Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Villeneuve: 'Form durumum F1 için problem değil'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Jacques Villeneuve, üç yıllık aranın ardından gelecek sezon Formula 1'e dönme arzusunu gerçekleştirmesi halinde, form durumunun problem olmayacağını söyledi.

1997 dünya şampiyonu Kanadalı pilot çok yakında 39'ncu yaş gününü kutlayacak olmasına rağmen, 2010'da yarışması durumunda fiziksel olarak mücadeleye hazır olacağını kaydetti.

Kısa süreli bir hazırlığın ardından kokpite geçebilecek durumda olacağını belirten Villeneuve, boyun ve bazı kaslarını güçlendirmesi gerektiğini söyleyerek, "Bunları da vücut geliştirme salonunda çok kısa sürede halledebilirim" dedi.

Nigel Mansell'in pistlere döndükten sonra, 41 yaşında grand prix kazandığını hatırlatan Villeneuve, "Eğer hala yarışmaya açsa, o yaştaki bir kişi devam edememesi için bir sebep yok" diye konuştu.

Motor sporlarından vazgeçemediğini ifade eden Villeneuve, "Montreal'de evdeyken, go-kart veya yarış yoksa, motocross yaparım. Motosikletle sıçrayarak risk alabiliyorsam, Eau Rouge'da tam gaz gidebilirim" dedi. Villeneuve ayrıca, yarışma isteğinin geçmişteki kadar güçlü olduğunu belirtti.

TurkiyeF1
 
Geri
Üst Alt