Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tuhaf bir sorun

18891945

Kayıtlı Üye
selamlar arkadaşlar..dün aracımla maltepeye gittim..1 saat civarında park halinde kaldı..(farlar-teyp falan kapalı halde)..araca geri gelip,marşa bastım,yok..direk akü bitmiş gibi,güç çalıştırmaya yetmiyor gibi bir durum..yanımda park etmiş olan arkadaştan takviye alıp çalıştırdım,servise gittim..akü ölçümü yaptılar,hem şarj etmede,hem depolamada sorun yok..nasıl olur dedim,bişeyi açık bırakmışsındır dediler..eminim,herşey kapalı,o zaman da "olmaması lazım" dediler..ben de bi la havle çekip gittim..

şimdi;
ben hafta içi zaten genelde aracı kullanmıyorum..yani genelde 1 hafta yattıktan sonra,haftasonu tek marşta çalışıyor..problem kaçak falansa bu nasıl oluyor..

benzeri bir durum yaşayan var mıdır? sebep ne olabilir?

herşeyi kapattığına eminsen, sonradan elektronik bi donanım uyguladıysan araca, yaptıkları uygulamada kaçak varmı diye uygulattığın yere bi kontrol ettir derim.. (xenon,ses sistemi vs..)

arkadasımın cupra tdı ındada aynı sorun olmustu,double dın var arabada galba hattı cekılırken yanlıslık yapılmıs sonradan duzelttırmıstı

aynı durum bızım aracta oldu sarj dınamosunu degıstık sorun cozuldu arac 110bın kmde sızın arac kac bınde??

Elektrik aksaminda bi kacaktir muhtemelen

evet,bende de double din var,fakat o tip bir problem olsa,1 hafta yattığında direk bitirmesi lazım değil mi?..acaba bir kablonun biyeri açıkta kaldı ve başka biryere dokununca kısa devre falan mı yaptı..bu işten fazla anlamam,ama aklıma direk böyle birşey geliyor..

aynı durum bızım aracta oldu sarj dınamosunu degıstık sorun cozuldu arac 110bın kmde sızın arac kac bınde??

79.000 de..aküyü kontrol ettirdim o gün,ve akünün şarj olşunda,depolamasında problem yok dediler..tam bilmiyorum ama,şarj dinamosu aküyü şarj eden parça değil mi? eğer onda arıza olsa akünün şarj olmaması lazım bence..

79.000 de..aküyü kontrol ettirdim o gün,ve akünün şarj olşunda,depolamasında problem yok dediler..tam bilmiyorum ama,şarj dinamosu aküyü şarj eden parça değil mi? eğer onda arıza olsa akünün şarj olmaması lazım bence..

soyle soylıyım 2005 model aracımda aynı olay basıma geldı 2 gun boyuca aracın her yerıne baktık akuyu olcturduk akude hıcbır sorun yoktu.. ama sınırlenıp gıttım sıfır aku aldım gene sorun gecmedı sonra sarj dınamosunu degıstırdık sorun cozuldu ama senın aracında belkı farklı bır durum vardır?? geneldede sarj dınamosunu cogu yer sokup ugrasmak ıstemıyor masraflı oldugu ıcnde ugrasmıyorlar

soyle soylıyım 2005 model aracımda aynı olay basıma geldı 2 gun boyuca aracın her yerıne baktık akuyu olcturduk akude hıcbır sorun yoktu.. ama sınırlenıp gıttım sıfır aku aldım gene sorun gecmedı sonra sarj dınamosunu degıstırdık sorun cozuldu ama senın aracında belkı farklı bır durum vardır?? geneldede sarj dınamosunu cogu yer sokup ugrasmak ıstemıyor masraflı oldugu ıcnde ugrasmıyorlar

anladım..o halde cmts günü servise gidip şarj dinamosuna baktırayım..

Geri
Üst Alt