimine daha süre var ve önceki eklenen yağ marka ve nosunu bilmiyoruz.yağda eksiklik varsa 1-2 lt hangi yağ ilave etmeliyiz? sorun olurmu?

Eyvallah üstad. insaallah bir sıkıntı yoktur. Birdaha denedim motor sicakken cektirdigimde sıkı motor sogukken cektirdigimde gevşek çıkıyor.

motor sıcakken demir genleşme yoluyla şişer ..sogukken
diyelim ki yağ değişimine daha süre var ve önceki eklenen yağ marka ve nosunu bilmiyoruz.yağda eksiklik varsa 1-2 lt hangi yağ ilave etmeliyiz? sorun olurmu?
yağın kimyası bozulur karışım olur...sağlıklı olur olmaz tecrübemiz hiç olmadı...bişi olmaz deriz vebali kötü sonuclar doğurabilir...şüphe varsa motor yağını komple değiştirin içiniz rahat olsun...shell helix 5/30 bunu da cok övüyolar doğalgazdan üretiliyor

KILAVUZDAN ALINTILAR:

Motorun düzgün çalışması ve uzun ömürlü olması için yüksek kalitede yağ kullanılması gerektiğinden, yağ doldururken veya değiştirirken sadece VW standartlarına uygun yağ kullanın.

Olağanüstü durumlarda motor yağ seviyesi çok düşükse ve aracınıza uygun yağ bulamıyorsanız ACEA A2 veya ACEA A3 (benzinli motor) veya ACEA B3 veya ACEA B4 ( dizel motorlar) teknik özellikleri ile uyumlu yağdan küçük bir miktar doldurabilirsiniz (0,5 l'ye kadar).

Yağ seviyesi A alanının (üst seviyenin) üzerindeyse, motoru çalıştırmayın. Bu motor ve katalitik konvertör hasarına neden olabilir. Yetkili bir servise başvurun.

Yağ seviyesi asla A alanının (üst seviyenin) üzerinde olmamalıdır. Aksi takdirde yağ karter havalandırmasından çekilebilir ve egzoz sistemi aracılığıyla havaya karışabilir.

Geri
Üst Alt