Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sonradan esp paketi eklenir mi?

OGUZHAN00891

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aracımı alırken bayi bana şu paketin (esp + eba + dsr + lastik basınç sensörü + xds + hill holder) bu fiyata (1200 tl) olduğunu söyleseydi kesinlikle eklerdim.ama bundan haberim bile yoktu.bu opsiyonu şimdi ekletebilir miyim acaba?lütfen evet deyin...

ben sımdıye kadar bu konu hakkında evet cevabını duymadım maalesefkı boyle bır sey olamaz :(

ARKADAŞLAR ARACIMI ALIRKEN BANA BAYİ ŞU PAKETİN (ESP + EBA + DSR + Lastik Basınç Sensörü + XDS + Hill Holder) BU FİYATA (1200 TL) OLDUĞUNU SÖYLESEYDİ KESİNLİKLE EKLERDİM.AMA BUNDAN HABERİM BİLE YOKTU.BU OPSİYONU ŞİMDİ EKLETEBİLİR MİYİM ACABA?LÜTFEN EVET DEYİN...

bunlar serviste eklenecek seyler degil; yani sonradan ekletemezsiniz.. eger araci alirken bunu istemis olsaydiniz baska bir arac siparis edeceklerdi size ve 3 ay sonra teslim edeceklerdi. bu yuzden bayi size bu hic soylememis olabilir..

ayrica forum kurallari geregi tamamen buyuk harf ile yazmaniz dogru degil. bunlara da dikkat ederseniz seviniriz.

Malesef. Sonradan ekletilemez.

ESP paketi sonradan ekletilemez fakat esp eklenebilir. ESP beyni ASR(yani TCS) ve ABS sensörlerini kullanarak çalışan bir modüldür. Opel Astra'ya vs bazı araçlara eklendiğine şahit oldum. Arka frenlerin disk olması yeterli zaten kendi yeri var birçok araçta. Esp beynini alarak yapılabilir. Şuan görüşmüyorum o yapan arkadaşlarla ama yapıldığını biliyorum ;) bu konuya bu forumda ilk olur cevabını verende benim herhalde ki.. tahmini maliyet 2500-3000 TL civarı olabilir extra parçalarda vardı. Eğer bulursam o konuyu internette bildiririm buradan.

ESP paketi sonradan ekletilemez fakat esp eklenebilir. ESP beyni ASR(yani TCS) ve ABS sensörlerini kullanarak çalışan bir modüldür. Opel Astra'ya vs bazı araçlara eklendiğine şahit oldum. Arka frenlerin disk olması yeterli zaten kendi yeri var birçok araçta. Esp beynini alarak yapılabilir. Şuan görüşmüyorum o yapan arkadaşlarla ama yapıldığını biliyorum ;) bu konuya bu forumda ilk olur cevabını verende benim herhalde ki.. tahmini maliyet 2500-3000 TL civarı olabilir extra parçalarda vardı. Eğer bulursam o konuyu internette bildiririm buradan.
ESP sonradan eklenebilir mi?
Bi yaşıma daha girdim.

ESP sonradan eklenebilir mi?
Bi yaşıma daha girdim.

Aynı tepkiyi vermiştim bende öğrendiğimde.. O paketin tamamı eklenir mi bilmiyorum zaten eklenmesi maliyetli olur ama araçlarımızda esp olayı bosch'un yada başka hangi marka varsa onların oluşturduğu bi modül.. ha şöyle bişi var makyajlı leonun elektronik aksamı buna izin verir mi bilmiyorum ama astrada yapılmıştı.

ABS beyni değişiyor ilk olarak.. ESP'li ABS beyni alınıyor. Tabi öncesinde fren mekanizmasının 4 disk olması ve takometrede esp ışığının olması gerekli. Bu beyin kendi başına 4-5bin TL civarındaymış çıkmacılarda bulursanız 2-3bin liraya yaptırabilirsiniz. Ayrıca diğer extraları da var o yüzden pek girilebilecek bir iş değil...

peki tam anlamıyla verim alabilirmi sonradan esp yi ekletirse..

murat'ın söylediği bana mantıklı geldi sonuç olarak hepsi aynı sensör üzerinden çalışıyor. Sonradan ABS takılan araçlar var bu da onun gibi olabilir diye düşünüyorum

Astraya takan arkadaş tam anlamıyla verim aldığını söylüyordu fakat hiç binmedim kullanmadım arabasını :)

Geri
Üst Alt