Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Passat vs Opel İnsignia

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bende ufak bır gıcırtı vardı 10 dakkada hallettırdım ogunden berı cıt yok... opelınde en sevdıgım yanı 10 aracın bırınde gostergelerın sonup abuk subuk yanması ( FM , tuketım , derece gostergesı)
ama ınsıgnıanın ıcıde cok fena sankı ucak kaldırcaz on kolsolda yuz tane dugme var...

yol bilgisayarının nasıl açıldığını oradaki elemanlar bile zor buldu. ergonomi çok kötü seviyelerde.

yol bilgisayarının nasıl açıldığını oradaki elemanlar bile zor buldu. ergonomi çok kötü seviyelerde.

Her markanın kendine has özelliği var. Corsa'larda tepe lambasını açmakta farklı mesela. Honda'da yol bilgisayarını açmakta farklı. Seat'a alıştıktan sonra, Opel'e anında alışmanız beklenemez. İlk defa elektrikli koltuğa oturan birisi nasıl koltuk ayarı yapmakta zorlanıyorsa, buda ona benzer birşey. Kötü bir özellik değil bence.

ayberkcim bir iç aydınlatma lambasının açılması kapanması özelliğinin farklı olmasını anlayabilirim ama yol bilgisayarını AÇMAK ne demek yahu :) kontağı çevirdiğin an otomatik devreye girmesi gereken bir donanımdır.

ayberkcim bir iç aydınlatma lambasının açılması kapanması özelliğinin farklı olmasını anlayabilirim ama yol bilgisayarını AÇMAK ne demek yahu :) kontağı çevirdiğin an otomatik devreye girmesi gereken bir donanımdır.
İşte demek istediğim, markaların belirli alışkanlıkları var. Mesela, bende yol bilgisayarımın, her kontağı tekrar açışımda, son bıraktığım menüden açılmasını isterim. Ama her seferinde saat menüsüne dönüyor. Buda bana göre bi eksiklik.

İşte demek istediğim, markaların belirli alışkanlıkları var. Mesela, bende yol bilgisayarımın, her kontağı tekrar açışımda, son bıraktığım menüden açılmasını isterim. Ama her seferinde saat menüsüne dönüyor. Buda bana göre bi eksiklik.

bu benim gözümde bir ergonomi kusurudur. o aracı belki hergün farklı kişi kullanıcak bunu mühendisler bilemez kalkıpta alakasız yerlere heleki yol bilgisayarını açmak gibi bir özelliğe sahip (nitekim onu açma düşüncesi bile en baştan faul mantık dışı bir düşünce) ve ufacık bir düğme koymaları bir ergonomi kusurudur. bir araç üretilirken o araca alışkın olmayanlarında bineceği kullanacağı göz önünde tutularak tasarlanmalı.
işte bu yüzden bir kusurdur benim gözümde.

bu benim gözümde bir ergonomi kusurudur. o aracı belki hergün farklı kişi kullanıcak bunu mühendisler bilemez kalkıpta alakasız yerlere heleki yol bilgisayarını açmak gibi bir özelliğe sahip (nitekim onu açma düşüncesi bile en baştan faul mantık dışı bir düşünce) ve ufacık bir düğme koymaları bir ergonomi kusurudur. bir araç üretilirken o araca alışkın olmayanlarında bineceği kullanacağı göz önünde tutularak tasarlanmalı.
işte bu yüzden bir kusurdur benim gözümde.
Şöyle düşünelim. Dünyadaki araçların çoğu şahsi araçlar. Şahsi derken, tek bir kişi ya da bir ailenin kullandığı araçlar. Sürekli başka sürücülerin kullandığı araçlar ancak kısa dönem kiralanan araçlarda olabilir.
Mühendis bu özelliği tasarlarken, %80'lik dilimi mi yoksa %20'lik dilimi mi göz önünde bulundurmalı? Aynı şunun gibi. Dünyada engelli insanlarda var . Neden normal araçları engelliler kullanamıyor? Passat'ın ya da herhangibir aracın hem engelli, hem normal bir insan kullanımına uygun olması bir eksiklik değil mi size göre?
Başka bir örnek vermek gerekirse, her aracın gaza, frene tepkisi de aynı değildir. Bu daha büyük bir ergonomik kusur olmalı. İnsanlar bu yüzden kaza yapabilir. Ama yol bilgisayarını açma düğmesini bulamadı diye kaza yapmaz.

arkadaslar ben arabadan anlamıyorum kullanmayıda bılmıyorum sadece sunu merak edıyorum yunus emre leon almadan once leona yuklenıyordun sımdı aldıktan sonra baska konusuyorsun bu bır soru ısaretı bırakın opel ınsıgnıa kotu olsun herkes almasın o ayrıcalık bızde kalsın

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

Leon'mu 5 para etmez?

2006 yılında ılk cıkan leonlardan alan arkadaslarım var cok kısa surede satıp kutuldular farklı markalara gectıler bır tanesınde sıfır opel vectraya gectı bır dıgerı honda bır dıgerı mercedes vıto aldı bu ınsanlar sıfır aldıkları araclardan cok kısa surede kurtulmaya baktılar en son satılan 2006 model ve daha 15000 km ıdı bu kadar kısa surede ınsanın canına tak dedırtmıs mesela adnan leon almak ıcın yanıp tutusuyordu gıttı opel astra aldı ıstersen bır sor bırgun leon almadım dıye pışman olmus mu?bu arada senınle bırgun msnde konusalım

---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

doukan goodyear ug7 kışlıkları taktığımdan beri leonumu ayrı sevmeye başladım kullandığım insigniaların alayından daha yumuşak bir araç oldu.. lastik arabanın karakterini değiştiriyor valla.

opel ve almanya ıle ılgılı bırsey yazdım cevap gelmemıs herhalde o konuyu çalışcagın zaman elektrıkler kesıldı galıba yunus emre
ayberke yuklenıyorsunuz yerı gelıyor kendı ısıne gelene cevap verıyorsun dıye ama goruyorum kı sende ısıne gelene cevap verıp ısıne gelmeyene cevap vermıyorsun

arkadaslar ben arabadan anlamıyorum kullanmayıda bılmıyorum sadece sunu merak edıyorum yunus emre leon almadan once leona yuklenıyordun sımdı aldıktan sonra baska konusuyorsun bu bır soru ısaretı bırakın opel ınsıgnıa kotu olsun herkes almasın o ayrıcalık bızde kalsın

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

2006 yılında ılk cıkan leonlardan alan arkadaslarım var cok kısa surede satıp kutuldular farklı markalara gectıler bır tanesınde sıfır opel vectraya gectı bır dıgerı honda bır dıgerı mercedes vıto aldı bu ınsanlar sıfır aldıkları araclardan cok kısa surede kurtulmaya baktılar en son satılan 2006 model ve daha 15000 km ıdı bu kadar kısa surede ınsanın canına tak dedırtmıs mesela adnan leon almak ıcın yanıp tutusuyordu gıttı opel astra aldı ıstersen bır sor bırgun leon almadım dıye pışman olmus mu

benimde opel astrası durmadan yolda kaldığı için ilk çıkan hatta ruhsatta 2005 model yazan leon dan alan arkadaşımın aracı 80.000 km ye geldi ve daha arabada tık yok.ayrıca bi ara hatırlıyorum adnan arkadaşımız opel ini satıp leon almak istiyodu.yanılmıyosam yazın.eğer yanlış hatırlıyosam kusura bakmasın tabiki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt