Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vettel KERS'den çekiniyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
sebastian-vettel-belcika-290809.jpg


Sebastian Vettel takımı Red Bull'un Monza'da rekabetçi olacağını beklemesine rağmen Pazar günü KERS'li araçların güç avantajının galibiyet için mücadele etmeyi zorlaştırmasından endişeleniyor.

Ferrari, McLaren ve Renault tur başına altı yedi saniye boyunca ekstra 80 beygirlik güç sağlayan enerji geri kazanım sistemini kullanıyorlar ve Vettel sistemin yararı konusunda doğru performansın Cuma antremanlarından sonra anlaşılacağına inanıyor.

"İyi bir yerde olmalıyız fakat bu KERS'in etkisinin ne kadar büyük olacağına bağlı. Bu pistte test ve deneyim olmadan KERS'in avantajını bilemeyiz. Bütün KERS'siz aralar için Cuma iyi ya da kötü bir sürpriz olabilir."

"KERS'li araçları geçmek asla kolay değil ve düzlüğü diğerlerinden daha uzun olan bir yerde bu hiç olmadığı kadar zor olacak."

Şampiyona lideri Jenson Button'ın 19 puan gerisinde olan Vettel eğer bunu yapacak şansları olursa kazanmanın Red Bull için hayati önem taşıdığını düşünüyor. Takımın SPA'da kazanabilecek hıza sahip olmamasına rağmen Vettel RB5'in Monza'da daha güçlü olabileceğini umuyor.

"Eğer araç kazanmak için yeteri kadar iyi olursa başarmalıyız. SPA'da yapamadık fakat iyi bir yarış çıkardık ve yapabileceğimiz her şeyi denedik. Cumartesi günü muhtemelen istediğimiz performansa erişemedik. Bazen herşey yolunda gitse de bu tür sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Hayat böyle."

"Monza için ne yapabileceğimizi birlikte göreceğiz. SPA gibi çok hızlı bir pist. Hız düzlükler daha fazla."

Vettel bu hafta sonu 8. motor hakkını kullanacak. Eğer bu hafta sonu bir motor sorunu yaşar ve son hakkını da kullanırsa sonraki yarışlarda her motor değiştiriminde 10 sıra grid de gerileme cezası alacak. Vettel düştüğü bu durumdan dolayı çok endişeli gözükmüyor.

"Hayır, endişelenmiyorum. Açıkcası olunabilecek en iyi durum değil fakat bunu değiştiremezsiniz. Bunu kabullenmeliyiz ve en iyisini yapmalıyı."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 
Geri
Üst Alt