Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

V6 >> V8.. Lincoln Ecoboost..

YCO

Kayıtlı Üye
bu Lincoln daha yeni çıkmış..

lincoln-mks-ecoboost-front-angle-view.jpg

Ford’un yeni 3.5L EcoBoost V6 çift turboşarjlı motoru var üstünde..355hp/475nm tork'a sahip..araç AWD..
motor max. torkunu (475nm @3500)düşük devirlerden itibaren sunabildiği için de aynı zamanda ekonomik..bildiğim kadarıyla bu otomobil şuan Amerika'da çok konuşuluyo..

6 silindirli motoruyla Avrupa'lı V8'lere kafa tutuyo resmen..

http://www.youtube.com/watch?v=t97c0NvqvH8&feature=channel

Pardon anlamadım 3500rpm max.tork için düşük bir devirmi? Hayır hiç değil. Heleki biturbo bir araba için rezalet.. :)

Pardon anlamadım 3500rpm max.tork için düşük bir devirmi? Hayır hiç değil. Heleki biturbo bir araba için rezalet.. :)

ecoboostgraph1opt.jpg

Alp'im grafiğe dikkatli bak istersen.. :)
değerler nm. değil bu arada direkt aldanma..

bu siteden çevirmeleri yapabilirsin..

iyide yavru bu grafiğe göre 1400rpmde başlıyor? ve 5000 küsüre kadar sabit devam ediyor. Grafikteki gibi ise no problem. Ama 3500rpm max. tork için rezalet bir biturbo araç için bu gerçek değişmez..

not: ft-lbs ve Nm ayrımını yapamayacak kapestedemiyim :D:D:D

dipnot: yürü lan.. :D :D

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

yazılan çizilenleri oku yavru bu motor için millet bayaa sevmiş..

dipnot: yürü lan.. :D :D

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

yazılan çizilenleri oku yavru bu motor için millet bayaa sevmiş..

Amerikanlar sevebilir doğaldır :D

4000cc den 150hp ile yetinen millet :D:D:D

videoyu izledin mi olm..

550i'nin çok küçük bi farkla gerisinde kalıyo.. :)

yavru o videonun çekildiği tarihte biz doğmamıştık bile.. :D
dediğini anlıyorum ve kısmen katılıyorum ama ZR1 günümüzde bi çok Avrupa'lıdan daha iyi şuan..velakin bu motor da Amerika'lıların biraz yola geldiğine güzel bi örnek..

Geri
Üst Alt