Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Golf IV - Air Ride

Benimki gibiden kastın video'da gördüklerini yapmak ise bahsettiğim en ucuz sistem ile de yapabilirsin.
O da tahmini her şey dahil yaklaşık 5 bin TL'ye gelir.

Ben de ek olarak dört yükseklik sensörü, 3 kayıtlı sürüş yüksekliği, uzaktan kumanda var.
Bu sayede araca 5 kişi binse de benim araç önceden belirlediğim yüksekliğe otomatik geliyor ve araç hep o yükseklikte kalıyor, opsiyonel uzaktan kumanda da dahil edebilirsin.
Bunda her şey dahil yaklaşık 7 bin TL'ye gelir.

5-7 arası bu işi yaparsın.

Tabii ben biraz garanti fiyatlar söyledim. Sonra 3 dedin 5'e çıktık demeyin :D

Ama bu işe girecekseniz tavsiyem 5-6 bin TL'yi gözden çıkarmanız.

Aslında bu sistemin maliyeti bu kadar değil ama özellikle amortisörlerin gümrüğe takılması garanti.
O nedenle bu fiyatlara çıkar.

Parçaları gümrüğe takılmayacak şekilde tek tek getirirseniz tahminim sadece %20 kadar amortisörler için vererek fiyatı daha da düşürebilirsiniz.
Ama ne olursa olsun 5-6 için hazır olmak lazım. 4'e çıkarsanız da Allah bereket versin demek lazım :)

koray kardeşim tahmin ettiğimden yüksek bu fiyat bana şu an için , çünkü aracımda yükseltme yapmak istiyorum bu miktarı oraya yatırmam gerekiyor başını ağrıttım kusura bakma olurmu belki ilerde düşünebilirim ama şu an için aklımda başka proje var

Kolay gelsin sana.
Gönlüne göre olur inşallah.
Air Ride yapmak istersen bana her zaman yazabilirsin.

hoşgeldiniz kazasız belasız maaşallah.. :)

gelir gelmez bişi sormak istiyorum..
araç park halindeyken indikten sonra arka tekerler hatrı sayılır miktarda pozitif kaster görüyo..bu bi zorunluluk mu araç inerken arkaların sadece negatif kamber görmesi yeterli olmuyo mu arka tekerlerin çamurluğa sığması için. ??
şu zamana kadar diğer araçlarda dikkatimi çekmemişti bu derecede.. :)

Kaster kelimesini bilmediğimi itiraf etmem gerek ama tahminim araç alçaldıkça tekerleğin öne gelmesinden bahsediyorsunuz.
Eğer öyle ise Golf IV'lerde arkada bağımsız ***earson sistemi yok, bildiğiniz dingil var :)
O nedenle araç alçaldıkça lastik de öne geliyor. Yani bu bir zorunluluk diyebiliriz.
Eğer ***earson olsaydı önlerde olduğu gibi araç alçaldıkça lastikler de içeriye doğru çekilecekti.

Öncelikle şunu belirteyim araçta 225x45x17 lastikler 17x8.5J jantlar ve arkada 5mm spacer var.
O nedenle hem önler hem de arkalar hava tamamen boşaltıldığından lastik üzerinde duruyor.

Aşağıda da ilk mesaja ekleğim araçta yapılanlar listesi:
* Accuair e-level Air Ride Süspansiyon Seti
* Airlift XL ön ve Airlift Arka Air Bag'ler
* 25'inci Far Karartma
* 25'inci yıl karlığı
* 25'inci yıl Marşpiyel
* 25'inci yıl Arka Tampon Altı
* Kırmızı Led'li W8 Tavan Lambası
* Stubby - Kısa Anten
* 8000K Xenon Far
* Çift Mühür APP Plaka
* Alpine iDA-X100