Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tavandan gelen ses

ugurcoskun28

Kayıtlı Üye
herkese merhaba
benim araç 2003 toledo kötü yola yada mıcırlı asfaltta tavandan tuhaf sesler geliyor (takır takır).elimle bastırınca ses kesiliyor.sesin nedeni ne olabilir.ama çok can sıkıcı.

hemen üstünüzde bulunan kabin aydinlatma ışıklarına bastırıp tekrar denermisiniz..en kuvvetli ihtimal onlar..eğer onlar ise arasina azıcık sünger sıkıştırdığınızda sorununuz çözülür..iyi günler

Volkan ın dediği de bir ihtimal bir ihtimalde tavanda bulunan kuşak sacının puntasının atması sonucu sallanarak tavan sacına çarpması sonucu geliyor olma olasılığı var

ugur abi dışardanda tavana elinle bastırdıgında tıkırtı geliyorsa tavan sacının puntalarının atmasından gelip gelmediğini anlayabilirsin inşallah öyle değildir öyleyse bir döşemeciye gitsen tavan içindeki döşemeyi söküp arayı slikonla yapıştırtsan sesi keser tekrar punta yaptırırsan tavanın dışındada boşa yanarsa tavanıda boyatmak gerekir inşallah tavan aydınlatmasından geliyordurda bizim tahmin ettiğimiz şey değildir

arkadaşlar ses arka tarafın ortasından geliyor.aynı ses arkadaşın polosunda da var.punta atmışsa iyi döşemecinin tavanı sökmesi mi gerekir?birde puntayı tekrar yapmanın bir sakıncası yoktur herhalde.saygılar...

puntayı tekrar yapmanın zararı tavanın dışındaki boyayı yakarsa tavanı boyatmak gerekir punta yerine slikon yaptırsan araya tamamen dolarsa tıkırtı yapamaz diye düşünüyorum

puntayı tekrar yapmanın zararı tavanın dışındaki boyayı yakarsa tavanı boyatmak gerekir punta yerine slikon yaptırsan araya tamamen dolarsa tıkırtı yapamaz diye düşünüyorum

Kesinlikle Görkem e katılıyorum punta attırma yerine siyah cam yapıştırma silikonu ile yapıştırılmasını tavsiye ederim

Kesinlikle Görkem e katılıyorum punta attırma yerine siyah cam yapıştırma silikonu ile yapıştırılmasını tavsiye ederim

Evet artık kuşakları o silikonla yapıştırıyorlar ve en az punta kadar dayanıklı.Punta attırırken yapılacak en küçük hatada (Isıyı ayarlayamama,fazla kaçırma) gibi durumlarda tavanınızın dıştan boyası atıcaktır.Bu yüzden tavanı boyatmak zorunda kalabilirsiniz.En güzel ve kolay yolu siyah cam silikonu ile iyice doldutturmak...

hafta sonu adıyamanda döşemeciye yaptırdım.her kuşağı silikonladı.daha test edemedim.ama ses yok gibiydi.40 tl verdim.

Geri
Üst Alt