Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

vize yok

kfy

Administrator
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
13,459
Yaş
60
ankara - rusya devlet başkanı dimitri medvedev ile cumhurbaşkanı abdullah gül biraraya geldi.

gül ve medvedev, çankaya köşkü’nde büyük şeref kapısı'nın önünde basın mensuplarına poz verirken, eşleri hayrünnisa gül ve svetlana medvedeva da eşlerine katıldı. gül ve medvedev, el sıkışarak fotoğraf çektirdi.

gül ile medvedev'in baş başa görüşmesinin ardından heyetler arası görüşmelere geçildi. iki ülke arasında enerjiden turizme, ulaştırmadan ticarete pek çok konuda anlaşmaya imza atıldı.

anlaşmalardan en önem verileni ise iki ülke arasında 30 günü geçmeyen ziyaretler için vizelerin kaldırılması için olandı.

cumhurbaşkanı abdullah gül, türkiye ile rusya federasyonu arasında vizelerin kaldırılması konusunda, ''vizelerin kaldırılması hem türk hem rus halkı için çok memnuniyet vericidir. ilk faydayı da turistler görecektir. nakliyeciler, şoförler hep göreceklerdir ama turistler için bu büyük bir avantajdır. türkiye ile rusya arasındaki turizme baktığımızda 3 milyon turist eğer türkiye'ye geliyorsa onların işini her bakımdan kolaylaştırmak hem bizim hem rusya için görevdir. o bakımdan bu anlaşmanın bugün imzalanıyor olmasından büyük bir gurur duyuyoruz'' dedi.

medvedev, iki ülke arasında vizenin kaldırılması yolundaki anlaşmanın "tarihi bir anlaşma" olduğunu belirterek, "her şeyden önce milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracak bir anlaşmadır. tabii ki bu konuda başka faydalar da var, ancak insani bağlantısı daha önemli. 30 günlük ziyaret yapan herkes için, bizim turistlerimiz için de geçerli olacaktır" dedi.

alıntıdır..
 
Hayırlı olsun Cezmi baba.Artık senle birlikte gideriz rusyaya. Hanımlar gönderirse.:D
 
bence burdan rusyaya gidişten çok,rusyadan buraya geliş sayısını arttıracak bu olay.
 
rusya yolcusu kalmasın tur düzenliyorm:)
 
Geri
Üst Alt