Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ve Fisichella Ferrari'de..

'05 Kimi'nin Brezilya galibiyetini Fisi'ye verdikleri yıl mıydı..
onun yüzünden 2 puanla şamp. olamadığı..
kendimi yaşlanmış hissettim resmen daha dün gibi o geçişi Kimi'nin..
bu gidişle McLaren'a dönecek zaten Lewis'le.. ;)

Fisichella rüyasının gerçek olduğuna hala inanamıyor

Giancarlo Fisichella geçtiğimiz haftaForce India koltuğunda yaşadığı müthiş başarının ardından hayatının bir anda nasıl değiştiğine hala inanamıyor. Fisichella 2009'un geri kalan yarışlarında Kimi Raikkonen'in takım arkadaşı olacak. Ayrıca İtalyan pilot 2010 yılında takımın yedek pilotluk görevini üstlenecek.

g_fis_face1.jpg

Fisichella, Perşembe günü Maranello'da takım patronu Stefano Domenicali ve diğer Ferrari personeliyle tanışarak İtalya Grand Prix'si planlarını konuştu. İtalyan pilot 27 Eylül 1995 yılında Ferrari 412 T2'yi testinin ardından 14 yıl sonra takıma döndüğü için çok mutlu.

Ferrari resmi sitesine konuşan Fisichella şunları söyledi: "Hayatımın rüyasının gerçekleştiğine hala inanamıyorum. Ferrari ve Başkan Montezemolo'ya teşekkür etmek istiyorum. Geçen hafta boyunca benim için gerçekten inanılmaz şeyler oldu. Pole pozisyonu, SPA'da ikincilik ve şimdi sezonun kalan beş yarışında onlar adına yarışmam için Ferrari tarafından çağırılmam. Bana verilen bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek Ferrari'ye layık olmak için elimden gelen herşeyi yapacağım. Kolay olmayacağını biliyorum fakat en iyi sonuçları kazanmak için her şeyimi vereceğim."

Domenicali Fischella'yı tercih etmeden önce çok uzun ve sıkı düşündüğünü ve İtalyan pilot için takımla uzun süreli ilişki konusunda hevesli olduğunu söyledi.

"Giancarlo'yu seçtik çünkü belirsiz geçen bu sezonun son bölümünde puanlar açısından önemli katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz. Buna ek olarak yakın gelecekte takım içerisinde alacağı rolü de düşündük, tabi bu yıl gösterdiği performans ve tecrübesini de hesaba kattık. 2010 yılında takımın yedek pilotu olacak."

"Vijah Mallya'ya ve Force India F1'e Giancarlo'nun kontrarını fesetmeleri, pilot olarak hayaline kavuşmasına izin verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Artık Monza'ya konsantre olmamız gerekiyor, bizim için çok değerl bir yarış. Geçen yarışta göstediğimiz performas seviyesini korumanın zor olacağını biliyoruz fakat taraftarlarımıza en iyisini vermeye çalışacağız ve bizi desteklemek için çoğunluğunun pistte olacağını umuyorum."

Son iki yarışta bekleneni veremeyen Luca Badoer'in yerine gelen Fisichella vatandaşı için durumun böyle olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

"Luca için üzgün olduğumu söylmeliyim. Ferrari direksiyonunda Monza'da yarışmayı ne kadar önemsediğini biliyorum çünkü taraftarlarımız önünde kırmızı aracı kullanmak İtalyan bir pilot için olabilecek en iyi şeydir."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal

hayırlı olsun :)

yarıslar zevklı gecsınde kımı alıyolarsa alsınlar

Fisi için tam anlamıyla bi rüya başladı..
umarım Luca'dan daha başarılı olur yoksa Fisi'yi kimse iyi hatırlamaz emekli olduktan sonra..

Geri
Üst Alt