Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toyota kötü performansın nedenini açıkladı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
j_howett_face.jpg


Toyota başkanı John Howett takımının İtalya Grand Prix'inde gösterdiği düşük performansı motor ayarlarına göre yanlış downforce seviyesi seçilmesine bağladı.

Monza haftasonunda göze çarpan en büyük etken Formula 1'de motor güçleri arasındaki eşitsizlikti. Mercedes Benz ise buna paralel olarak sıralama turları ve yarışı domine eden taraf oldu.

Bununla birlikte Howett takımı Toyota'nın Mercedes Benz ile karşılaştırıldığında güç bakımından yetersiz olmasının takımının şaşırtıcı derecede sorun yaşamasındaki tek neden olmadığını düşünüyor.

"Bizim için zor bir haftasonu oldu. Araç SPA'da çok hızlıydı ve burada temel olarak aynı seviyede değildi. Benim düşüncem en yüksek hız konusunda sıkıntı aynı zamanda buraya getirdiğimiz aero paket ile ilgili. Mercedes Benz motorları herşeye rağmen Monza'da çok güçlüydü."

Toyota için zor geçen haftasonunda Trulli ve Glock yarışın sonlarına doğru mücadeleye girişmiş ve bunun sonucunda İtalyan pilot pist dışına kadar çıkmıştı. Howett ikilinin birbirleriyle birbirleriyle giriştikleri bu mücadeleden dolayı endişeli olmadığını söyledi.

"Bunu görmek güzeldi. Formula 1'de biraz heyecanlı anlar yaşadık. Pilotların mücadele ettiğini görmek güzel. Jarno'ya Nakajima'yı geçip geçemeyeceğini sorduk. Hemen ardından Timo da partiye katıldı. Oldukça eğlenceliydi."

"Puan barajının dışındaydık bu yüzden herhangi bir riski yoktu. Her neyse, bunu görmek güzeldi diye düşünüyorum."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 
adamlar f1 in en büyük bütçeli takımı.. bence yanlış downforce ayarı bu profesyonelliğe göre kabul edilemez..
 
artık en yüksek bütçe onlarda olmayabilir..
 
Geri
Üst Alt