Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tdi dsg tecrübe...

caddy gibi, ağır bir araçta bile bu motor ve şanzıman kullanılıyor... testinde hatırladığım kadarıyla pek düşük devirde kalma olmamıştı. sürekli gaza basarak kullanmaktan ta olabilir tam hatırlamıyorum. D modunda bu kadar erken vites değişiminin ekonomi ile bağdaştırılması çok büyük bir çelişki.

dün S modunda ilerlerken(herzamanki gibi) 110 ile hızı sabitledim S6 dan S7 ye aldı hemen. normalde S7 ye almıyor. bu kada ince ayrıntıyı düşünen bir ekip nasıl oldurda D7 de 70le bu aracın çekmediğini bilmez yada tahmin etmez.

caddy gibi, ağır bir araçta bile bu motor ve şanzıman kullanılıyor... testinde hatırladığım kadarıyla pek düşük devirde kalma olmamıştı. sürekli gaza basarak kullanmaktan ta olabilir tam hatırlamıyorum. D modunda bu kadar erken vites değişiminin ekonomi ile bağdaştırılması çok büyük bir çelişki.

dün S modunda ilerlerken(herzamanki gibi) 110 ile hızı sabitledim S6 dan S7 ye aldı hemen. normalde S7 ye almıyor. bu kada ince ayrıntıyı düşünen bir ekip nasıl oldurda D7 de 70le bu aracın çekmediğini bilmez yada tahmin etmez.

+1

kesinlikle haklısınız, isteyene ekonomi sakin kullanım veriyor, isteyene seri masraflı kullanım veriyor.

isteyene manuel veriyor bu şanzıman...

10 numara şanzuman

bence de şanzıman mümkemmel ise 1.6 tdi in torkunu 1250 devirlere indirmeleri lazım. çünkü araç D modunda 3 den sonra sürekli 1200 devirlerde yürümek istiyor. ama yürüyemiyor.

d modundaki görüleri epey araştırdım. sonuç, 1.6 tdi dsg kullanılan bütün modellerde durum aynı. anlamadığım bu mühendisler bu aracı denemiyor mu? hafif eğimde neredeyse 60 ile D7 ye atıyor, motorun 1000 devirde çekmediğinden haberleri yok mu? çekiş olmadan ekonomi nasıl oluyor? gaza daha fazla basıncada 5 e atıyor. yeni nesil araçlarda sport,konfor,konfor+,spor+ gibi seçenekler olmalı bence yol bilgisayarından sürüş zevkine göre seçilmeli, neticede araçta herşey zaten yazılım ile çalışıyor. Ayarlanabilir olması çok zor olmasa gerek.

cahilliğimi mazır görün ancak üst segment araçlarda bu tarz özellikler bulunuyor sanırım...

merhabalar arkadaşlar. yazılanları dikkatle okudum evet D modda dediklerinizde çoğunuz haklısınız ama zaten D mod tassarruf için yapılmış. gerçi yokuş yukarı giderken 60-70 km hızda d7 de nasıl tasarruf yapıoyor onu bende anlamadım. ben genelde aracımı s modda çok trafikte kladıysam manuel modda kullanıyorum. yanlız Oğuz arkadaşımın dediği bişey dikkatimi çekti ben S modda aracımın hiç S7 ye geçtiğini görmedim (180-200 km/h hızlar dahil)

6 ileri DSG dir sizinkisipuhaha Saka bir yana tabi ben gordum. Bursa istanbul arasi otobanda 190 da 7 deydi. Kacta gectigini gormedim yalniz, hissedilmiyor cunku :)

merhabalar arkadaşlar. yazılanları dikkatle okudum evet D modda dediklerinizde çoğunuz haklısınız ama zaten D mod tassarruf için yapılmış. gerçi yokuş yukarı giderken 60-70 km hızda d7 de nasıl tasarruf yapıoyor onu bende anlamadım. ben genelde aracımı s modda çok trafikte kladıysam manuel modda kullanıyorum. yanlız Oğuz arkadaşımın dediği bişey dikkatimi çekti ben S modda aracımın hiç S7 ye geçtiğini görmedim (180-200 km/h hızlar dahil)

dikkat ettiysen cc devreye aldıımda S7 ye attıyor dedim. örnek olarak hızı 90 a sabitlediniz. sonra gaza bastınız S moda aldınız s4 de 60 la giderken hız sabitlemeye kaldığı yerden devam et diyince S7 ye alıyor :)

bu konuda varmı bir gelişme? güncelleme gibi bir bilgi.

bu arada shell gtl nedeyen varmı? çekişi arttırıbilir mi?

1.6 tdı dsg ıcın konusuyorum arac gıttıgı yerde dıyelım kı 60 weya 70 km hızla (n) ye yanı bosa alırsak bır zaararı war mıdır ?

Dsg cok keyifli ancak arkadaşların yukarıda belirttiği gibi 4-5-6-7 için düşük devir kalıyor..ve bu durumu en cokta virajda hissediyorsunuz,viraj oncesinde mecburen frene basıp yavaşladığınızda arac kendini toparlamıyor viraj icinde gaza bastığınızda devir kucultmesinde geç kalabiliyor..en Sağlam'ı viraja girmeden d modunda düze çekip oncesinde hızınıza göre 1 yada 2 vites küçültersek girmek..düz yolda pek problem olmuyor s modu da ile durum düzeltiliyor ama virajda kesinlikle düze alıp öyle giriyorum...

Geri
Üst Alt