Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tsi motor icin shell mi opet mi? Siz hangi firmayı tercih ediyorsunuz?

Amin cümlemize kardeşim

2012 Seat leon 1.4 TSİ 125 hp Copa plus

Arkadaşlar bizzat serviste ben sormadan usta dediki "95 oktan ve sadece shell den benzin al başkasından sakın alma" ne demişler yakıtı shellden akılı kelden al :) (usta keldi bu arada) arkadaşlar nitro çıktı çıkalı kullanıyorum lakin nitrodan düz 95 oktan shelle geçince arabanın performansı arttı. ve son iki depo şu an düz shell 95 ile dolu.
Arkadaşlar hazır yazmışken ön camlarım açıp kapatırken ciyak ciyak ötüyor yok mu bunun bir çözümü kapı fitillerindeki sorunu vazelin sürerek gıcırtıdan kurtuldum kimyasal olmadığı için bir zararıda olmaz diye düşünüyorum gıcırtı epeydir yok FR olmasına rağmen yardımcı olur diye yazayım dedim.

Bnde son aldgm yakıt shell nitro diğerlerinden farklı kesinlikle.. Cam icin birşey diyemem ama sıvı gres spreylerden sıkabilirsin tek tık sık yeter fazla sıkarsan dazla yağ olur

Arkadaşlar bizzat serviste ben sormadan usta dediki "95 oktan ve sadece shell den benzin al başkasından sakın alma" ne demişler yakıtı shellden akılı kelden al :) (usta keldi bu arada) arkadaşlar nitro çıktı çıkalı kullanıyorum lakin nitrodan düz 95 oktan shelle geçince arabanın performansı arttı. ve son iki depo şu an düz shell 95 ile dolu.
Arkadaşlar hazır yazmışken ön camlarım açıp kapatırken ciyak ciyak ötüyor yok mu bunun bir çözümü kapı fitillerindeki sorunu vazelin sürerek gıcırtıdan kurtuldum kimyasal olmadığı için bir zararıda olmaz diye düşünüyorum gıcırtı epeydir yok FR olmasına rağmen yardımcı olur diye yazayım dedim.
Shell benzin için çok iyi cam sileceklerinin ömrü fazla sürmüyor ne yazıkki ben değiştirerek çözdüm

kurye ile elden teslime verildi

Shell benzin için çok iyi cam sileceklerinin ömrü fazla sürmüyor ne yazıkki ben değiştirerek çözdüm

kurye ile elden teslime verildi

Kesinlikle shell derim başka da bisey demem..
Geçenlerde baska bi firmadan 75 tl lik yakit aldim 220 km zor gittim..(bu arada o yakit birde shell den 20 krs ucuzdu)
Shell den aldim 75 tl lik yakit 330 km gittim...
Fark ortada arkadaşlar..
Shell den şaşmam bir daha asla...

ucuz petrol nerde varsa ben ordayım tavsiye ederim :)

Abi hangi şehirliisin bilmiyorum ama bizim eskisehirde opet shell bp po total hep bunlae var adı duyulmamıs petrol yok ama mesela güneye yaklaştıkca örneğin antalya mersin adana yolllarında cok ucuz mazot benzin var aynı şekilde limana yakın şehirlerde... Eskisehirde olsa markasız benzin tercih etmem 20-30 krs indirim yüzünden bnce motora yazık:) ama tabi tercih meselesi..

herekse günaydın. geçtiğimiz hafta git gel 1498 km yol yaptım. şimdi giderken ve gelirken iki farklı yakıt kullandım, onları anlatayım.

istanbul bahçeşehir'den Aydın-didim-akbük'e 752km yol yaptım ve shell v-power nitro kurşunsuz ile depoyu doldurdum çıkmadan önce. Otele varana kadar totalde 752 km'de 186 tl'lik v-power nitro benzin yaktı araç.

aydın-didim-akbük'ten İstanbul bahçeşehir'e ise yine 746 km yol yaptık aynı şekilde ve bu sefer depoya bp 95 kurşunsuz doldurdum. 746 km'de 187 liralık bp 95 kurşunsuz benzin yaktı, ki önemli nokta izmir otogar kavşağından manisa rampası başlangıcına kadar dur kalk trafik ile geçtik. Manisa girişi ve akhisar arasını da trafik kaynaklı dur kalk ile ve son olarak Mustafakemalpaşa Karacabey arasında bir 5 km'lik yol çalışması var oradan kaynaklı dur kalk trafiği ile yine biraz debriyaj eskittik, buralarda da start stop hayat kurtardı diyebilirim.

totalde araç 1498 km yolu gidişte 186 liralık v-power nitro kurşunsuz, dönüşte 187 liralık bp 95 kurşunsuz ile geldi, ben aynı yolu git gel yaparken iki yakıt arasında araçta çekiş farkı hissetmedim. her türlü basıyor araç yokuşta rampada düz yolda. devirler sağlıklıydı.

yanisi ben aralarında pek fark göremedim bu iki yakıtın ki dönerken 3 kere 1 er saatlik dilimlerden biraz fazla dur kalk trafiğine girince de aracın biraz daha yakmış olduğunu düşünürsek, ben düz 95 bp devam ederim. %3 hediye kampanyası da 16 liralık puan biriktirmiş zaten hesabımda. benim için farketmez kısacası :D

bu da böyle bir gözlemimdir.

not: araç 110 HP 1.2 TSI leon

Son düzenleme:
Abi hangi şehirliisin bilmiyorum ama bizim eskisehirde opet shell bp po total hep bunlae var adı duyulmamıs petrol yok ama mesela güneye yaklaştıkca örneğin antalya mersin adana yolllarında cok ucuz mazot benzin var aynı şekilde limana yakın şehirlerde... Eskisehirde olsa markasız benzin tercih etmem 20-30 krs indirim yüzünden bnce motora yazık:) ama tabi tercih meselesi..

bende batının cocuğuyum egeliyim...ama şuan için batuma yakın yerde çalıştığım için yol boyu gayet uygun fıyatlara mazot bulabiliyorum.dile kolay 1700 km yol basıyorum :) ben inancım yok bu tür konularda.mazot ya da benzin filtresi ne işe yarıyor.sadece benzın katkılı ekstralı vs iidir çekişi artırır diğeri çekişten düşürür gibi şeylerdir.önemli olan yakıtın sıvının mazot ya da benzın özelliğini taşısın.ben her türlü mazot koyuyorum bazende mecbur kalıyorum opet totalden almaya hiç sıkıntı cekmedim gayet motor performansı ii... haa lpg dersiniz havayla karışık doldugu için bişi diyemem.şimdi yolda gidiyorsunuz durmadan oept total arıcam diye uğraşırsanız yolda kalırsınız.her petrolunde yakıtı alınmaz.şöforun alışkanlıkları vardır....hayırlısı olsun tşkler

Geri
Üst Alt