Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toyota 2.3 milyon aracı geri çağırıyor

Torrado

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
955
Toyota'nın sözcüsü Brian Lyons, araçların gaz pedalı mekanizmasının aşındığını, bazı durumlarda takıldığı için geri çağrılma kararı aldıklarını söyledi. Lyons, şirketin bu sorunla ilgili henüz çözüm bulmasa da geliştirmeye çalıştığını belirtti.

Geri çağrılan araçların 2009-2010 yılı RAV4, 2009-2010 yılı Corolla, 2009-2010 yılı Matrix, 2005-2010 yılı Avalon, 2007-2010 yılı Camry, 2010 yılı Highlander, 2007-2010 yılı Tundra ve 2008-2010 yılı Sequoia olduğu belirtildi.

Toyota'nın söz konusu modellerinin diğer ülkelerde çağrılıp çağrılmayacağına ilişkin bilgi verilmedi.

ABD Ulusal otoyolu Trafik Güvenlik İdaresi, ''sorunun ciddi bir güvenlik konusu olduğunu ve Toyota'nın derhal hareket geçmesinin memnuniyet verici olduğunu'' açıkladı.

Dünyanın en büyük ya da uygun olmayan zemin döşemesi nedeniyle gaz pedalının sıkışma potansiyeli bulunduğunu ve gaz pedalının sıkışmasının aracın hızının artmasına ve aracın durmasının zorlaşmasına, böylece kaza, ağır yaralanma ya da ölüme yol açacağı gerekçesiyle ABD'de 4.2 milyon aracı geri çağırmıştı.

Şirket geçen yıl Ağustos ayında da Çin'de, elektrikli pencere anahtarlarındaki arıza nedeniyle 690 bin aracı geri çağırmıştı.

Güvenlikle ilgili sorunların, yüksek kaliteli araçlarla güvenilir bir üretici olarak görülen Toyota'nın bu ününe zarar verdiği belirtiliyor

Kaynak : http://otomobil.mynet.com/haberler/1796-toyota-23-milyon-araci-geri-cagiriyor
 
Japonların kafası karıştı heralde honda çağırır toyota çağırır hayırdır :)
 
çağırsın da hepsi gelir inşş.. ;) ;)
 
bu baya eski bi konu olsa gerek.. tekrardan mı geri çağrılmış acaba
 
Japon hayranlarını bu konu başlığı altında göremedim..Ayrıca diğer Honda konusunda da..:D
 
Geri
Üst Alt